Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Miauczyńskii

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Miauczyńskii

 • Ranga
  Początkujący
 1. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  co mogę polecić ..montuje dużo grzejników perfekt i purmo i w zasadzie nie ma z nimi żadnych problemów
 2. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  Witam, powiem tak... Web jest ok. natomiast co do drugiej mam złe doświadczenia. A tak na marginesie w Polsce mamy również kilku innych producentów, którzy wyróżniają się niektórymi szczegółami produkcji które wpływaja na jakość za niewielką cenę. Warto o tym poczytać przed zakupem.
 3. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  Samo założenie ogrzewania podłogowego jest nieco droższe niż kaloryferów, ale z czasem koszt ten zwraca sie. Gdyż przy ogrzewaniu podłogowym ciepło w pomieszczeniach rozchodzi się o wiele szybciej.
 4. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  Myślę że jeśli chodzi o dobór mocy grzejników, że Wat na 1 mkw. pokoju jest mało istotny, jeśeli nie wiadomo ile tej mocy tracimy przez przegrody zewnętrzne. Straty przez wentylację też nie są bez znaczenia - to ok 30%. Najpierw trzeba obliczyć, jakie są straty ciepła i zapotrzebowanie na energię na podstawie danych z projektu. Może warto byłoby poprawić parametry termiczne przegród zewnętrznych i okien oraz zredukować straty przez wentylację o te 70 do 80%, a następnie pomyślec o instlacji grzewczej.
 5. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  ważne jest aby podejścia do grzejników były wykonane na miarę, o określonym zasilaniu oraz wymiarze. instalację grzewczą najlepiej zakładać poza sezonem grzewczym.
 6. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  jasne że tak im mniejsza pojemniość posiada grzejnik oraz ciensze rury tym lepeij reaguja na zmiany temperatury w pomieszczeniach, co wiąże sie z tańsza eksploatacja.
 7. Miauczyńskii

  Grzejniki jakie wybrać ???

  Witam, przede wszystkim nie powinnaś się sugerować wyglądem grzejnika, a jego parametrami i prawidłowym montażem. sposób podłączenia grzejników zależy od rodzaju instalacji, czy jest pompowa – zasilana energią elektryczną, czy grawitacyjna- montowana w przypadku częstych przerw w dostawach prądu. ważne jest również przy montażu grzejnika, w jaki sposób poprowadzona została instalacja (np. w podłodze albo w tynku). proponuję skonsultować się z instalatorem aby dobrał odpowiednią średnicę przewodów gdyz zależne są tak jak już wspomniałem od rodzaju mocy oraz pojemności.
×