Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Ekspert-Nateo

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ekspert-Nateo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jeżeli zamierzasz chłodzić pompą ciepła, powinieneś wybrać taki model, który to umożliwia. Zgadzam się z przedmówcami, że podłogówka nie jest zbytnio efektywna do zmniejszania temperatury, bo jak wiadomo ciepłe powietrze unosi się, także do tego celu najlepsza jest sufitówka. Myśląc o chłodzeniu, warto zastanowić się nad pompą odwracalną, która działa jak lodówka. Wystarczy zmienić obieg i pompa zaczyna chłodzić. Jest to tzw. chłodzenie aktywne, czyli takie które wykorzystuje kompresor, co pozwala uzyskać zadawalające efekty.
 2. Moja poprzednia wypowiedź została opacznie zrozumiana. Zgadzam się, że pompa nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem - szczególnie, gdy mówimy o modernizacji istniejącego już obiektu. Natomiast w przypadku budowy nowego domu, gdzie w projekcie można pominąć niektóre elementy inwestycji (np. ww. przyłącze gazu) kwestia opłacalności wygląda zupełnie inaczej. Pisząc „dobrze ocieplony dom” chodziło tutaj o budynek, który spełnia aktualne standardy w zakresie parametrów przenikania ciepła. W kwestii argumentu statystycznego, który wywołał niepotrzebną burzę, miałem na myśli kraje typu Norwegia czy Szwecja, gdzie 8 domów na 10 wyposażonych jest w instalację z pompą ciepła. Zdaję sobie sprawę, że są wśród nas zwolennicy różnego typu instalacji, ale moim zamiarem nie było przekonywanie kogokolwiek do jednego słusznego rozwiązania. Chciałem tylko włączyć się do moim zdaniem interesującej dyskusji. Dlatego zamiast obraźliwych postów prosiłbym o rzeczowe argumenty. Z przyjemnością służę informacjami oraz wiedzą na temat pomp ciepła.
 3. Pompa ciepła zwróci się zawsze pod warunkiem spełnienia następujących czynników: dobrze ocieplony budynek, dobrze dobrana pompa ciepła oraz prawidłowo wykonana instalacja węzła grzewczego w połączeniu z prawidłowo działającym źródłem dolnym da zawsze oszczędności w budżecie domowym. Setki tysięcy zadowolonych użytkowników na świecie nie mogą się mylić.
×
×
 • Utwórz nowe...