Skocz do zawartości

marcin.m

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez marcin.m

  1. Witam. Przymierzam się do samodzielnego malowania tynku cem.-wap., nie będę kładł na nim gładzi gipsowej i prosze o prade jak poprawnie to zrobić. Zastanawiam sie nad taka kolejnością: 1. zagruntowac ścianę, 2. pomalować podkładem, 3. farba kolorowa? Tynki cem.-wap. wiadomo, że maja różne odcienie w różnych miejscach, dlatego pomalowałbym białym podkładem i na to kolor. Przed i po zagruntowaniu tynk przetarłbym papierem ściernym żeby obsypały się luźne ziarenka piasku itp. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  2. Miła agusg. Musze przyznac że nie miałem dośiwadczeń w użytkowaniu z oknami oklejanymi na białym profilu. Co prawda sprzedawcy wszędzie zapewniają o trwałości takiego rozwiązania ale wiadomo o co im chodzi. Sprzedać i do widzenia. W razie reklamacji można tłumaczyć klientowi o nieodpowiednich środkach do czyszczenia itp. itd. Wiadomo że profil barwiony tak samo jak i okleinowany jest droższy /ok. 15-20 %/ lecz nie widziałem różnicy między ceną barwionego w masie a okleinowanego na białym profilu. Niby dodają producenci stolarki flamaster do zamalowania ew. zarysowań na białm podkładzie ale to lipa. Nie wiem czy można na sznownym formum podać nazwę producenta profilu.
  3. Witam wszystkich. Ostatnie dwa miesiące poświęciłem na "odrabianie lekcji" z zakresu okien. Zakupiłem okna z profilu dobrej firmy w podwójnym kolorze /ciemny orzech na zewnatrz a w środku białe/. Nie moge zgodzić się z poprzednim postem, z tego względu, iż większośc obecnie firm produkującyhc profile PCV ma w ofercie duży wybór kolorów. Jest to zazwyczaj zorganizowane w ten sposób, że np. w przypadku moich okien profil jest tzw. "barwiony w masie" czyli pod okleiną jest zabarwiony profil a nie biały. Więc nawet w przypadku przetarcia okleiny /a swoją drogą czy ktoś myje profile np. pumeksem?/ spod spodu pokaże się profil w kolorze zbliżonym do okleiny i nie dędzie widać uszkodzeń. Dla dociekliwych przejście z barwionej masy do białej odbywa się w taki sposób, że wcale tego nie widac po otwarciu okna. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
  4. A co sądzi Pan o trwałości stropu akermana w porównaniu ze stropem podwieszanym pod konstrukcją więźby dachowej? Co w przypadku pożaru? A jaką żywotnośc ma folia? Producent daje gwarancję tylko na kilka lat. Co w przypadku zamoknięcia wełny?
  5. Panie Brzęczkowski. Zachowanie odpowiedniej grubości ocieplenia nie sprawi chyba więszego zapotrzebowania na opał niż przy zastosowaniu odpowiedniej grubość izolacji? Pozatym w jaki sposób zaizolować strop akermana wełną i folią od śrdoka? Dobrze Pan wie, że ogrzana masa oddaje ciepło. Tak na marginesie co jest wg Pana lepszym rozwiązaniem: strop akermana czy podwieszany pod więźba dachową? Do poprzednika: jeśli już dajemy 50 cm wełny to można dac i 70cm. A nawet 100 cm, co sobie żałować! ładować nawet i 150 cm! napewno nie zaszkodzi hehehe Niezłe mają pomysły producenci ociepleń a my miejmy swój rozum.
  6. Witam wszystkich. Strop na poddaszu wykonałem z pustaków akermana teraz chcę go ocieplić przed przykryciem dachu blachą. W związku z tym mam pytanie: jaką grubość ocieplenia zastosować i czym lepiej ocieplić? Ocieplenie będzie leżało na stropie. Dziękuję za rozsądne odpowiedzi ))))
  7. Sorki, trochę mnie poniosło Następnym raze bądź trochę bardziej wylewny. Pozdrawiam
  8. Nie wiem jak w waszych okolicach ale u mnie daje się kamień do fundamentu ale tylko wtedy, gdy ławę robi się do poziomu terenu. Ja tak zrobiłem bo zalewałem przed zimą i zawaliłyby się wykopy (grząski teren). Unas jest tak, że zbrojenie zalewa się normalnie betonem B15 a dopiero nad zabetonowanym zbrojeniem wrzuca się nie za grube kamienie w beton. Łatwo policzyć: cena betonu z "gruszki: u nas to ok. 200,00 złbrutto/kubik czyli zaoszczędziłem 1000,00 zł bo weszło mi 6m3 kamienia, za który zapłaciłem 200,00 zł za jelcza. Majster mówił mi, że nie powinno się dawać kamienia w zbrojenie bo osłabia fundament. A tak w nawiasie: po co zmieniać projekt? wystarczy mieć mądrego kierownika budowy. Zabetonowanych kamieni nie widać i wcale nie osłabiają fundamentu pod warunkiem pprawidłowego rozkładania kamieni. Tak się robiło od wielu lat i do dzisiaj domy stoją i mają się dobrze. Moim zdaniem należy jedynie zrobić porządne zbrojenie z wiązaniem "winkli" i dodać ew. jeden drucik dołem.
  9. Panie muffon co Pana tak dziwi? Nie wie Pan że potoczna nazwa okien z PCv to "plastikowe"? Do Pana scraba: dziękuję za podpowiedź- wiem już czego szukać, z tego co zauważyłem właśnie drewniane różnią się wymiarami od tych "platikowych" które śmieszą muffona
  10. Witam wszystkich. Za tydzień przychodzi do mnie na budowę ekipa do murowania ścian. Staram się trochę poczytać na różne tematy związane z budową i w związku z tym mam pytanie: jakie powinny być wymiary otworów do stolarki okiennej typwej (wymiarowo). Z tego co zauważyłem różni producenci podają różne wymiary okien "typowych", może jest jakiś standard murowania taki, że każde okno się zmieści z danego rozmiaru? Nie mam jeszcze określonego producenta na oku więc nie będę jego pytał.
  11. Szukam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy konieczne jest pozostawienie szczeliny powietrznej w ścianie skonstruowanej w następujący sposób: od zewnątrz kratówka K3 (12cm) + styropian 10cm +MAX 19cm (jako ściana konstrukcyjna). Czy istnieje potrzeba konstruowania szczeliny powietrznej między kratówką a styropianem? Jeśli tak to czy musi być ona wentylowana? Dziekuję za podpowiedzi.
  12. Czy lepiej jest zastosować do izolacji poziomej podmurówki papę+lepik czy folię? Czy zastosowanie papy i lepiku nie spowoduje "znikania" styropianu"(?) a może ktoś wie dokładnie jaki można zastosować lepik i papę żeby ich opary nie działały niszczącao na styropian?
×
×
  • Utwórz nowe...