Skocz do zawartości

oscar126

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez oscar126

  1. Ja do nikogo nie mam pretensji.... o Ci chodzi ... a co Ty chcesz od mojej postawy -wyprostowana ,187cm wzrostu. Czytam ,czytam ... jeszcze mnie do handlowca wysyła (długo nad tym myślałeś... pchasz mnie na minę ) więc nie będę dłużny i może Ty się wybierzesz na zakupy, Specjalisto np.analityk może nie z tb ale z xtb,również maja ten sam cel ,wcisnąć towar za wszelka cenę,nawet wiem co Ci doradzą -złoto ( tez jest drogie i się świeci ) .... że jeszcze w tym kraju istnieją tacy ludzie!
  2. Dziękuje panu za pomoc,myślałem ze to pana wynalazek i dlatego skierowałem do pana pytanie o fotkę termosyfonu , i jednak...kto szuka ten nie błądzi,może z beczki nie skorzystam ale link warty uwagi ,z fotowoltaiczną opcją fakt droga zabawka ale na pewno to jest przyszłość ! pozdrawiam
  3. Widzę że coś się dzieje ale dalej nie padły konkrety ! ( na razie wygrywa pan T.Brzęczkowski ) i przekonuje mnie do tego ze kolektory pod względem ekonomicznym to po prostu " lipa" , ekologicznie to świetna rzecz ale nic nie jest stracone i nie lubię się poddawać - nie ma rzeczy nie do przebrnięcia ! Kolektory słoneczne i ich sprzedaż przeważnie kierowana jest do właścicieli domów (wiadomo o co chodzi - o ekonomie ,a dokładnie o strzyżenie ludzi z kasy! ) ,ale są jeszcze właściciele mieszkań . Którzy chcą dbać o środowisko i płacić mniej za prąd tak jak Ja ale za cenę - 6000-7000zł .Nigdy! 100% bicia ,to już nie te czasy! Z ekonomi , to było by na tyle ! Teraz fakty : znalazłem kolektor 600- 800 zł wymiennik 200l c w u - 1300 zl ( ten co jest na schemacie ) pompa 230V, to odpada ( zastąpić ją muszę jakaś 12/24V I jakiś ogniwo (PV) ) - Pytanie czy występuje taka pompa na rynku,tu proszę o pomoc i czy można takie rozwiązanie zastosować ? jeszcze przydałoby się obniżyć koszt wymiennika ale nie znalazłem tańszego ,może ktoś z was może pomóc to proszę o wiadomość na PW Panie HenoK , jeżeli mocowanie kolektora jest robione tak jak na zdjęciu ,to u mnie to odpada -tylko dach ,proszę wrzucić fotkę jak wygląda termosyfon odwrotu (chodzi o gabaryt ). W tym linku z allegro jest błąd w opisie ,owszem energia słoneczna to 1000W /m2 ale tylko w Słońcu ( temperatura tu nie gra roli ), a są jeszcze pochmurne dni i wynik na pewno jest zły jeżeli chodzi o ścisłość. T.Brzęczkowski tu nie chodzi czy to wyjdzie za zużycie wody ciepłej 1zl czy 0,5zł - koszt po zwrocie tej małej inwestycji musi wynosić - 0zl . Przecież tak reklamują się firmy które się tym zajmują "ciepła woda za darmo " - wiec niech będzie" za darmo" a za darmo to koszt jest 0 zł .Prawda ?
  4. wrzucam schemat wymiennika c w u ,czy mogę taki zastosować jak na schemacie ?
  5. faktycznie masz racje z tym kolektorem ... nie ma opcji bez prądu , ciepło idzie do góry a nie w dół . A czy pompa jest podobna tak jaka używana w CO. ,czy to jakiś specjalistyczny gadżet ?
  6. witam! Mam parę pytań związanych z zamontowaniem kolektorów słonecznych do specjalistów lub ludzi którzy maja w tym temacie doświadczenie i mogą doradzić . Chciałbym zamontować kolektor słoneczny tylko do podgrzewania wody ( tylko okres wiosenno -letni) - 2.osoby dorosłe i dziecko ,teraz mam bojler ele. 50 l ,powiem szczerze 50 l daje rade bez problemu (codziennie zużywana woda ciepła na kąpiel pod prysznicem dla trzech osób ) . I teraz moje pytanie, jak ma to rozwiązać aby wyszło to tanim kosztem ale naprawdę tanim ,co mi jest potrzebne do zamontowania całej zabawki a co jest zbędne , na pewno kolektor słoneczny ( teraz pytanie ile potrzebuje -czy wystarczy mi jeden ? ) ,zbiornik na ciepłom wodę ( muszę wziąć pod uwagę nadmiar energii cieplnej wyprodukowany przez kolektor w dni bardzo nasłonecznione - pod uwagę również wchodzi tani koszt zbiornika ) , i teraz , to jest wszytko czy jeszcze jest coś potrzebne ( nie wspominam o rurach i glikolu ,to jest oczywiste ) . Również chciałbym wykorzystać prawo grawitacji i nie podłączać żadnych urządzeń prądowych typu pompa i inne tam bajery ( czy taka opcja jest możliwa ?) . Ja mieszkam w budynku 2-piętrowym+poddasze (moje mieszkanie znajduje się na 1 -pietrze) ,kolektor umieszczam na płaskim dachu ( jaki panel wybrać płaski ? ) zbiornik chciałbym umieścić na strychu ( i to jest chyba najważniejsze pytanie ,czy właśnie tak mogę zrobić ,czy nie koliduje to z tym że odbiorniki wody znajdują się poniżej zbiornika ,czy zadziała prawo grawitacji bez pomocy pompy ? Myślę ze zobrazowałem mój problem ,może napiszę ze w grę wchodzą tylko nowe rzeczy typu kolektor ,zbiornik, jeżeli jest to możliwe to proszę mi zobrazować sytuacje kosztów i czy w ogóle ten plan ma racje bytu ( chodzi mi czy warto męczyć się z tym i gra warta jest świeczki) Jeżeli szczeliłem gafę w tym co zobrazowałem w moim problemie to proszę Mi wybaczyć ale nie mam pojęcia w tym temacie i dlatego chciałbym zaciągnąć rad fachowców. Z góry dziękuje za pomoc i wymianie doświadczenia i czekam na podpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...