Skocz do zawartości

allanpinkerton

Uczestnik
  • Posty

    28
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez allanpinkerton

  1. Cytat

    wielokrotnie słyszałam hasło, że ktoś buduje z białego bk a nie z szarego, bo ładniej wygląda .... ale to z lustrem to już przegięcie ... icon_biggrin.gif


    A ja dziś widziałem totalnie spieprzony stelaż pod karton gips i CD60 szły co 70 cm na suficie. Widać tak też można.
    A najlepsze jest stwierdzenie że jak się dodaje styropian to latem w domu jest za zimno i robi się termos.
  2. Cytat

    Dzięki za wskazówkę Allanpinkerton. Teraz już wiem na pewno. Wymieniam grunt i zagęszczam.

    Może ja po prostu uprzedzony jestem do płyt icon_biggrin.gif I tak by ten brak przekonania do tego rozwiązania w moich warunkach chodziłby za mną przez 50lat. A tak mam z głowy. Wiem, że tez będzie dobrze i ok icon_smile.gif Dlaczego? Dzięki uprzejmości forumowicza policzyłem sobie ile mi przez mój tradycyjny fundament ucieknie przez 50 lat. Okazało się, że jest to kwota, która w moim przypadku mimo wszystko nie będzie mi spędzać snu z powiek. Szczegóły w cyferkach ostatni post na stronie:

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...K%C4%84/page153




    No to gratuluję i życzę powodzenia.

    To jak w końcu to zrobisz? icon_smile.gif
  3. Zagęszczasz pół na pół, czyli wracasz po połówce poprzedniego śladu. Zrób tak 2-3 razy i ubite, będziesz czuł. 10 cm to bardzo mało szczególnie pospółki, to nie tłuczeń.

    Styropian ostatnio odkopałem za swoim domem po ponad 20 latach. zakopany w mokrej glinie.Był jak nówka. oczywiście pod domem styropian pewno nieco się ,,skompresuje" ale przypuszczam, że są to wartości niezauważalne.
  4. Cytat

    dobra ostatni mój post tutaj....jak jesteś tak nastawiony i do tej klientki, to się nie dziwię że ma pretensje.....
    co bym nie napisała, to problem......
    człowieku więcej optymizmu....



    No i to jest klasyczne kobiece gadanie.

    Nastawienie ponad faktami.

    Napisałem, że nastąpiły dni opóźnienia , a pani napisała że był tylko 1 dzień.

    Co by pani napisała to bardzo miło ale mimo wszystko fakty zdecydowanie są ponad nastawieniem.

    Optymizm nie ma nic do rzeczy, pesymizm również, fakty owszem.



    Cytat

    na deszcz nie ma lekarstwa ... lato mamy tego roku tylko w kalendarzu niestety .... kobita musi się w cierpliwość uzbroić...
    a z ciekawości na "zaś" zapytam ... ile taka przyjemność czyszczenia dachu obłożonego gontem od metra z materiałem i zaimpregnowaniem ?




    metr mycia alpinistycznego dachówki cementowej myjką ciśnieniową 10.50, malowanie 8.50 zł/ 1 warstwa/1 metr. , bez materiału.

    Jak dach z gontem i da się normalnie chodzić to można śmiało zejść z ceną. Ale nie znam cen materiałów do impregnacji bo gontów nie robię i kasuję tylko za robociznę.

  5. No znam takich historii kilka.
    Tylko - tak uogólniając- nie wiem czemu ludzie korzystają z usług na które ich nie stać?
    W MCdonaldzie nie dostaniesz cheesburgera za 2.99.

    I to stwierdzenie że z innymi firmami się negocjuje.
    No owszem ale nie gdy się zatwierdzi ofertę o później chce się zmiany to raczej nie fair.
    Dobranoc:)


    Cytat

    no w sierpniu będzie mało takich dni, bo na weekend upały przewidują.......icon_biggrin.gif
    ale te proporcje, to chyba lekko przesadzone podałeś, ależ musiała Ci ta baba zajść za skórę....ja tam mało narzekałam na fachowców, no chyba, że facet od drzwi spóźnił się z drzwiami 4 tygodnie, a i tak czekaliśmy już 6....
    jednak tyle czekania z jednym dniem nie da się porównać



    Ale ja nie napisałem że był jeden dzień, doczytaj uważnie proszę. 6dni plus 1 dzień na straty przyjąłem w terminie domyślnie.
    Jest teraz około 10 dni spóźnienia.
  6. Cytat

    uważam, że tego lata deszcze można było przewidzieć....przecież pada od miesiąca, z małymi kilkudniowymi przerwami.....
    myślę, że jak jest termin to jest termin, jeśli nie ma w umowie kar umownych, to klientka wymyśli i sąd może się przychylić lub nie.....

    a swoją drogą jeden dzień spóźnienia, to chyba jakaś zmierzła baba jest....
    musisz jej wytłumaczyć, że mogłeś szybciej, ale miałaby byle jak, a ty nie robisz byle jak.....na spokojnie z uśmiechem na twarzy, posłodzić, przeprosić, powiedzieć że takiej ładnej twarzy nie pasuje taka złość i na pewno pomoże icon_biggrin.gif

    czy to jest merytoryczna odpowiedź icon_mrgreen.gif



    termin to nie termin bo są okoliczności na które nie ma się wpływu.
    Skoro potrafisz przewidzieć deszcz to zapłacę dużo Tobie za przewidzenie ilości dni deszczowych w sierpniu w danym miejscu:)
    Pewnym osobom nie da się nic wytłumaczyć szczególnie tym którzy uważają budowlańców za gorszych szczególnie gdy zarabiają lepiej niż oni sami mimo stanowisk za biurkiem. 2 na 10 klientów to zwykłe kanalie. Reszta to ludzie wdzięczni za współpracę.
  7. kodeks cywilny
    Art. 471
    Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.
    Art. 476
    Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

    Baba jest wredna i ona wie lepiej. Stwierdziła, że mam inne roboty dlatego nie wykonuje tej. Najlepsze jest to że mówiła to gdy...stałem na deszczu.
    A ja owszem mam wewnętrzne roboty tyle że jak tylko pojawiło się słońce to byłem na budowie bo ta była priorytetową.
    Spytała się również: a co wy nie robicie w deszczu?
    Ja mam u niej robić elewację na dalszy etap ale już podziękuję szczególnie że podczas renowacji dachu stwierdziła że byli u niej konkurencyjni wykonawcy i zaproponowali lepszą cenę na elewację i będzie ze mną rozmawiać (czyli zbijać cenę). Bezczelna baba.
    To tak jakbym jej powiedział, że znalazłem klienta który więcej płaci dlatego przerywam prace i spadam po lepsza kasę.
  8. Chodzi mi o merytoryczna odpowiedź.
    Jak można deszcz przewidzieć???
    Czasem pada 2 tygodnie non stop. Jeśli popada z rana to praktycznie cały dzień odpada bo powierzchnia jest mokra i nie można jej malować.
    Z rana niebo jest zachmurzone, ok dach malujemy bo nie pada, farba za 2 tysiące położona, spada deszcz, farba spływa bądź zacieki się porobiły- kto ponosi straty?Wiadomo kto.

    Niebo zachmurzone, nawet nie zaczynam pracy- zaryzykowałem kiedyś przy tynkowaniu tynkiem silikatowym- wyszły same plamy bo podskoczyła wilgotność, co prawda Bolix uznał mi reklamację ale dał tylko farbę na poprawkę i to bez barwnika, oczywiście sam musiałem pomalować całe szczęście jedną ścianę.

    Budowlanka.


    P.S. to ca mam dać termin 2 miesiące i klientka jak to zobaczy to od razu odrzuci ofertę. Dałem okres tygodnia, 1 dzień przeznaczyłem na stratę ale deszcze załatwiły wszystko.
    Ale chyba jak nie ma w umowie kar umownych to mam głowę spokojną.
  9. Witam, po[pisałem niedawno umowę z klientką na czyszczenie dachu z mchów i jego malowanie.
    W umowie określiłem termin wykonawstwa.

    Niestety zaczęły się dni deszczowe i początek robót się opóźnił o 5 dni. Gdy tylko pogoda się poprawiła roboty rozpoczęły się. W trakcie wykonawstwa również padał deszcz i następują kolejne opóźnienia.
    W umowie nie ma mowy o karach umownych, jedynie termin wykonawstwa.
    Klientka jest oburzona, że to trwa tak długo ale przecież deszczu nie powstrzymam.
    Oczywiście nastąpiła kłótnia i ..... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif .

    Czy grożą mi jakieś konsekwencje z powodu opóźnień wynikłych nie z moich przyczyn?

  10. Ale bzdury wypisujecie co do stelażu profilowego.

    Do podłogi przykręcasz profil UD27/28.
    Od tego w górę prowadzisz pionowo profile CD60 , dobrze by było aby nie rzadziej niż 40 cm, ale gdy coś nie pasuje można rzadziej a ewentualnie podwójnie zapłytować aby dodać sztywności.
    Profile CD60 mocujemy do pionowej ściany na regulowanym wieszaku ES ( przywierconym wcześniej do żelbetu czy innego materiału) o różnych długościach. Profil CD przy skosie również mocujemy za pomocą wieszaka ES.
    Najlepiej wypionować jeden profil na jednym końcu i drugi na drugim końcu i od sznurka resztę lub długą łatą.

    Na profile CD 60 nakręcamy pchełkami profil V który będzie delikatnym usztywnieniem dla całości i mocowaniem płyty gipsowej, która pójdzie na skos.

    Jak nie wiecie nic o lekkiej zabudowie to lepiej nie piszcie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

    Docinanie , kształtowanie profili po swojemu zdarza się rzadko i w bardzo nietypowych sytuacjach. Do reszty system przewiduje fabryczne oprofilowanie zakładające cięcie profili tylko na długość.
    W razie wątpliwości można dodać wieszaków ES i uzyskać żądaną sztywność. Po przykręceniu płyt zazwyczaj całość nabiera sztywności. Oczywiście spoina z siatką i flizeliną na odpowiednim gipsie bo jak wyjdzie łączenie pod fugą to może pęknąć fuga.

    DSC01446.jpg


  11. http://allegro.pl/tasma-do-plyt-k-g-origin...1734657071.html


    Jest kilka rodzajów tej taśmy. Produkt prosto z USA. Wykonany jakby z plastiku ale chropowatego z delikatnym ,,meszkiem".


    Do łączenia Uniflott mieszany wolno lub ręcznie albo Cekol C-40. Nie stosowałem Franspola ale słyszałem pozytywne opinie.

    Jak dla mnie na wykończenie AKRYL PUTZ Finish rządzi, brak rozwarstwień, łatwe szlifowanie, nie chłonie gigantycznych ilości gruntu.

    Jak znajdę czas to porobię testy łączenia płyt gipsowych i odporność na rozciąganie ale to na razie plany:)
  12. Cegła kratówka czy dziurawka ma według kalkulatora Cekola 0.56. A gdzie dane tego porothermu, że on taki dobry? Oczywiście według źródła nie od producenta.
    Coś mi to lambda nie pasuje. Wiem jak liczyć U ale to Lambda to naprawdę mało jak dla ceramiki.
  13. Cytat

    Na tarasie w miejscu mocowania słupka balustrady mam przebitą izolację. Wynikiem czego jest wychodząca wilgoć w pomieszczeniu poniżej (sufit łazienki). Taras jest bez płytek.
    Czy w obecnej sytuacji jeżeli pokryję latem taras warstwą np. Cemizol 2EP będzie dobrym rozwiązaniem do wiosny?




    1. Zdemontować, odkręcić balustradę,
    2. Wyciągnąć kołki, oczyścić bardzo dokładnie otwory po kołkach, ewentualnie delikatnie je zagruntować, pozwolić na kompletne wyschnięcie(to bardzo ważne)
    3. Wstrzyknąć pistoletem do samego dołu wysokiej jakości klej uszczelniacz np.Sikaflex FC lub Total Fix PL700
    4. Wsadzić koszulkę lub kotwę i pozwolić aby uszczelniacz wypłynął, wycisnęło go, ewentualnie w koszulkę dodać uszczelniacza.
    5. Zakręcić i po sprawie.

    Posmarowanie Cernizolem to dobre rozwiązanie ale jak problem jest przy mocowaniu balustrady to może to nie pomóc chyba że się obsmaruje ,,stopkę". Oprócz Cernizolu polecam IDROBUILD z Kerakolla. Z doświadczenia polecam (mimo że nie wymagane) zagruntowanie dobrym gruntem(jamax, atlas, pci, dl80) podłoża pod folię dwuskładnikową bo lubi odparzyć gdyż to jest gęsta papka po zmieszaniu.
  14. panie Brzeczkowski co pan sądzi, co się stanie z domem o ścianach zewnętrznych wykonanych z materiału o słabej termoizolacyjności (nawet żelbet lub omawiana silka) w połączeniu z 30 cm warstwą np. styropianu z zewnątrz.
    Podłoga 20 cm, ściany 30 cm, sufit(budynek parterowy) 30-40 cm. Ile będzie zużywał energii oczywiście przy prawidłowym wykonawstwie?
    W ogóle jak wykończyć dom od środka(nie szkielet) pokryty termoizolacją?
    A co pan sadzi o DOM Naturalny- pewno słyszał pan. Zbudowałem taki rok temu i mam wyrobioną opinię. Ewentualnie założymy nowy temat.
    Słucham opinii ale proszę może mniej ofensywnie jeśli chodzi o reklamę pańskiej firmy z usług której z chęcią bym skorzystał w przyszłości.
  15. Jako wykonawca mam pytanie.
    1.Jak zrobić możliwie łatwo ale i porządnie elewację na gładko. Nie chodzi mi o dwukrotne szpachlowanie klejem do siatki ale o gładkość przypominającą gładź wewnętrzną. Oczywiście całość nie musi być jak po Akryl Putzu ale ważne aby było równomiernie gładkie.
    Takim ideałem byłby tynk baranek ale o ziarnie 0,25 mm który chyba nie istnieje.
    Coraz częściej ludzie chcą gładkie ściany a nie baranki przyciągające brud nie mówiąc już o korniku.

    Ewentualnie interesuje mnie wykończenie elewacji na styropianie ale o wyglądzie tynku tradycyjnego cementowo wapiennego.

    Jakie materiały.

    Wstępnie orientowałem się i wygląda to tak choć mogę się mylić.
    1. Klej na grzebień
    2. Siatka z zakładkami min 10 cm, itp
    3. Zatarcie piórem na możliwie gładko
    4. Przetarcie po wyschnięciu całości papierem 40 lub tarką dla usunięcia nierówności
    5. Grunt (tylko jaki?)
    6. 2 warstwa kleju do siatki zacierana na możliwie gładko
    7. Starcie pewnych nierówności jak w punkcie 4.
    8. Grunt (tylko jaki?)
    9. Cekol C-35 lub Ceresit CT 34
    10. Szlifowanie lub druga warstwa gładzi zewnętrznej(nie wiem czy dopuszczalne)
    11. Grunt(tylko jaki)
    12. 2 warstwy dobrej farby silikonowej.

    Pytania dodatkowe:
    1. Jak ma się trwałość takiej powłoki(dom jest stabilny, bez pęknięć), chodzi o łuszczenie się farby, jej przyczepność?
    2. Czy jest łatwiejszy sposób zrobienia tego samym klejem , niekoniecznie na super gładko ale byle równomiernie bez baranków, korników?

    Dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...