Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

harry_999

Uczestnik
  • Posty

    1
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O harry_999

  • Ranga
    Początkujący
  1. Witam wszystkich! Proszę o pomoc w następującej sprawie: W wakacje planuję wykonać remont w mieszkaniu własnościowym, znajdującym się w bloku/kamienicy, który to remont, będzie obejmował m.in. zmiany w instalacji gazowej. Zmiany te będą polegały na: - usunięciu junkersa (gazowego ogrzewacza przepływowego) - usunięciu rury idącej od licznika do ww. junkersa - zmianie przebiegu innej rury gazowej w kuchni, na odcinku ok. 2 mb Obecnie licznik gazu znajduje się ok 1,5 metra od pionu gazowego w przedpokoju. Z licznika wychodzi jedna rura, która następnie dzieli się na: - rurę idącą do łazienki (do usunięcia) - rurę idącą do kuchni (całość pozostaje, tylko końcowy fragment do zmiany) Tu pojawia się moje pytanie: Chciałbym remont wykonać zgodnie z prawem, wiele czytałem o zgłoszeniu/ pozwoleniu na budowę, niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy powyższe zmiany w instalacji gazowej należy zgłosić (zgodnie z art. 29 ust.2 pkt11 Prawa Budowlanego - patrz niżej), np. jako usunięcie junkersa, pomijając zmianę w przebiegu niewielkiej ilości rury gazowej (lub nie pomijając?), czy należy uzyskać pozwolenie na budowę, poprzedzone projektem wewnętrznej instalacji gazowej, osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje? Z góry dziękuję za każdą pomoc! PS Poniżej wspomniane artykuły z Prawa Budowlanego (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19940890414) art. 29 ust.2 pkt11 (...) Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na: - przebudowie sieci elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych; (...)] art. 30 ust.1 pkt2 (...) Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga: - wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust.2 pkt1, 46 oraz 9-13; (...)
×