Skocz do zawartości

luiza65

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez luiza65

  1. polecam zerknąć na galerię: http://www.interior.katowice.pl/kabiny-prysznicowe nowocześnie, małe łazienki a dużo przestrzeni.
  2. podłogi drewniane montowane w łazienkach powinny być wykonane z drewna merbau lub drewna teak z uwagi na ich dużą stabilność. Oba te gatunki nie zwiększają swojej objętości w przypadku wysokiej wilgotności, a wiec nie pojawi się efekt tzw. łódkowania drewna.
  3. Dobry panel laminowany kosztuje od ok 60 zł w zwyż, mogę polecić ci panele Cleanfloor, Berry floor badz holenderskie solidfloor
  4. Na ogrzewanie podłogowe zalecam instalację podłogi warstwowej (dwu- lub trójwarstwowej). Warstwowa budowa deski zapewnia daleko większą stabilność kształtu i wymiarów poszczególnych jej elementów niż posadzki lite. Taka konstrukcja deski pozwala na optymalne przewodzenie ciepła, co jest kwestią kluczową przy ogrzewaniu podłogowym. Zalety warstwowej budowy deski zostały również potwierdzone przez odpowiednie testy desek warstwowych na ogrzewaniu podłogowym.
  5. Co wybrać jako wykończenie powierzchni: lakier czy olej? Jakie są ich zalety? - Wybór sposobu wykończenia podłogi drewnianej zależy od jej przeznaczenia oraz upodobań estetycznych. Podłoga olejowana najczęściej stosowana na powierzchniach intensywnie użytkowanych np. sale taneczne. Drewno olejowane jest zaimpregnowane metodą naturalną, ponieważ bazą olejów stosowanych do podłóg są oleje roślinne. Nie tylko zabezpieczają one powierzchnię (tak jak lakiery), ale też dodatkowo wnikają w głębsze warstwy drewna. Właśnie dzięki temu olej podkreśla urodę słojów. Taka podłoga, w odróżnieniu od lakierowanej, jest matowa, z lekkim, aksamitnym połyskiem. Zaznaczyć jednak należy, iż podłogę olejowną można odnowić tylko w jednym, zabrudzonym czy uszkodzonym miejscu, bez potrzeby generalnego remontu (cyklinowania całości podłogi). Ponadto olej, w przeciwieństwie do lakieru umożliwia stałą regulację klimatu wewnątrz pomieszczeń, gdyż drewno bez ograniczeń może chłonąć i oddawać wilgoć. Co więcej, dzięki temu niwelowane są drobne uszkodzenia nie do uniknięcie w trakcie codziennego użytkowania drewnianej powierzchni. Dodatkowo wysoka elastyczność oleju chroni przed sklejaniem się krawędzi parkietu (tzw. blokowym pękaniem parkietu) i mało estetycznym podkreślaniem spoin. Lakier to powierzchnia umożliwiająca łatwą konserwacje i utrzymanie w czystości. Drewno pokryte taką powłoką uzyskuje i utrzymuje naturalną barwę oraz uwidacznia każdy szczegół usłojenia. Lakier sprawia, że drewno jest dobrze zabezpieczone, a czyszczenie stosunkowo proste. Wystarczy środek do pielęgnacji podłogi, którym zmywamy powierzchnię, pamiętając że mop nie może być mokry, ale tylko wilgotny. Zdecydowanie polecamy lakiery elastyczne - pod wpływem uderzenia będą się uginały, ale nie odpryskiwały. W przypadku lakieru ważna jest możliwość wyboru rodzaju połysku, ponieważ do wykończenia podłogi drewnianej stosujemy lakiery matowe, półmatowe i z połyskiem. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku zarysowania powłoki lakierniczej brak jest możliwości punktowego odnowienia podłogi. zrodlo www.parkett.pl
  6. Podłoga z drewna egzotycznego nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Polecam wykończenie olejem podłoga będzie bardziej naturalna. Co do podłóg bambusowych to owszem są twarde ale nie znam żadnego parkieciarza który podjąłby się renowacji takiej podłogi.
×
×
  • Utwórz nowe...