Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

olotom

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O olotom

 • Ranga
  Początkujący
 1. olotom

  Zabudowa siedliskowa - pomoc

  dzięki wszystkim za cenne informacje. Zaszedłem dziś do gminy i zostałem poinformowany że w pierwsej kolejności konieczna jest dzierżawa min. 1 ha ziemi. Od jutra więc biorę się za załatwianie dzierżawy, czyli spisanie umowy z teściami i do notariusza. Jak to załatwię to powiedziano mi że mam składać wniosek o zabudowę. Na pytanie o zgodę na budowę od rodziców - odpowiedź - to później wszystko załatwimy. Hmmm, zobaczymy (okazało się że Pan z gminy od budownictwa teściowej znajomy więc może nie będzie źle) Co do kredytu - to nie będzie większy niż 25% wart. nieruchomości (tu problemu nie będzie bo zona bankowiec). Zastanawiam się jeszcze jak będzie z odliczaniem vat-u na materiały w sytuacji gdy mają pozwolenie na budowę na siebie, ale nie będąc właścicielem działki ?
 2. olotom

  Zabudowa siedliskowa - pomoc

  pewne jest że: - działka jest siedliskiem, czyli nie można jej podzielić. - MPZP - nie istnieje dla tego obszaru. - trzeba wystapić z wnioskiem o zabudowę. pozostaje pytanie: - czy dzierżawa jest wymagana? wydaje mi się ze tak. - po uzyskaniu od rodziców oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane wszelkie pozwolenia na: budowę, przyłącza itp. będziemy mogli uzyskiwać "na siebie" jako właścicieli domu??
 3. Witam Chciałbym prosić o pomoc w takiej sprawie. Mieszkamy obecnie z żoną w domu z jej rodzicami, jest to zabudowa siedliskowa na działce 35 ar, gospodarstwo ma około 5h. Chciałbym zbudować na tej działce dla nas drugi dom. Jesteśmy tam równnież zameldowani. Jak zrobić to najlepiej? Chcielibyśmy aby pozwolenie na budowę było na nas (kredyty, formalności, vat) oraz żebyśmy to my byli właścicielami domu, ale bez przepisywania ziemi/gospodarstwa na nas. Czy wystarczy że rodzice wydzierżawią nam min. 1 hektar ziemi na okres np. 10 lat i wyrażą zgodę na budowanie domu na wyzej opisanej działce ? czy dzierżawa musi być podpisywana u notariusza? itd. Bede wdzieczny za wszelką pomoc. Dziękuję,
×