Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Agregaty-Serwis

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Agregaty-Serwis

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ten agregat niestety nigdy nawet nie stał obok oryginalnej Hondy ! Podrobione Hondy ? A moc podana w ogłoszeniu to pobożne życzenia sprzedawcy.
 2. Agregaty-Serwis

  Generator (agregat) prądotwórczy

  Trójfazowy 10 kVA = 8 kW ( cos 0,8 ) Jednofazowy 10 kVA = 10 kW ( cos 1 ) Pamiętać trzeba że maksymalne obciążenie jednej fazy w agregacie trójfazowym to 60% mocy agregatu. ( W uproszczeniu ) 10 kVA agregat trójfazowy daje możliwość podłączenia odbiornika jednofazowego max około 5kW. Jeśli nie są wymagane zasilanie odbiorników trójfazowych w trakcie pracy zasilania awaryjnego NIE KUPUJEMY AGREGATU TRÓJFAZOWEGO Gdybym tak rozmawiał z klientami mieliby ze mnie niezłą polewkę )) - Dzień dobry, mam małą firmę. Szacowane średnie obciążenie około 80 kW - Aha mówi pan że 80 kW to będzie około 100kVA przemnożymy to razy 5. To Agregat 500 kVA powinien Panu wystarczyć ;)))))))) Nie dajmy się zwariować - potem tworzą się jakieś mity i niedomówienia. Żeby to wyliczenie zbliżyło się do prawdy 100% obciążenie musiałoby być generowane co najmniej przez lampy sodowe a i to byłoby to tylko obciążenie chwilowe i wszystkie musiałby uruchomić się jednocześnie !
 3. Agregaty-Serwis

  Generator (agregat) prądotwórczy

  Za bezpieczeństwo agregatu odpowiada wyłącznik przeciążeniowy - i każdy agregat powinien go posiadać. Większość produktów "agregatopodobnych" z allegro nie jest w niego wyposażonych. Co do naprawy AVR znam paru ludzi którzy się w to chcieli bawić - z marnym skutkiem. AVR zalane są żywicą ze względu na występujące w agregacie wibracje. I o ile AVR do "chińczyka" kosztuje około 100 zł to akurat nie byłby taki straszny koszt gdyby inne podzespoły były mało awaryjne. Sama budowa silnika tanich agregatów woła o pomstę do nieba - np brak panewek lub uszczelniaczy o reszcie nie chce mi się pisać, awarie samej prądnicy w tych "wyrobach" są na porządku dziennym/ A co do bardziej zaawansowanej elektroniki - przykład w linku który podałem wcześniej mówi o kosztach około 2 tys przy cenie agregatu oscylującej w okolicach 6 tys. AVR nie odpowiada za wyłączenie agregatu jeśli pójdzie coś nie tak. Do wyłączenia jeśli pójdzie coś nie tak służy wyłącznik przeciążeniowy lub inne zabezpieczenia. Tym lepsze im lepszy agregat. AVR służy do regulacji napięcia w dobrych agregatach potrafi wyregulować napięcie do +- 2% agregat bez AVR +- 5% . Moim skromnym zdaniem układ AVR jest wabikiem na klientów i niczym więcej. Wszyscy chcą agregat z AVR a ja z własnego doświadczenia wiem że urządzenia elektroniczne dokładnie tak samo pracują na układach z AVR jak i bez AVR. Więcej zależy od jakości prądnicy niż od AVR`a.
 4. Agregaty-Serwis

  Generator (agregat) prądotwórczy

  Agregat inwertorowy to wg zapewnień producenta np Hondy idealny prąd. Inwerter to tak naprawdę falownik dokładany do agregatu. Więc mamy silnik spalinowy prądnicę i układ elektroniczny. Nie muszę dodawać że cena naprawy skomplikowanego układu elektronicznego będzie wysoka w przypadku awarii. Czego powinniśmy wymagać od agregatu ? Solidnego niezawodnego silnika Kholer Subaru Honda ... z dobrym zapleczem serwisowym oraz dobrej jakości prądnicy Lintz Sincro ... Solidny markowy agregat z dobrą prądnicą nawet bez AVR będzie lepszy od "inwertera" alias chińczyk. Silnik do agregatu benzyna czterosuwowy lub diesel. Unikajcie dwusuwów "skaczą" przy max obciążeniu ;))) Zapraszam do odwiedzin naszej strony, a dla użytkowników FB ten adres Wy pytacie My odpowiadamy oczywiście jeśli znamy odpowiedzi ;)))
 5. Agregaty-Serwis

  Generator (agregat) prądotwórczy

  Witam wszystkich Forumowiczów ;)) Taki mały przyczynek do dyskusji - jak już skończycie wyodrębniać obwody które mają być zasilone w czasie braku prądu będzie trzeba je wydzielić - niezależnie od sposobu w jaki to zostanie zrobione łączą się z tym jakieś koszty - trzeba o nich pamiętać. Potem chwila zastanowienia w jaki sposób podłączyć agregat i niezależnie od rozwiązania także pojawią się koszty. A może pomyśleć inaczej - skoro agregat prądotwórczy ma zapewnić zasilanie na czas zaniku napięcia w sieci to dlaczego nie miałby zasilać CAŁEGO domu, zastanawianie się co mogę a czego nie mogę włączyć - odpada. Różnica w zakupie agregatu 4 kW a 6 KW nie jest taka duża. Pozostaje tylko kwestia podłączenia tuż za licznikiem przełącznik sieć agregat lub układ SZR w zależności od tego czy komuś się chce biegać po ciemku w kapciach czy nie !
×