Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

sebass_

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O sebass_

 • Ranga
  Początkujący
 1. sebass_

  Wieniec a stan zero - jak zrobić?

  Projekt: http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=BW02 Dziękuje za zainteresowanie tematem mniej więcej tak, z czego pod główną ścianą nośną wspierającą strop piętra 4x fi 12. Zbrojenie już przygotowane, tylko jak zgrać to z resztą? Czy lać razem z płytą, czy najpierw oszałować, wylać wieniec, a później chudziak? Ściany konstrukcyjne POROTHERM.
 2. sebass_

  Wieniec a stan zero - jak zrobić?

  To w taki razie jak najlepiej to zrobić optymalnie kosztowo i czasowo?? Z tego co mówicie to wylać ten chudziak ale pytanko co z wieńcem wys. ok. 15 cm? Wieniec z tego co wiem to inna klasa betonu niż chudziak - więc nie mogę tego wylać. Co proponujecie bo rozwiązanie kierownika jest dość kosztowne... Co do wieńca w projekcie to owy występuje właśnie na całości ściany fundamentowej wymurowanej z bloczków. Całość rozchodzi się o to jak to teraz czasowo najlepiej wykonać i by nie szalować ścian fundamentowych (chyba że lepiej tak zrobić). Szkody górnicze nie występują. Wysokość budynku to 7.80 m. Piasek niejednorodny - występuje trochę glinki i pyły. A pytam o to dla tego bo wydaje mi się że ten beton to też jest przekombinowany, kier może chce dobrze ale koszty też są ważne. Powiedzcie jak mam zrobić - zasugeruje to kierbud i zobaczymy. Co do wieńca dla świętego spokoju dam go, gdyż owy jest w projekcie.
 3. sebass_

  Wieniec a stan zero - jak zrobić?

  Wieniec to dwa druty fi 14 spinający cały fundament, podłoże to piasek i obawiamy się nierównomiernego siadania gruntu bo budynek to 16 metrów szerokości. Natomiast jeśli chodzi o to jak jest w projekcie to jest kliniec, pospółka, chudy beton, folia, styropian, folia, wylewka, płytki. Jednak przy tym rozwiązaniu muszę szalować ściany fundamentu i dwa razy wzywać betoniarkę. Proszę doradźcie co będzie lepsze.. rozwiązanie kierownika, czy robić się rozwiązania będącego w projekcie bardziej czasochłonnego.. Aha i pytanie: czy można w końcu wylewać wieniec z podłogą?
 4. Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie budowy: wymurowałem już ściany fundamentowe z bloczków, zostały zaizolowane, środek będę zasypywał piachem ok 80 cm co będzie zagęszczane mechanicznie. Został mi do wylania wieniec na ściance fundamentowej,i pytanko jest takie: czy muszę wylewać chudziak czy wg. sugestii kierownika zrobić następująco: -wysypać piach zagęszczając do pewnego poziomu -wyłożyć wszystko folią, - na folię styropian 10 cm ok 1,5 cm ponad ściankę fundamentową - na styropian folia - później maty o oczkach 10x10 - i dopiero na to wylewka betonowa B 20 15 cm która będzie wylana razem z wieńcem na bloczkach. Czy powyższe jest dopuszczające i będzie dobrze zrobione? Co sądzicie? Proszę o radę i ewentualne sugestie...
×