Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

oczyszczalnie-eko

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O oczyszczalnie-eko

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, oczyszczone ścieki może Pan odprowadzić do istniejącego drenażu rozsączającego, pod warunkiem że został prawidłowo wykonany i nie było z nim problemów, tzn. nie został zamulony. Oczyszczone ścieki z oczyszczalni biologicznej można także odprowadzić także do studni chłonnej, umieszczonej w przepuszczalnym gruncie.
 2. Co do Oczyszczalni drenażowych to: Są dwa rodzaje tego typu oczyszczalni: 1. rodzaj to oczyszczalna z drenażem rozsączającym, do której przy montażu należy dokupić materiał filtracyjny pod drenaż rozsączający. Wsypujemy go do rowu drenarskiego. Jest to tłuczeń, płukany żwir, o frakcji 16-32 mm). Na nim układamy rury drenarskie są to rury PCV o śr. 110mm i odpowiednio poprzecznie nacinane. Koszt takiego materiału uwarunkowany jest lokalnymi cenami kamienia. 2.rodzaj oczyszczalni to oczyszczalnia z pakietami rozsączającymi. Do tego rodzaju oczyszczalni nie używa się tłucznia pod drenaż rozsączający, gdyż jego funkcję spełniają specjalne lekkie pakiety rozsączające. Takie oczyszczalnie zajmują mniejszą powierzchnię ze względu na rozmiar pakietów.
 3. Zależy to od decyzji wydanej w urzędzie miasta/gminy. Bywa tak że nie ma obowiązku podłączania pod miejską sieć kanalizacyjną, często jednak jest to wymagane.
 4. Istnieją też zgrabne, plastikowe studzienki wodomierzowe
×
×
 • Utwórz nowe...