Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

mikic

Uczestnik
 • Posty

  93
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O mikic

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl
 1. Wydaje mi się że na belkach mam odpowietrzacze automatyczne. Rozumiem że one same odpowietrzają cały układ podłogówki?
 2. Dzięki serdeczne za wskazówki. Czy możesz jeszcze napisać jak najlepiej odpowietrzyć podłogówkę. W całym domu mam tylko ogrzewanie podłogowe.
 3. Witam, Czy posiada ktoś MCR3 24T? Jak się sprawuje? Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach: 1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense? 2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła? Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 4. Czy możecie napisać ile drutu 12 i 6 poszło Wam na budowę Agatki z garażem 2-stanowiskowym? Nie mogę znaleźć takich informacji na naszym forum. Mam zrobione fundamenty i teraz zaczynają działać murarze. Nie wiem dokładnie ile tych drutów zamówić na dalszą budowę. Pomożecie? Strop oczywiście teriva.
 5. Dobre pytanie. Też obecnie stoję przed takim dylematem. Co do Vailanta to kilku znajomych odradzało mi tą firmę. Regularnie co jakiś czas pojawiają się problemy/awarie. Nie wiem jak Viessman. Zastanawiam się też nad De Dietrich, ale z chęcią przeczytam co inni na ten temat mają do powiedzenia
 6. Wysłałem adres na priv. Dzięki serdeczne.
 7. Wieeelkie dzięki za odp. Widzę ile rur poprowadziłeś ze skrzynki rozdzielczej do anemostatów na dole. Czy do pokoi na górze też masz po dwie rury do każdego anemostatu nawiewnego? Czy masz jedną skrzynkę rozdzielczą nawiewną na cały dom czy dwie? Jak poprowadziłeś rury nawiewne do salonu i pokoju na dole? Rury 75/63? Jaki masz rekuperator? Sporo tych pytań ale chciałbym porównać z moim projektem tej instalacji. Jestem bardzo wdzięczny za odpowiedzi
 8. W końcu ktoś z rekuperacją Agatki Czy możesz napisać/naszkicować jak masz rozprowadzone rury? Jaki typ rur spiro/fexy/peflexy? Jakie średnice? Jaki reku przewidujecie? Czy robiła Wam to firma czy sami? Pozdrawiam
 9. Wyczytałem to zaraz powyżej u bajbagi I też uważam to za brednie. 3of5 czytaj ze zrozumieniem proszę.
 10. To jak oddzielisz szczelnie użytkowe poddasze od parteru? W sytuacji gdzie masz więcej nawiewów na poddaszu, a wywiewów na parterze (chyba tak jest w większości przypadków w domach z użytkowym poddaszem) to czy nie będzie tak że w sumie całość się zbilansuje? Schody są częścią otwartą więc jak "zmusisz" powietrze żeby nie przepływało z góry na dół lub odwrotnie? Skoro na poddaszu są np. 4 pokoje i jedna łazienka to w łazience musi być ustawiony duży wywiew powietrza, ale jak na parterze masz jeden pokój, łazienkę i kuchnię to z kolei w pom. brudnych będzie bardzo słaby wywiew? Troch
 11. Nie wiem czy w pokoju 1.3 na poddaszu nie powinieneś dać anemostatu przy przeciwległej ścianie (zewnętrznej). Rozumiem że z rozdzielacza nawiewnego idą rury nad poddaszem, a te które są połączone z anemostatami nawiewnymi na parterze mają zejścia pionowe do stropu nad parterem?
 12. Czy możesz napisać jaki masz projekt domu? Czy długość rur od skrzynki rozdzielczej będziesz miał zbliżoną? Jaki rekuperator przewidujesz kupić? Gwc będzie? Mam nadzieję że nie jestem zbyt wścibski Pozdrawiam.
 13. Ja również tak zamierzam tylko nie wiem czy zrobić tak, że na rurze głównej nawiewnej dać trójnik gdzie jedna odnoga będzie szła do rozdzielacza do dolnych ( na parterze - rury i rozdzielacz w warstwie styropianu na stropie) anemostatów a druga odnoga do rozdzielacza do górnych (na poddaszu nad kartongipsami) anemostatów. Jak Ty planujesz?
 14. Do sebastek09 Rozumiem, że wentylację będziesz robił na peflexach. Czy będziesz je zalewał betonem na stropie czy rozprowadzał w suficie podwieszanym?
 15. Dokładnie mam takie same dylematy. Myślałem, że tylko ja tego nie rozumiem, ale jednak są też inni.
×
×
 • Utwórz nowe...