Skocz do zawartości

kk-urszula

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

kk-urszula's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. No i jesteśmy załamani..... Wydłubaliśmy jedna cegłę, zajęło nam to "tylko 90 min" i naszym oczom ukazała się papa przyklejona do cegieł a za papą ściana , bez szczeliny. Cegłę usunęliśmy w połowie domniemanej przeróbki, prawdopodobnie szczelina jest niżej. Czeka nas syzyfowa praca........Porażka, co za kretyn to wymyślił i zrobił. Tzw. przewiązanie ściany zostało zniszczone, cegły poziomo kładzione zdjęto, a te pod kątem prostym do poziomych ubito w połowie. Papa jest w stanie "kruszcącym się" próba wyciągnięcia większego kawałka graniczy z cudem...... Chyba sami nie damy rady tego zrobić, muszę wynająć specjalistę. Znacie kogoś kogo można polecić z Gliwic???
  2. Jeszcze raz zapytam, czy ta szczelina jest naprawdę konieczna. Nie można dobrać się do papy, usunąć ją i zamurować? Co ta szczelina mi da?
  3. Niestety sufity już mamy podwieszane, jak je robiliśmy to o wentylacji nie myśleliśmy. Teraz to jet raczej nie wykonalne
  4. A może ktoś ma pomysł jak wykonać w tym pokoju wentylację, mieszkanie jest na parterze, nad nami jest 3 lokatorów i strych, wysokośc każdej kondygnacji 3,5 m. W tym pokoju znajduje się komin po wyburzonym piecu kaflowym, możnaby go wykorzystać,ale jet oczywiście jedno "ALE". Poniewaz jest to stare budownictwo, to do jednego kanału kominowego jest podpiętych dwóch lokatorów. My zrezygnowaliśmy z pieca kaflowego a tym samym opuściliśmy ten przewód kominowy (gaz podpięty jet w ciągu kuchennym) ale z tego naszego komina korzysta tez lokator z ostatniego piętra. Wymysliłam że można by wpuścić na całej długości komina rurkę , wyprowadzić ją w pokoju i powstałaby wentylacja. Nie wiem czy to ma sens, ale tak sobie kombinuję. Będzie to drogie rozwiązanie i nie wiem czy w ogóle jest to możliwe, czy nie będzie to nie zgodne z prawem kominiarskim. Co sądzicie? Jest to jedna ściana z częściową pustką. Widać to gołym okiem, jak skuliśmy tynk to widać że od podłogi do wysokości 150 cm są inne nowsze cegły i powstały mur jest nierówno ułożony. Wymiary patrząc od środka to : ok 13 cm ścianka + 6 cm szczelina + 25 cm ściana za szczeliną. Powyżej 150 cm od podłogi nie ma już tej szczeliny, jest ściana z cegieł. Aby dostać się do szczeliny w celu usunięcia papy będziemy tę ściankę rozbierać etapami, bo nad nami jest strop drewniany, belki na 100% opierają się na tej ścianie, w dodatku mamy podwieszany sufit i musimy być bardzo ostrożni.
  5. Nie rozumiem stwierdzenia"przewiązana z ścianą zewnętrzną".
  6. To prawda, w tym pokoju nie ma komina wentylacyjnego. Wentylacja jest tylko w kuchni. Mam pytanie? jeżeli rozbierzemy nadbudowaną ściankę wewnątrz pomieszczenia i zerwiemy starą papę to jaką szeroką szczelinę pozostawić pomiędzy starym murem a nowym? Ta ściana jest ogólnie dziwnie zrobiona bo element z papą sięga od podłogi do około 150 cm w górę, powyżej jest ściana bez żadnych szczelin(lita). Wspomnę o jeszcze jednym udziwnieniu, ta kłopotliwa ściana nie przylega do żadnego innego budynku, za nią jest podwórko innej wspólnoty i ktoś od zewnątrz zrobił dwa otwory o fi ok 5 cm doprowadzające zimne powietrze do szczeliny z papą. Oczywiście zimno było przez to bardzo. Przed zimą zapianowaliśmy te otwory i odcięliśmy dopływ powietrza. brak powietrza może spowodował smród tej papy. ja mam rozwiązanie problemu.....odbezpieczyć granat i uciekać . ale to nie jest sposób
×
×
  • Utwórz nowe...