Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

dprzyb

Uczestnik
  • Posty

    2
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O dprzyb

  • Ranga
    Początkujący
  1. No właśnie nie wiem jak to mam rozumieć. Odległości od granic mnie nie martwią - wszystkie będą zachowane...
  2. Witam Mam wątpliwości dotyczące wymiarów zewnętrznych budynku - czy są mierzone z uwzględnieniem czy bez ocieplenia? Buduję dom jednorodzinny, który w projekcie ma 12 cm styropianu na ścianach. Chciałbym dać więcej - ok. 20 cm. Czy muszę występować o nowe pozwolenie na budowę czy mogę to zrobić w ramach już uzyskanego? Szukałem informacji o tym w internecie ale znalezione wypowiedzi są ze sobą sprzeczne. W "Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" z Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20020750690) w paragrafie 9 można przeczytać, że: § 9. 1. Wymagane w rozporządzeniu wymiary w świetle należy rozumieć jako uzyskane po wykończeniu powierzchni elementów budynku, a w odniesieniu do wymiarów otworów okiennych i drzwiowych — jako uzyskane po otwarciu skrzydła okna lub drzwi pod kątem 90°. Czy dobrze zatem rozumuję, że nie mogę samodzielnie zwiększyć grubości ocieplenia bez większych konsekwencji?
×