Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

waga03

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O waga03

 • Ranga
  Początkujący
 1. waga03

  Kolizja z istniejącą siecią energetyczną

  Byłam w Enerdze. Pan z Biura Obsługi powiedział, że w październiku zmieniły się przepisy i adnotacja o kolizji jest na informacji (do WZ) o możliwości przyłączenia prądu, jeśli nad działką jest choćby linia (bez słupa). Jednak nie jest ona wiążąca, jesli zachowana jest odległość 16 m od linii wysokiego napięcia. Jesli jest mniej, to inwestor na swój koszt powinien przenieśc koszt przeniesienia słupa (!!!). U nas od linii jest ok. 180 m, więc spoko. Mam tylko nadzieję, że pan przekazał nam rzetelne informacje...
 2. waga03

  Kolizja z istniejącą siecią energetyczną

  Tak myślałam. Czyli znowu 2 tys. w plecy (tak u nas cenią podział). Jeszcze przed początkiem początku.
 3. waga03

  Kolizja z istniejącą siecią energetyczną

  Otoczenie to pola i zabudowa siedliskowa. Pole ma ok. 2 ha. Jak to pole - długie i wąskie. My chcemy sie budować przy drodze, czyli z dala od linii wyskokiego napięcia. Tak myslałam, że trzeba wydzielić część pod zabudowę. Ale czy tylko na mapie do Warunków narysować prostokąt, czy też geodezyjnie wydzielić. Pewnie geodezyjnie.
 4. Witam! Pytałam na forum Muratora, ale nikt nie odpowiedział... Dlatego pytam tu. Wystąpiłam do Energi z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o mozliwości doprowadzenia prądu do działki. Potrzebne do wniosku o WZ. Takie pismo otrzymałam w piatek. A tam: "nieruchomość koliduje z istniejącą siecią energetyczną. Inwestor (...) powinien ponieść koszty dososowania terenu do przyszłej inwestycji (...) poprzez likwidację kolizji z istniejącą infrastukturą techniczną na warunkach okreslonych przez Energa (...)". Co to znaczy??? Przez działkę (pole) przechodzi linia wysokiego napięcia, ale w odległości ok. 300 - 350 m od części, na której chcemy się budować. W dodatku oddziela ją lasek. Słupa na działce nie ma. Czyli co mam zrobić? Jak zlikwidowac kolizję??? Dziś dzwoniłam do Energi (do siedziby, w której składałam wniosek, nie do Centrali), ale chyba za późno (po 15.00), bo nikt nie odbierał. Więc może ktoś z forumowiczów wie, o co chodzi? Jak to ugryźć? P.S. Na poprzedniej działce (na którą tez występowaliśmy o WZ) był słup wysokiego napięcia i takich obostrzeń nie było. Zrezygnowaliśmy, bo za daleko było ciągnąć prąd = koszt. Na obecnej słupa nie ma, ale są obostrzenia = koszt. CHORE.
 5. waga03

  przyłacze prądu a słup wysokiego napięcia

  Byłam na wizji lokalnej. Najblizszy słup (z którego jest połączenie z domem) jest ok. 380 - 400m od mojej działki. Tylko zupełnie z innej strony! Chyba nie tak źle, co? A koszty?
 6. waga03

  przyłacze prądu a słup wysokiego napięcia

  Planu nie ma. Studium tez nic nie mówi o tym terenie. To pola za małym lasem, za wsią, ale wzdłuż drogi. Sporo właścicieli tych pól złożyło wnioski o przekształcenie działek. Miał byc nowy plan - ten wygasł w ubiegłym roku. Ale nowego ni widu, ni słychu.
 7. Prosze o radę. Na moim polu o dł. ok. 800m w jednym końcu przy drodze gminnej stoi słup wysokiego napięcia. Chcę się budować na drugim końcu działki (przy drodze powiatowej).Zabudowania są w obszarze analizowanym właśnie od strony tego słupa. Czy możliwe jest doprowadzenie prądu z wykorzystaniem istniejącego słupa? Oczywiście wiem, że z wysokiego napięcia nie można, trzeba zejść na średnie i niskie. I: czy ZE może to sfinansować? Oczywiście za przyłacze normalnie zapłacę opłatę zryczałtowaną. Czy też całą linię muszę ciągnąć na swój koszt? Ale przecież nie chcę żadnego odszkodowania za ten słup. A może podzielic pole na działki i wtedy ZE chętnie podjąłby się rozudowy lini? Co sądzicie?
 8. waga03

  WZ z podziałem

  Chcę wystąpić o WZ z podziałem działki. Działka jest rolna. Nie ma PZP. Czy mogę "zaproponować" podział na działki mniejsze niż 3.000 m2? Oczywiście z wydzieloną drogą dojazdową do każdej.
×