Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

witux

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O witux

 • Ranga
  Początkujący
 1. witux

  Co zrobić jak sprzedać działkę ?

  Dziś uzyskałem od kolegów trochę informacji. Powiedzieli, że jeśli gmina ma zamiar robić tam drogę i mają plan zagospodarowania przestrzennego to będą chcieli znieść współwłasność i swoją część przeznaczyć na drogę. Więc dobrze by to było bo minęły by mnie koszta geodezyjne. Wtedy można by było wystawić 10a pod młotek, a jeśli znalazł by się kupiec to mu odrolnić lub sam by sobie ją odrolnił kiedy by chciał bo działka rolna jest zwolniona od podatku. Z odrolnieniem ponoć nie będzie problemu bo to ziemia klasy V, a koszt odrolnienia to 200zł.
 2. witux

  Co zrobić jak sprzedać działkę ?

  Dzięki Stachu za wsparcie . Tak czy inaczej czekam do końca września bo tak mi babcia z gminy powiedziała żeby podejść i coś mi powiedzą. Najlepiej jak sami z uwagi na budowę osiedla przekształcili by tą działkę na budowlaną. Bo sprzedać jako rolna to mi się nie opłaca.
 3. Jest działka z tego co się dziś dowiedziałem jest to działka rolna. Cała trójka chce taką działkę dobrze sprzedać. Obok już budują się domy. Robi się nowe osiedle Piaski II. Jak widać na dokumencie wypisu z rejestru gruntu 1/2 działki ma również Skarb Państwa. Byłem w starostwie to powiedzieli mi, żeby pójść do Gminy i z nią załatwiać formalności. Bo Gmina musi przeprowadzić komunalizację. Strzałki koloru czerwonego pokazują gdzie będzie szła droga asfaltowa (dojazdowa). Lewa strzałka (mapka) pokazuje w którym kierunku będzie przedłużona, a prawa strzałka (mapka) pokazuje że z drogi polnej będzie robiona droga asfaltowa (dojazdowa) co się dowiedziałem w Gminie. Teraz mam takie pytania. 1. Czy gmina będzie chciała odkupić lub znieść współwłasność tej działki. 2. Czy lepiej poczekać, aż przekształcą tą działkę na działkę budowlaną i wtedy sprzedać za lepszą cenę? 3. Czy wystąpić do Sądu o zniesienie współwłasności ze Skarbem Państwa i się odgrodzić sprzedając 10ar ? Po prostu nie mam pojęcia co robić. Zatrzymałem się na tym, że kobitka w UM od spraw gruntu skserowała sobie te dokumenty i kazała podejść za miesiąc odnośnie komunalizacji. Zdjęcia działki w załączniku. Działka usytuowana jest od słupa energetycznego 20m w prawo (zdjęcie nr2) o od skrzynki białej do końca 105m pod krzaki. Zdjęcie od lewej ze strzałką pokazuje jak ma iść droga. Tak jak strzałka nr2 na mapce. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
×