Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

InVictus

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O InVictus

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ale niektóre pytania idą prosto ze strony internetowej, osoba pytająca nawet nie wie o istnieniu forum, dostaje maila i tyle.
 2. Ogólnie, jeżeli jesteś właścicielem działki, to nie będzie najlepiej wystąpić do gminy z wnioskiem o WZ wraz z jej podziałem? Tylko trzeba uważać na oznaczenia powstałych działek, bo rozpocząłeś budowę na działce X a po podziale już będzie XY, więc na pozwoleniu trzeba będzie robić adnotacje czy coś w tym stylu. Ewentualnie czekać, aż wejdzie ustawa, która pozwala kupić ziemię każdemu do 1ha. W zeszłym roku już miała być i tak się przeciąga.
 3. Wyżej już dostałeś odpowiedź. Musisz znać zapis MPZP albo WZ, w nich jest opisane czy taki budynek ma być wolnostojący czy też można go dostawić w bryle innego budynku. Bez tych informacji nikt Ci nic więcej nie podpowie.
 4. Trzeba się zorientować (w gminie) czy na tym terenie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jeżeli jest to masz w nim wszystko zawarte czy to działka rolna/budowlana, co możesz budować. Jeżeli nie ma MPZP to trzeba składać wniosek o wydanie decyzji WZ (warunki zabudowy)
 5. Chodziło mi o wniosek o ustalenie WZ, który muszę złożyć, a nie o same WZ, mój błąd. Wielkie dzięki za odpowiedź, czegoś takiego mi trzeba było.
 6. Witam po dłuższej przerwie. Zeszło mi trochę z przepisaniem działki bo było kilka komplikacji (po darowiźnie dziadkowie-rodzice były jeszcze jakieś podziały, które nie były wpisane do KW, w starostwie byłem kilka razy po wypisy i mapki) ale w ostateczności jestem właścicielem. Koszt przepisania w sumie wyniósł 1500zł. (wypisy, mapki, notariusz, podatek) Aktualnie kompletuję dokumentacje do WZ. I chyba poszukam kogoś kto pomoże mi napisać te WZ Ogólnie to stoi u mnie 6 domów, a działka jest w centrum, więc raczej jest możliwość zabudowy. Do tego wszystkie media prz
 7. To jeszcze przed pozwoleniem, ale chyba nie uzyska się pozwolenia na budowę gdy nie wyłączymy części działki z produkcji rolnej (część pod dom, drogę). Przynajmniej tak na logike. Chodzi o klase? Ogólnie jest to pole RIVa Też tak myślałem, większa działka to większe zabezpieczenie. Ogólnie z tego co się dowiedziałem to gdybym nie skończył budowy, nie płacił rat itd. to bank przy powierzchni działki do 3000m2 może ją sprzedać każdemu, powyżej tych 3000m2 już tylko rolnikowi.
 8. Witam. Mam w głowie budowę domu z kredytem na działce Ojca. Jest to działka rolna o powierzchni 0,45ha klasy IV. Byłem zasięgnąć informacji w gminie o miejscowym planie i okazuje się, że takowego nie ma. Trzeba zatem złożyć wniosek o WZ. Gdy zabierałem się za wniosek dostałem informację, że bank może nie przydzielić mi kredytu ze względu na powierzchnię działki (działka jako wkład własny). Czy wszystko dobrze zrozumiałem: 1. Notariusz- darowizna działki z Ojca na syna, czyli na mnie (przypuszczam, że u Notariusza uzyskam wszystkie informacje jakie papiery należy p
×
×
 • Utwórz nowe...