Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

and007

Uczestnik
 • Posty

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O and007

 • Ranga
  Początkujący
 1. Słoneczka to się już nie mogę doczekać. Przyznaję że to musi działać w obie strony i pod dachem będzie ciepło. Zużycie opału w normie...jak dla mojej kieszeni - przy mrozach, dwa worki grochu na trzy dni. Pytanie na razie teoretyczne: Czy poprawiał ktoś ocieplenie dachu (poddasza) dokładając coś od środka?
 2. Nie wiem czemu ta woda znika, ale jeśli chodzi o zawór różnicowy to zgadzam się z kolegą ManfredBee.
 3. Znajomi co się wybudowali mówili " na budowie musisz być codziennie", a ja nie byłem. I teraz mam za swoje.
 4. Może wełna wełnie nie równa. Nie pamiętam o jakich parametrach wełnę ekipa tam upychała. Wyglądało to dość solidnie. Wełna z beli rozprężna znanej firmy, dość ciasno między te krokwie upchana. No cóż przyjdzie z tym żyć. Na poddaszu jest ciepło, opału idzie w normie. Zawsze chciałoby się mniej - i patrząc na dach mogłoby być mniej. A widok grubej czapy śniegu na dachu będę miał na obrazku
 5. Sprawa jest coraz bardziej tajemnicza. Myślę że jesteście wpięci do czynnego wodociągu, nie na końcu nitki i dalej domy normalnie mają wodę? Wydaje się że zamarznięcie zaworu powoduje to że nie można go ruszyć. Jednak z drugiej strony czynny wodociąg i w nim ciśnienie, odpuszczenie mrozów i podjęte środki "odmrażające" powinny już odkorkować lód, tym bardziej że przy samej nawiertce. Trzymam kciuki.
 6. 20 cm wełny między krokwiami
 7. To moja pierwsza zima pod dachem stąd moje pytanie. Zauważyłem, że z mojego dachu jako z jednego z pierwszych w okolicy znika śnieg. Najwyżej dwa dni po opadach, nieważne czy mocno padało czy lekko prószyło, dach jest czerwony (dachówka cementowa, 40st nachylenie). Śnieg leży przy domu. Coś mi się widzi że dałem się nabrać na "nowoczesne technologie" ( folia wczesnego krycia bez odeskowania i papy) i mam teraz nowoczesny ogrzewany dach. Jak jest u Was?
 8. Podniósłbym dom o jeden (chociaż jeden) bloczek fundamentowy wyżej. Działka opada od drogi i z salonu patrząc, samochody na drodze - odległość 30m - mają koła na wysokości wzroku. Trzeba będzie posadzić jakieś krzaczory aby całkiem zasłonić się od drogi.
 9. Wczoraj miałem zabrać się za mój korek. Na początek włączyłem hydrofor i o dziwo najpierw powoli jak żółw ociężale po dwóch tygodniach niebytu woda wróciła do mojego domu. Mrozy odpuściły i u mnie wszystko ok. Trzymam kciuki że u Was też sobie odpuści.
 10. OK Nie wszyscy są z prądem za pan brat. To proponuje coś takiego do akumulatora 12V. http://www.emultimax.pl/sklep/pl/p/Przewod...8m-120W-12V/815 Tylko że w opisie "na zamówienie" - może być do wiosny.
 11. Spirala przejdzie. Pomysł z wetknięciem tam jakiegoś cienkiego węża do tłoczenia ciepłej wody odpada. Są takie kable, do układania w rynnach, przeciwoblodzeniowe. Tylko trzeba jakoś to wetknąć po zlokalizowaniu korka spiralą. Uwaga! Ostrożnie prąd i woda to nie jest dobra para. http://allegro.pl/kabel-grzejny-przewod-gr...2067407675.html
 12. Jeśli masz czas i wiesz mniej więcej co chcesz mieć to dużo taniej kupisz samemu. Wykonawcy bardziej zawsze zależy na czasie i najczęściej bierze to co jest i po ile jest, za wszystko i tak płaci inwestor. Oczywiście jako stali odbiorcy w hurtowniach mają swoje upusty, ale sprawdziłem doświadczalnie na swojej budowie, że podobne upusty można samemu utargować. I wiele rzeczy kupowałem sam z 23% vatem taniej niż oferował wykonawca z 8%. Ale podstawowy warunek- Czas. W hurtowniach na internecie kupisz wszystko taniej, ale każda przesyłka to ok 4-7 dni. Jak coś nie trafisz, odsyłasz i tu już masz
 13. Moim zdaniem ten pomysł z laniem ciepłej wody jest dobry, tylko trzeba by wsunąć delikatnie tej rurki ile się da i pompować ciepłą wodę. Może wąż ogrodowy 1/2' dałby się tam wsunąć a z drugiej strony pompa do wiadra z ciepłą wodą. Tak sobie głośno myślę bo mnie czeka to samo, tylko ja mam do studni 20m i rurę 40. A co z zaworem od strony wodociągu? Powinien być na czas operacji zamknięty. Pomysł kolegi wyżej ze spiralą też jest dobry na początek. Do zlokalizowania korka.
×
×
 • Utwórz nowe...