Skocz do zawartości

budomaxparkiety

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez budomaxparkiety

  1. Można tak zrobić, tylko należy wcześniej okleić szlifowane miejsce taśmą i po wyszlifowaniu tego kawałka podłogi położyć jak najlepiej dopasowaną kolorystycznie lakiero-bejcę lub bejcę, którą po wyschnięciu polakierujemy. Estetyka tak wykonanej podłogi będzie zapewne daleka od ideału pod względem kolorystyki i stopnia połysku od całej podłogi.
  2. Możesz to zrobić punktowo, ale takie miejscowe cyklinowanie z reguły nie przynosi pożądanego efektu. Miejsce takie będzie różniło się/odznaczało wyraźnie od całej powierzchni podłogi. Dodatkowo uryna powoduje mocne odbarwienia drewna, tak więc może być konieczna punktowa wymiana klepek parkietu.
  3. Jeżeli podłoga drewniana to najlepszym rozwiązaniem w przypadku posiadania psów jest jej olejowanie. Podłogę olejowaną możemy naprawiać punktowo, bez konieczności cyklinowania całościZ gatunków krajowych dobrym rozwiązaniem będzie dąb, a może drewno egzotyczne.
  4. Tutaj znajdziecie krótki film z ługowania i olejowania podłogi sosnowej na biało- link do filmu
  5. Nie jest to wina tej osoby, ale parkieciarz powinien uprzedzić o możliwości powstawania szczelin na parkiecie, który jest w znacznej mierze odspojony.
  6. Sądzę, że jest to efekt odspojonego parkietu. Wraz ze wzrostem wilgotności drewno pęczniej, natomiast szczeliny nie znikną całkowicie. Tak jak napisałem wyżej, jeżeli są to pojedyńcze szczeliny, to można użyć kitu bukowego np. firmy Soudal. Uzupełnienie szczelin lepiej wykonać, kiedy wilgotność powietrza wzrośnie.
  7. Koloru szpachli nie wybiera się, jest to drobny pył z cyklinowanego drewna, który mieszamy ze spoiwem do szpachlowania. Jeżeli jest to tylko kilka szczelin, to można je wypełnić kitem bukowym np. Soudal.
  8. Jest to parkiet bukowy, który prawdopodobnie jest w znacznej części odspojony od posadzki. W okresie zimowym przy małej wilgotności powietrza i wysokiej temperaturze drewno kurczy się i powstają szczeliny. Natomiast te na zdjęciu to są pęknięcia blokowe, które są charakterystyczne dla odspojonych podłóg. Dodatkowo drewno bukowe jest bardzo wrażliwe na zmiany wilgotności. Szpachlowanie podłogi odspojonej od podłoża to kwestia umowy między klientem, a parkieciarzem, który powinien uprzedzić inwestora o możliwości ponownego powstawania szczelin.
  9. Układanie parkietu powinno wykonywać się w kierunku padania światła, czyli prostopadle. Uzyskamy w ten sposób najlepszy efekt wizualny. Fachowiec dobrze Ci doradza.
  10. Do bejcowania uzyłbym bejcy Zar, którą polakierowałbym w systemie firmy Loba. Lakierowanie schodów nalezy wykonać lakierem odpornym na ścieranie, najlepszym wyborem byłby lakier WS 2K Supra A.T., ale jest on bardzo drogi. Dobrym wyborem bedzie także WS 2K Duo firmy Loba. Ważnym elementem jest użycie odpowiedniego lakieru podkładowego, którym powinien odciąć bejcę i ją zabezpieczyć. W tym celu użyj lakieru podkładowego tej samej firmy PrimaSeal. System wielokrotnie sprawdzony i na pewno zda egzamin.
  11. Na schody, które z racji stosunkowo mocnego użytkowania lakiery akrylowo-poliuretanowe nie nadają się. Chcąc mieć solidnie zabezpieczone schody stosujemy lakiery poliuretanowe wodne dwuskładnikowe.
  12. Jak dobrze zrozumiałem na lakier wodny chcesz nanieść lakier chemiczny? Jeżeli tak, to nie. Odwrotnie jak najbardziej, a tak nawiasem lakierowanie schodów proponuję wykonać dobrej klasy lakierem poliureatanowym w fazie wodnej WS Supra A.T.. Jest to lakier o wyjątkowej odporności na ścieranie(jest w nim pył ceramiczny) i pomimo wysokiej ceny warty jest polecenia. Występuje co prawda w półmacie, ale optycznie wychodzi jak półpołysk
  13. Zależy to od Twojego gustu i upodobań. Deski podłogowe z fazą mają swoje zalety, faza optycznie niweluje pracę desek podłogowych, ale też i minusy np. podczas renowacji desek musimy liczyć się z ich zeszlifowaniem.
  14. Jak najbardziej olejowanie, polecam system firmy Woca dwukrotnie i następnie do konserwacji mydło olejowe. Nie jest to trudne do wykonania, a i późniejsza konserwacja nie sprawi dużych problemów.
  15. Konserwacja jest prosta, służą do tego mydła do konserwacji oleju oraz olej pielęgnacyjny 2x w ciągu roku.
  16. Podłoga w łazience to moim skromnym zdaniem to tylko teak, świetnie się sprawdza, a konserwacja wcale nie jest taka uciążliwa i trudna. Co do "podłóg z fugami" to chodzi o podłogi okrętowe, bardzo fajne i estetyczne rozwiązanie.
  17. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania produktów firmy Woca. Ługowanie i olejowanie wykonałbym w systemie ług biały+olej ekstra biały, efekt gwarantowany. Nie jest to najtańszy system, ale godny polecenia. Nie zapomnij o jeszcze jednej kwestii, niewiele firm podejmuje się wykonania takiej usługi, a jeszcze mniej wie jak to dobrze zrobić.
  18. Deska, którą pokazał Ci parkieciarz była pokryta warstwą wosku, ponieważ olej naturalny sam w sobie nigdy nie tworzy powłoki na drewnie. Bardzo ważne jest zabezpieczenie w tym przypadku oleju białego przed wypłukiwaniem koloru podczas pielęgnacji. Wykonując taką usługę na olej biały nakładamy 1 warstwę oleju naturalnego. Kolejną kwestią jest ilość nakładanych warstw, podłoga drewniana wchłonie określoną ilość oleju(a nie dowolną), tak więc nakładanie 3 czy 4 warstwy oleju jest bezzasadne(nic to nie zmieni, a może przysporzyć dodatkowych problemów). Osobiście jestem zwolennikiem olejów naturalnych, a nie systemów olejowo-woskowych(są łatwiejsze w pielęgnacji).
  19. Po pierwsze po olejowaniu podłogi minimum przez 2-3 doby ograniczmy dostęp wody do podłogi(w tym czasie olej wstępnie się utwardza. "Co to pfluge-ol? lub refrsher?e" to środki do konserwacji i pielęgnacji oleju, których również nie używamy zbyt wcześnie.
  20. Podłogi olejowane fabrycznie powinny być dodatkowo zaolejowane po położeniu. Zdecydowanie polepszymy w ten sposób zabezpieczenie podłogi/parkietu, sprawdzone w praktyce.
  21. Pewności nie mam=nikłe szanse na powodzenie takiego wykonania, ale z drugiej strony takie podejście do usługi parkieciarskiej świadczy o bardzo niskich kompetencjach ekipy układającej parkiet. Nie postarano się nawet o ustalenie przyczyny/przyczyn odspojenia parkietu.
  22. Moim zdanie różnica w cenach wynika tylko i wyłącznie z faktu, iż 1 firma policzyła usługę+chemia, a 2 tylko robociznę. Układanie parkietu przemysłowego w cenie 65 zł/m2 wraz z chemią jest nierealne, cena ok. 120-130 zł/m2 jest jak najbardziej adekwatna.
  23. Czyli położyli ten sam parkiet nie mierząc wilgotności podłoża i parkietu?
  24. Można jak najbardziej taką podłogę odnowić poprzez bejcowanie i następnie lakierowanie. Farbę można usunąć dokładnie, wymaga to sporego nakładu pracy. Należy pamiętać o doborze bejcy i lakieru, który jest z nią kompatybilny, a efekt może być "piorunujący".
×
×
  • Utwórz nowe...