Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

lazarus

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lazarus

 • Ranga
  Początkujący
 1. Nie wiem, czy ktoś tak robi, czy nie, ale wiem, co mówi producent - odsyłam do strony (mniej więcej w połowie jest o kanałach): bartosz - postępowanie przy planowaniu
 2. napisałem, że mi nie pasuje, ponieważ producenci central dla pomieszczeń pow. 8m2 zalecają średnicę anemostatów 125mm.
 3. Co w sytuacji, kiedy anemostatów nawiewnych mam 7? wg tego, co Pan napisał pole powierzchni powinno wynosić 28cm2, co daje średnicę anemostatu ok 6cm. Coś mi to nie bardzo pasuje. bajbaga -> dzięki, chyba zastosuję się do większości Twoich sugestii. Zastanawiam się tylko nad rozmiarami anemostatów w salonie i kuchni.
 4. Trochę zaniedbałem temat - byłem na urlopie daleko od komputerów i innych zdobyczy cywilizacji . Wróciłem i wziąłem się do roboty. Poniżej zmiany jakie naniosłem: W salonie postanowiłem umieścić anemostat nawiewny w rogu przy drzwiach balkonowych - myślałem o ø125, ale może powinienem dać 150mm?. Dodatkowo chciałem umieścić nawiew ø125 nad stołem (niebieski punkt) - tu proszę o opinię, czy ma to sens. W kuchni wywiew w rogu mniej więcej po przekątnej do
 5. Zdecydowanie macie rację. Otwory, które zaznaczyłem na rys. zostawili budowlańcy w stropie (projekt przewidywał went. grawitacyjną i tak sobie to projektant wymyślił). W pokojach zrobię na pewno nowe otwory (tak, żeby nie były przy drzwiach). W salonie i kuchni nie mam jeszcze żadnych otworów, wiąż rozważam ich położenie - jeśli macie jakieś sugestie, chętnie się z nimi zapoznam.
 6. jak już wspomniałem zostawiam to jeszcze do przemyślenia. Póki co, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze miejsca na anemostaty w kuchni i salonie (przy założeniu, że nad kuchnią będzie okap wyłączony z instalacji WM).
 7. z tego co czytałem takie rozwiązanie też jest dopuszczalne - kwestia jeszcze do przemyślenia. Póki co, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze miejsca na anemostaty w kuchni i salonie.
 8. Okap będzie umieszczony bezpośrednio na płytą (na obrazku czarny prostokąt z 4 czerwonymi okręgami) i podłączony do komina - nie wpinam go do instalacji
 9. tak miałem zaprojektowane otwory w stropie pod went. grawitacyjną - do każdego kominek na dachu. Zdecydowałem jednak że wentylacja będzie mechaniczna. Czy coś nie tak z tym rozmieszczeniem? garaż będzie delikatnie dogrzewany - jednak tu wykonam chyba went. grawitacyjną kondensacyjny kocioł gazowy wracając do pozostałych zagadnień: - gdzie wykonać otwory w salonie i kuchni - czy umieszczać w salonie dodatkowo anemostat wywiewny (salon ma ok 45m2) - co z wiatrołapem - czy zamontowanie wywiewu nie będzie wychładzać instalacji? a może zamontować nawiew?
 10. Ze względów ekonomicznych jestem zmuszony do samodzielnego wykonania instalacji wentylacji z odzyskiem ciepła. Zanim na dobre zabiorę się za projektowanie muszę określić w których miejscach umieszczone będą anemostaty. Na załączonym obrazku narysowany "na szybko" rzut mojego domu - budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym. Zaznaczone zielone i czerwone punkty (kółka) to otwory, które mam pozostawione w stropie przez budowlańców i te mogą chyba zostać tak jak są. Nie bardzo jednak wiem, w którym miejscu umieścić nawiew w salonie i wywiew w kuchni. W tej właśnie kwestii chciałbym p
×
×
 • Utwórz nowe...