Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Nft

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Nft

 • Ranga
  Początkujący
 1. Podczas budowy wynikła potrzeba zalania wieńca z betonu B-20, który teraz będzie dużym mostkiem termicznym a już największym w tym szklanym wykuszu pod futrynami okien/drzwi balkonowych (projekt Archonu+ w Rododendronach 6n) http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...ronach-6-n.html . Jak według Was powinno się teraz prawidłowo osadzić drzwi balkonowe żeby straty ciepła z ogrzewanego domu zniwelować do minimum ? Dodam iż ściany fundamentowe zostały zaizolowane (pomalowane) 2 x dysperbit, na to 5cm styropianu ekstrudowanego i przykryte folią kubełkową czy teraz nie przerywać tej izolacji ze styropianu i obłożyć cały wieniec (od strony zewnętrznej, górnej i wewnętrznej tworząc dylatację między podłogą) styropianem czy tylko pod drzwiami balkonowymi dać z 10cm twardszego styropianu. Docelowo planuję na podłogę dać 20 cm styropianu bo będzie podłogówka. Z góry dziękuję za wszystkie rady !
 2. Witam! Zwracam się do Was z prośbą o doradztwo w temacie wykonania izolacji termicznej, aby zmniejszyć występowanie mostków termicznych do minimum w naszym domu, który aktualnie jest na etapie fundamentów. Do rzeczy wybraliśmy projekt Archonu w rododendronach 6N http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m484681a5d56f6 jednak w trakcie wykopów okazało się że teren jest podmokły i trzeba było zalać ławę fundamentową głębiej niż przepuszczaliśmy a to pociągnęło za sobą decyzję o murowaniu ściany z dziewięciu warstw bloczka i na koniec dla pewności spięciu tego wieńcem z betonu B-20, który teraz będzie dużym mostkiem termicznym a już największym w tym szklanym wykuszu pod futrynami okien/drzwi balkonowych. Jak według Was powinno się teraz zrobić żeby straty ciepła z ogrzewanego domu zniwelować do minimum ? Dodam iż ściany fundamentowe zostały zaizolowane (pomalowane) 2 x dysperbit, na to 5cm styropianu ekstrudowanego i przykryte folią kubełkową czy teraz nie przerywać tej izolacji ze styropianu i obłożyć cały wieniec (od strony zewnętrznej, górnej i wewnętrznej tworząc dylatację między podłogą) styropianem czy tylko pod drzwiami balkonowymi dać z 10cm twardszego styropianu. Docelowo planuję na podłogę dać 20 cm styropianu bo będzie podłogówka. Proszę o Wasze opinie a ja ze swojej strony dokładam jeszcze zdjęcia bo może one coś pomogą w wyobrażeniu sobie całej sytuacji  Z góry dziękuję za wszystkie rady !
 3. Witam! A za taki budynek: http://www.wybieramydom.pl...rododendronach-6-n.html stan surowy, otwarty, ze ścianami wew. i dachem - 40tyś zł to dużo ? Budynek powiększyliśmy w długości o ok 2 m i szerokości 0.3 m. Budowany będzie z betonu komórkowego 36 cm na klej, bez piwnicy. Proszę o opinie. Z góry dzięki !
 4. Witam! Tak jak w temacie stoję przed dylematem wyboru materiału na ścianę zewnętrzną domku jednorodzinnego z poddaszem (133 m2 powierzchni użytkowej). Kupiłem po okazyjnej cenie prawie 300 szt betonu komórkowego H+H p2-0.40, 500(długość)x420(szerokość)x250mm(wysokość) o współczynniku przenikania 0,11. Materiał przeznaczony na ścianę jednowarstwową, ale z opinii wiem że lepiej będzie i tak ocieplić 5-10 styropianu więc będę miał na pewno dwuwarstwową ścianę i chyba ciepłą bo interesują mnie jak najmniejsze straty ciepła - oczywiście mamy ograniczony budżet więc też musimy się liczyć z kosztami a taki pustak teraz kosztuje ok. 15zł za szt. tylko że może potem będzie mniej szło pieniędzy na ogrzewanie ? Co myślicie o tym pustaku i rozwiązaniu ? Zastanawiam się jeszcze nad opcją ściany trójwarstwowej z pustaka 24, w środek styropian np 6 cm (czekam na sugestie), szczelina (strzelam szerokość) 4cm i połówka pustaka 12 cm tylko że przeważnie w opisach prawidłowo wykonanej ściany 3-warstwowej jest wykonanie z klinkieru, na który nas nie stać. Czy ściana z połówki pustaka będzie taką samą osłonówką jak klinkier ? Którą wersję budowy ściany byście wybrali i dlaczego ? Ewentualnie proszę o informację na temat innych możliwości wybudowania "ciepłej" i w miarę taniej ściany, bo z artykułów w prasie już się pogubiłem Nalepka z pustaków:
×
×
 • Utwórz nowe...