Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mithrandir

Uczestnik
 • Posty

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez mithrandir


 1. Cytat

  Uważam,że komin z cegły do c.o.to nie porozumienie szczególnie w dzisiejszych czasach. Co do kominka to owszem może być z cegły,ale koszt z komina z cegły a komina systemowego nie jest duży natomiast jakoś bez porównania. Zresztą nie widzę przeszkód żebyś zrobiła sobie kalkulację między kominem systemowym a kominem z cegły uwzględniając materiał,robociznę oraz czas (bo o jakości tu nie wspomnę, nie umywa się z cegły do systemowego) i wtedy jakiś zarys zdobędziesz.  Na marginesie dyskusji, co do samej kalkulacji, to warto patrzeć na ręce firmom budowlanym świadczącym kompleksowe usługi, ponieważ u mnie po zamianie w projekcie komina zwykłego na systemowy w jakiś magiczny sposób czas i robocizna pozostała na tym samym poziomie icon_wink.gif

 2. W Wielkopolsce mapa do celów projektowych do 1ha 400 zł, każdy następny do 10ha 200 zł, powyżej 10ha 85 zł. (Przy czym spotkałem oferty o 100% droższe)

  Inwentaryzacja budynku 3 zł. /m2.

  Pomiar powykonawczy (budynek do 10 narożników oraz 3 przyłącza) 400 zł.

  Inwentaryzacja sieci do 100mb 250 zł. (Każde następne 100mb 100 zł.)

  Wytyczenie budynku 4 osie na ławach cieślarskich oraz reper 350 zł z materiałem. Każda następna oś (2 ławy cieślarskie) 25 zł.

  Rozgraniczenia i podziały działek. 1500zł.

 3. Cytat

  Nie rozumiem jednak po co Ci prąd na placu budowy "lada moment" skoro załatwień formalnych masz jeszcze na kilka ładnych miesięcy.  Hmm. Prąd również będzie potrzebny za kilka miesięcy, ale chcę płynnie przejść od uzyskania PnB do ruszenia z budową. Przy czym te kilka miesięcy w stosunku do całej inwestycji to właśnie przysłowiowy "lada moment".

  Cytat

  A to teraz naprawdę takie ważne?  No tak, ponieważ zależy mi mocno na czasie.

  Cytat

  ZE wydaje tylko opinie i warunki przyłącza. Następnie po wydaniu tegoż, możesz podpisać umowę z nimi, i te dokumenty złożyć do pozwolenia na budowę.  Rozumiem, że można złożyć te wszystkie dokumenty do PnB, ale czy aby uzyskać PnB nie wystarczy sama opinia względnie warunki przyłącza?

 4. Mam problem. Dwa tygodnie temu u dostawcy prądu chciałem uzyskać opinię ws. przyłączenia w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Pracownik z energetyki powiedział mi, żebym zamiast pisma o opinię do PNB złożył wniosek o warunki przyłączenia ponieważ jest to taki sam okres oczekiwania, a ja będę "do przodu". Tym samym kazał mi złożyć dwa wnioski ponieważ prąd na placu budowy będę potrzebował lada moment - dla placu budowy są to 4 m-ce ze strony energetyki, a dla domu 10 m-cy.

  Dzisiaj dostałem pismo z energetyki, że wniosek o prąd na placu budowy jest niekompletny. Brakuje minimum pozwolenia na budowę(!). Dzwoniłem do nich i uzyskałem informację, że jak nie mam pozwolenia to mogą mi wystawić tylko... opinię i tyczy się to również warunków dla domu. Przez któregoś pracownika zostałem okłamany, stąd mam pytanie jak w temacie...

 5. Cytat

  zależy od siły przerobowej firmy. Ile osób będzie pracować przy tym tylko projekcie. Miesiąc jest możliwy, ale ja i tak nie wierze.  Rozumiem. Mi nie zależy aż tak na czasie, ponieważ w tym roku planuję postawić tylko ssz. Miesiąc OK, ale fundamenty czy strop potrzebują trochę czasu na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości i to mnie trochę zastanowiło w tak krótkim terminie.

 6. Hmm. Oto fragment oferty, którą ostatnio dostałem mailem:

  "Wytyczenie budynku wg. projektu GL-358 (4 osie na ławach cieślarskich oraz reper) 350 zł z materiałem . Każda następna oś (2 ławy cieślarskie) 25 zł. Ławy te będą ustawione na jednym poziomie."

  Inny geodeta mi powiedział, że wytyczenie budynku zaczyna od 600 zł netto + materiał. Okolice Poznania.

 7. Cytat

  Mam wybudowany dom bazujący na projekcie "Zośka" Studia Atrium ....
  Lubię domki z tego biura projektowego, ponieważ cechuje je prostota i funkcjonalność.
  Domek GL-358 STAROSTA nie jest wyjątkiem ....
  Prosty , dworkowe ale jednocześnie nieprzekombinowane wykończenie elewacji , praktyczne umiejscowienie kotłowni z wyjściem na zewnątrz (można nieopodal zrobić skład opału, żeby daleko i przez dom nie chodzić) . Wady : brak spiżarni , brak garażu .... ale bez tych dwóch rzeczy można żyć.... icon_wink.gif

  Koszt ? Zależy od regionu ... u mnie na południu ekipa która mi budowała nie wzięłaby chyba więcej niż 40.000 - 50.000zł za robociznę za SSO - mnie stawiali podobny metrażowo plus garaż 30m przylepiany do budynku - i wzięli za to w 2007 roku 32.000zł - ale wiem, że ceny już teraz podnieśli- jak wszyscy .
  Z materiałami nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci za ile wybudujesz ten dom , bo to zależy od materiałów - cen , jakości .... ale w przedziałach skrajnych i gdybyś chciał wykańczać z zewnątrz na dworkowo:
  minimum 300.000zł z ogromnym nakładem pracy własnej i kupując tanie materiały
  maximum - bez ograniczeń gdybyś do wszystkiego brał ekipy i drogie materiały mógłbyś wydać nawet drugie tyle .  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź icon_smile.gif Faktycznie z pytaniem o materiały to trochę popłynąłem icon_wink.gif Z moich szacunków tez wychodzi ok 300 000 na całość z delikatnym dworkowym wykończeniem (w marzeniach icon_wink.gif na styl odremontowanego Dworu w Milusinie - białe ściany, białe okna, bez okiennic, podmurówka szara). W projekcie usuwamy balkon i dodajemy naczółki. Poddasze planujemy kończyć w późniejszym terminie...

 8. Ściany działowe na parterze zmieniamy w sposób widoczny na załączonym rzucie. Zamykamy kuchnię, nieznacznie powiększamy łazienkę i w miejscu teoretycznej sypialni planujemy bibliotekę połączoną z gabinetem. (Jeśli na starość będzie nam ciężko chodzić po schodach to w tym miejscu powrócimy do funkcjonalności sypialni). Przy takim ułożeniu ścian działowych uzyskaliśmy bardziej przestronny salon i choć trochę nawiązaliśmy do tradycyjnego rozkładu pomieszczeń dworu icon_wink.gif Ze względu na usytuowanie budynku do stron świata budujemy Starostę w odbiciu lustrzanym.

  Jesteśmy ciekawi innych adaptacji!

  DSC01446.jpg


 9. Ach… Tercja to obok projektu Opus jeden z naszych ulubionych projektów, którego... nie będziemy budować. Nie prezentowałby się dobrze na naszej 25 metrowej działce (67m długości), więc musieliśmy postawić na skromniejszy dom w stylu dworkowym. Niemniej pozdrawiamy wszystkich budujących Tercję i dziękujemy za wiele ślicznych fotek. Część Waszych praktycznych porad można z powodzeniem zastosować w innych domach w stylu dworkowym, za co serdecznie dziękujemy icon_biggrin.gif
×
×
 • Utwórz nowe...