Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Tomasz_A

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Tomasz_A

 • Ranga
  Początkujący
 1. jesli faktycznie okaze sie byc tak jak ja mam nadzieje a ty piszesz to chyba przypadkiem wyjatkowo sie nam pofarcilo serdecznie dziekuje za odpowiedz i prosze o trzymanie kciukow...bo to jednak polska pozdrawiam!
 2. czyli wg ciebie mozna by sprobowac i zlorzyc wniosek o pozwolenie na budowe?
 3. witam ponownie sytuacja zmienila sie odrobine, mianowicie zmianie ulegl plan miejscowy. w zalaczniku przesylam widok interesujacego mnie miejsca na planie a ponizej przytaczam brzmienie odpowiedniego paragraflu. na razie nie mialem mozliwosci udac sie do UM ani do starostwa powniewaz nowy plan odkrylem wczoraj wieczorem a zarobiony jestem ostatnio za bardzo. moze ktos obeznany rzucil by okiem i ocenil czy w jego uznaniu zlorzenie wniosku o pozwolenie na budowe jest zasadne i ma szanse powodzenia? tresc: § 9. Dla terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej 16MN ustala się: 1) nowo wydzielane działki budowlane pod budynki mieszkalne wolno stojące o minimalnej powierzchni 700 m2 przy minimalnej szerokości frontu 20 m; 2) dopuszczenie realizacji tylko jednego budynku mieszkalnego i jednego budynku gospodarczogarażowego na działce budowlanej; 3) utrzymanie istniejących budynków z dopuszczeniem remontu, przebudowy, rozbudowy, nadbudowy i rozbiórki zgodnie z ustaleniami planu i przepisami odrębnymi; 4) dla budynku mieszkalnego: a) do dwóch kondygnacji nadziemnych w tym poddasze użytkowe, b) dach płaski lub dach spadzisty o nachyleniu 25o do 45o, c) maksymalną wysokość: 10,0 m dla dachów spadzistych lub 8,0 m dla dachów płaskich, d) dopuszczenie realizacji funkcji gospodarczo-garażowej wbudowanej; 5) dla budynku gospodarczo-garażowego: a) maksymalna powierzchnia zabudowy 40,0 m2, za wyjątkiem pkt d, b) dach płaski lub dach spadzisty o nachyleniu od 25o do 45o, c) maksymalną wysokość do 6,0 m dla budynku o dachu spadzistym, do 4,0 m dla budynku o dachu płaskim, d) dopuszczenie łączenia z budynkiem mieszkalnym, e) zakaz lokalizacji w granicy nieruchomości za wyjątkiem przypadku, gdy na działce sąsiedniej taki budynek w granicy istnieje, nowy budynek należy zrealizować, jako bliźniaczy w stosunku do istniejącego, f) jako wolno stojący może być lokalizowany w głębi działki budowlanej w odległości minimum 7 m od budynku mieszkalnego oraz zgodnie z przepisami odrębnymi, g) zakaz budowy garażu dla samochodów powyżej 3,5 t; 6) lokalizacje budynków zgodnie z naniesionym na rysunku planu obowiązującymi i nieprzekraczalnymi liniami zabudowy; 7) łączną powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30% powierzchni działki budowlanej; minimalną powierzchnię terenu biologicznie czynną 40% powierzchni działki budowlanej; 9) na każdy budynek mieszkalny: 2 stanowiska postojowe oraz dodatkowo 1 stanowisko w przypadku wydzielenia w budynku drugiego lokalu mieszkalnego albo dodatkowe 2 stanowiska w przypadku wydzielenia w budynku lokalu użytkowego; 10) dopuszczenie realizacji dróg wewnętrznych o szerokości pasa drogowego minimum 6,0 m, obowiązującą linię zabudowy od linii rozgraniczającej drogę wewnętrzną 4,0 m; 11) dopuszczenie budowy ekranów akustycznych od strony autostrady A2, ich lokalizację należy przewidzieć staraniem i na koszt inwestorów. przypomne: dzialki maja odpowiednio 550m2 oraz 640m2 widok.pdf widok.pdf
 4. ale czy do wniosku o PNB (ktory musze zlorzyc do starostwa) nie powinienem zalaczyc wypisu z MPZP lub WZ gdyby plan nie istnial ?
 5. Podzial jaki widac na mapce jest starszy niz MPZP...duzo starszy, istnieje od mniej wiecej lat szescdziesiatych XX wieku. Sytuacja z MPZP jest natomiast wg mnie dosc jasna. Mianowicie UM mowiac najkrocej i najdosadniej ma balagan w papierach. Nie dalej niz 3 lata temu UM rozpoczal inwestycje i na dzialce (tej za ktora sie pozniej wymienilismy) ktora nie byla jego wlasnoscia i byl bardzo zaskoczony kiedy rodzice zwrocili na to grzecznie uwage. Byl natomiast swiecie przekonany ze dzialka nr 6 z zalaczonego rysunku nie jest wlasnoscia urzedu a rodzicow. Po analizie uznal ze faktycznie, rodzice maja racje, i tak doszlo do zamiany. MPZP powstal natomiast jeszcze w czasie kiedy UM sadzil ze dzialki 6, 8, 10 nie sa jego wlasnoscia i stanowia czesc dzialek 5, 7, 9 Kiedy doszlo do zamiany okazalo sie ze dla dzialki nr 6 UM nie za bardzo jest w stanie cokolwiek wpisac do obwieszczenia o zamianie oraz aktu notarialnego bo w MPZP ta dzialka wcale nie figuruje (jest narysowania i opisana razem z istniejaca dzialka nr 5), stad aby sytuacje uratowac i sprawe wzglednie szybko zalatwic poszedl na skroty kopiujac opis z dzalki sasiedniej. Nieoficjalnie wg pracownikow UM nie ma zadnych przeciwwskazan aby na tej dzialce wybudowac domek, ale chyba na obecna chwile sami nie wiedza jak temat ugryzc, bo oczywiscie do bledu i balaganu nikt sie nie przyzna, a ja skolei nie chce im palcami wytykac, aby nie wkladac kija w mrowisko niepotrzebnie.
 6. Dzialka trafila do nas na drodze zamiany w trybie bezprzetargowym z UM na inna dzialke. Zalezalo nam na tej bo jest "po sasiedzku" bo ma oczywiste zalety (jak chocby mozliwosc nie stawiania plotu a co za tym idzie wspoldzielenia ogrodu) natomiast UM potrzebowal innej dzialki na ktorej chcial zrealizowac inwestycje. Problem o ktorym pisze wyzej jest nam znany od momentu ogloszenia o zamianie i nie ma tu bledu urzednika wydajacego wypis. Generalnie dzialka jest okreslana jako "dzialka budowlana polozona na obszarze przenaczonym pod zabudowe mieszkaniowa jednorodzinna, bez prawa zabudowy budynkiem nowopowstalym". Uznalismy ze nie bedziemy rozpetywac burzy przed zamiana bo za bardzo zalezy nam na tym gruncie, ale teraz jest czas aby sie tym juz zajac. Pozdrawiam!
 7. Witam serdecznie i bardzo dziekuje wszytskim za zainteresowanie i cenne rady. Garsc uwag uzupelniajacych odemnie: 1. Dom mieszkalny na dzialce nr 5 powstal ok 25 lat temu, podczas kiedy dzialka nr 6 weszla w nasze posiadanie zupelnie niedawno, jej poprzednim wlascicielem byl Urzad Miasta 2. Dzialki nr 7 oraz 8 na pokazanym obszarze rowniez stanowia 2 odrebne nieruchomosci. Dzialka nr 7 jest wlasnoscia prwatna zabudowana domem jednorodzinnym, tymczasem dzilka nr 8 jest wlasnosia Urzedu Miasta 3. W MPZP dla dzielk 7 oraz 8 sytuacja jest identyczna jak dla naszych dzilalek (5 i 6), opis obejmuje obie dzialki. 4. Minimalna powierzchnia dzialki budowlanej nie jest odebnie okreslona w MPZP, jest natomiast okreslona maksymalna powierzchnia zabudowy w zaleznosci od powierzchni calkowitej dzialki. Zapis ten brzmi nastepujaco: "1. Dla działki budowlanej o powierzchni do 500 m2 obowiązują następujące wskaźniki intensywności zabudowy: 1) powierzchnia zabudowana w stosunku do powierzchni działki nie powinna przekraczać 30 %, 2) udział powierzchni biologicznie czynnej w stosunku do powierzchni działki nie powinien być mniejszy niż 60 %. 2. Dla działki budowlanej o powierzchni równej lub powyżej 500 m2 obowiązują następujące wskaźniki intensywności zabudowy: 1) powierzchnia zabudowana w stosunku do powierzchni działki nie powinna przekraczać 25 %, 2) udział powierzchni biologicznie czynnej w stosunku do powierzchni działki nie powinien być mniejszy niż 65 %." 5. Nasza dzialka spelnia wszelkie wymagania aby byc dzialka budowlana i aby mogl powstac na niej wybrany przez nas domek - to juz sprawdzilem. Nie rozpoczalem jeszcze batalii z UM i jak na razie jestesmy na pokojowej stopie. Pytam jak ugryzc ten temat poniewaz chce to zalatwic mozliwie najszybciej i najmniej bolesnie, a takim rozwiazaniem nie wydaje mi sie byc wniosek o zmiane planu zagospodarowania... Jesli sa jakiekolwiek jeszcze niescislosci czy watpliwosci to chtenie wszytskie rozwieje. Pozdrawiam!
 8. Witam serdecznie Szanowni Panstwo, uprzejmie prosze o podpowiedz jak ugryzc problem z jakim sie spotkalismy. W zalaczeniu przesylam widok dzialek z gory. Prosze o zwrocenie uwagi na dzialki o numerach 5 oraz 6. Dzialka o numerze 5 nalezy do naszych rodzicow, jest zabudowana domem jednorodzinnym (obrys w kolorze czerwonym), dzialka numer 6 jest natomiast nasza, chcemy wybudowac na niej domek jednorodzinny (jej powierzchnia to 540 metrow kwadratowych). W miejscowym planie zagospodarowania obie te dzialki zostaly objete jednym opisem, tak jakby byla to jedna dzialka, pomimo ze na planie widoczny jest wyraznie podklad z podzialem gruntow na ktorym dzialki sa oddzielne. Kazda z nich ma odrebny numer oraz odrebna KW. Opis dla obu "zcalonych" dzialek jest nastepujacy: "Na zabudowanej istniejącej działce budowlanej podlegającej adaptacji ozn. cyfrą 1 dopuszcza się rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Rozbudowa budynku powinna polegać na przebudowie istniejącego dachu na dach dwuspadowy, symetryczny, o kącie połaci dachowej ok. 45 º." Dodam, ze obie dzialki znajduja sie na terenie przeznaczonym pod zabudowe jednorodzinna, jednak po otrzymaniu wypisu z planu zagospodarowania dla naszej dzialki (numer 6) dowiedzialem sie, ze nasza dzialka znajduje sie na terenie przeznaczonym pod zabudowe mieszkaniowa jednorodzinna jednak nie posiada prawa zabudowy nowopowstalym budynkiem mieszkalnym a jedynie prawo do rozbudowy budynku juz istniejacego... podczas kiedy nie ma na niej zadnego budynku (budynek jest na sasiedniej dzialce rodzicow). Jak to ugryzc?
×