Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

KEDAR

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O KEDAR

 • Ranga
  Początkujący
 1. Szpachlowanie całych płyt ma uzasadnienie przy bardzo wymagających klientach. Jeśli dana powierzchnia będzie mocno oświetlona to np. łączeń nieoryginalnych nie jesteś w stanie zgubić bez szpachlowania całej powierzchni. W tym miejscu zawsze powstanie minimalne zgrubienie. Podobnie jeśli jest sporo narożników. W tych miejscach zawsze będzie troszkę grubiej a "odpowiednie" światło to miejsce pokaże. Oczywiście dla 90% przypadków wystarczy szpachlowanie samych łączeń.
 2. Największa bzdura jaką słyszałem. Mam tu na myśli czas przerwy. Są oczywiście przerwy technologiczne ale nie na tym etapie i nie taki czas. Co do przygotowania do malowania to niestety musi to być określone w umowie.
 3. Malowanie to pozornie najprostsza robota. Jeśli nie przeszkadzają nam smugi czy nierówna struktura to ok. Jeśli mamy większe wymagania oddajmy to fachowcom, którzy odpowiednio dobiorą grunty i narzędzia do danej farby. Cena od 3zł/m2 Jednak nie chcę straszyć. Jeśli poświęcimy trochę czasu na malowanie to przy dzisiejszych farbach dedykowanych dla przysłowiowego Kowalskiego każdy we własnym zakresie powinien sobie poradzić.
 4. Wszystko zależy od skomplikowania poddasza. Na cenę wpływa też, na które piętro trzeba wnosić płyty. Przy większości poddaszy ta cena ma uzasadnienie.
 5. Wszystko zależy od tego czym i co malujemy. Inna cena będzie przy malowaniu tradycyjny a inna przy agregacie. Na cenę również wpływają różne utrudnienia: zabezpieczanie powierzchni, odcięcia różnych kolorów itp. Standardowe ceny u nas (Szczecin) to: - szpachlowanie od 12zł/m2 "na gotowo" - malowanie agregatem od 1zł/m2!!! za warstwę - malowanie tradycyjne od 3zł/m2 za warstwę Polecam: szpachlowanie i malowanie
 6. Jestem wrogiem podawania cen za m2. Inaczej się płaci za dach dwuspadowy, bez okien i ścianek działowych a inaczej za dach wielospadowy z lukarnami i oknami połaciowymi. Metr metrowi nie równy. Cena za najprostszy dach to 50zł/m2. Jeżeli chodzi o sam etap kręcenia płyt jest bardzo podobnie. Jeśli kręcimy "czyste metry" z całych płyt to nie można porównać to do sztukaterii itp. Cena od 10zł/m2 Szpachlowanie. hmm tu dużej rozbieżności nie ma jednak jeśli wcześniejszy wykonawca zrobił szpary na "dwa palce" do tego dochodzą różnego rodzaju narożniki itd. cena idzie w górę a z
×
×
 • Utwórz nowe...