Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

reysky

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O reysky

 • Ranga
  Początkujący
 1. Z informacji jakie uzyskałem od pracowni Lipińscy to te projekty mają generalnie lepsze docieplenie wszędzie. Ściany zewnętrzne Silka + 20cm styropianu Fundament z dociepleniem Dach 30cm Wełny Lepsze U na oknach i drzwiach + rekuperator Zdaję sobie dobrze sprawę że to wychodzi trochę drożej niż zwykły domek. Generalnie szukam teraz najlepszych rozwiązań ale na pewno nie takich które zwrócą się za co najmniej 50lat http://termodom.pl/inne/dom_pasywny/trendy...dnym_i_pasywnym Jakiś problem poza kosztami i mniejszą powierzchnią?
 2. Ja tam oddaję się żeglarstwu też gorąco polecam Super sprawa. Z tym 30kWh to chyba przesadziłem przy tym projekcie ale jak mi wyjdzie 40-70kWh to będę zadowolony. Górna granica dla energooszczędnych domów teraz to chyba właśnie 70kWh. Prąd też drożeje tak samo jak i gaz. Jaki sposób ogrzewania elektrycznego proponujesz? Dzięki za szczegółowy opis. Czyli jak się chce to można zrobić energooszczędny dom!. Będę budował podobnie tylko zamiast styropianu chyba wolę dać wełnę. Polecali mi też takie rozwiązanie dla ścian zewnętrznych: - izolacja zewnętrzna z wełny mineralnej – 20 cm, - ściana konstrukcyjna z bloczków YTONG PP2/0,4 – 24 cm, - izolacja wewnętrzna z wełny mineralnej – 10 cm. Tak wykonana ściana zewnętrzna o grubości 54 cm osiąga współczynnik U o wartości 0,10 W/(m2K).
 3. Hobby dla leśnych dziadków Niektóre podobne projekty domów są jednak energooszczędne. Weźmy np. z pracowni Lipińscy taki Dijon lub Bolonia. Podobny w kształcie dachu, bryły i układu pomieszczeń jest już bardziej oszczędny w zużycie energii. http://projekty.lipinscy.pl/Dijon_II/# lub http://projekty.lipinscy.pl/Bolonia/ Ciekawy jestem jakie oni proponują materiały do budowy.
 4. Wiem że nie jest to idealny dom nie ma zwartej bryły i dachu dwuspadowego ale projekty domów pasywnych do mnie nie trafiają. Czyli wg. Ciebie nie może to być dom energooszczędny?
 5. Witam, Czytałem na forum o różnego rodzaju technologiach i odnoszę wrażenie że osobie postronnej ciężko jest wybrać konkretną technologię budowy. Oczywiście każda ekipa budowlana poleca tylko ten jeden właściwy materiał. Jest to temat rzeka ale jednak można pewne zasady ująć w punktach co musi być spełnione aby był to energooszczędny dom. Chcę wybudować dom aby jego zużycie było w granicach 30-50 kWh/m2 rocznie. Projekt domu został już wybrany jest to projekt pracowni Archipelag http://www.archipelag.pl/projekty-domow/naomi-g2/ Powierzchnia użytkowa to 179m2 (parter + poddasze). Działka i umieszczenie budynku spełnia zalecenia dla budownictwa energooszczędnego. W originale projekt zaleca stosowanie bloczków Ytong 24cm + 12 cm wełny docieplenia. Natomiast chciałbym dokonać zmian w tym projekcie abym mógł zejść z EP=109.15 kWh/(m2/rok), EK=106.12 kWh/(m2/rok) do 30-50 kWh/m2 rocznie. Rozważałem następujące rozwiązania: Ściany zewnętrzne *YTONG Energo 36,5 cm lub 48cm + docieplenie wełną 20cm lub *Porotherm + 20cm styropianu lub *Izodom/Thermomur bez docieplenia U=0.11 Dodatkowo zastanawiam się nad zastosowaniem folii Alufox wewnątrz na ścianach i podłogach *Fundament z dociepleniem *Okna 3 szybowe U=0,7 W/m2K *Dach z dociepleniem 30cm wełny Ogrzewanie Kocioł gazowy jednofunkcyjny + kominek z płaszczem wodnym okazjonalnie tylko dla klimatu lub jak Rosjanie zakręcą kurek Wentylacja mechaniczna + Rekumperator odzysku ciepła z GWC Proszę o doradzenie co możecie Państwo polecić aby spełnić założenia dla domu energooszczędnego.
×