Skocz do zawartości

ade

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez ade

  1. Choć szanse są małe warto spróbować: szukam ekipy do wykonania nadbudówki (poddasze użytkowe z dachem dwuspadowym) na domu jednorodzinnym. Dom murowany, klocek z lat 70 z płaskim dachem. Miejsce: Tarnowskie Góry (woj. śląskie). Termin: od razu (maj 2018). Tel. 784 626 504
  2. Z tego co wiem w pomieszczeniu gdzie jest gaz musi być wentylacja "naturalna", a nie wymuszona (mechaniczna). W takiej sytuacji w kuchni nie mogę dać takiego wentylatora.... Z tego co widzę nikt nie wspomina o jakichś specjalnych wymogach wyjścia na zewnątrz, czyli można po prostu zrobić kratkę bezpośrednio na zewnętrznej ścianie?
  3. Ja używam. Dopóki nie chcesz grać w gry, to w wielu kwestiach jest to prostszy system niż Windows, zwłaszcza jeśli chodzi o instalację oprogramowania, wszystko można zrobić z jednego miejsca - Ubuntu Software Center. W Windowsie trzeba wszystko ręcznie ściągać z netu i instalować. Pozdrawiam, AD
  4. Wielkie dzięki za informacje. Czy możesz polecić wentylator jakiejś konkretnej firmy, tak aby był w miarę cichy i trwały? Z tego co widzę na rynku jest bardzo duża oferta. To samo dotyczy czujników wilgotności, są jakieś dedykowane na 230V?
  5. Czujnik wilgotności brzmi nieźle, otwór w ścianie zewnętrznej nie będzie problemem, bo wkrótce trzeba będzie zamurować w łazience jedno okno które znajduje się dość wysoko (blisko sufitu) i można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zastanawiam się tylko jaka powinna być średnica otworu (i wentylatora) oraz czy na zewnątrz trzeba robić jakieś kolanka i daszki czy wystarczy po prostu pionowa kratka na ścianie? Powierzchnia łazienki to ok. 6-7 m2.
  6. Witam, Zastanawiam się nad rozwiązaniem wentylacji w łazience, głównie w celu odprowadzania wilgoci. Obecna sytuacja: pierwsze pięto domku jednorodzinnego, na piętrze łazienka obok (za ścianą) kuchnia. Do dyspozycji jest jeden kanał wentylacyjny w kominie dostępny zarówno z kuchni jak i łazienki. W kuchni będzie kuchenka gazowa z okapem, w łazience brak jakiegokolwiek gazu. Podejrzewam, że podłączenie zarówno łazienki jak i kuchni do jednego kanału nie wchodzi w grę, ze względu na gaz w kuchni i wymagany przez to ciąg (dodatkowy otwór w tym samym kanale by go pogorszył?). Druga możliwa opcja to wyprowadzenie odpowietrznika z łazienki bezpośrednio na zewnątrz przez ścianę. Czy takie rozwiązanie ma sens i jeśli tak, jak je wykonać aby wszystko było zrobione jak należy? Pozdrawiam, AD
  7. Tak jak pisałem, komin ma 14x14 cm (z cegły, w środku domu). Efekt jest taki, że zatyka się i w czasie sezonu grzewczego trzeba samemu chodzić i przetykać. Na razie jest to piec zasypowy i jakoś daje rady, ale gdybym w przyszłości chciał zmienić na inny to wymagania odnośnie przekroju są znacznie większe. Jeśli poza frezowaniem są jakieś lepsze (i tańsze) alternatywy to chętnie wysłucham. Zburzenie komina i postawienie od nowa raczej taniej nie wyjdzie. Postawienie zewnętrznego ze względów technicznych też nie wchodzi w grę.
  8. Fachowca już znalazłem, ale wolałem zapytać bo być może ktoś poleciłby jeszcze kogoś innego. Ty zacząłeś dyskusję od tego, że wyrzucam kasę w błoto nie mając pojęcia jak wygląda sytuacja.
  9. Spamujesz mi wątek, moje pytanie nie brzmiało "na co wyrzucić kasę w błoto" abyś się pytał "po co". Pytałem o polecenie kogoś do wykonania konkretnej roboty, jeśli nie masz nic rzeczowego do powiedzenia to lepiej nie mów nic.
  10. Niestety, ten kanał nie jest wentylacyjny. Od zawsze chodził na nim piec węglowy CO :|
  11. Witam, Czy ktoś może polecić (lub zareklamować) firmę z terenu Górnego Śląska, która zajmuje się frezowaniem kominów? Chodzi o rozwiercenie (i być może wypełnienie wkładem ze stali żaroodpornej) komina 14x14. Pozdrawiam, AD
×
×
  • Utwórz nowe...