Skocz do zawartości

wilak

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez wilak

  1. Cytat

    Joanno, Polecam Ci projekt bardzo tradycyjnego domu. Nie wiem czy przypadnie Ci do gustu. Szukam już bardzo długo projektu domu, który mogłabym wybudować na działce którą kupiłam w obszarze Natura 2000. Uznałam że tradycyjna architektura będzie to najlepsze rozwiązanie. Projekty nowoczesnych domów nie do końca do mnie przemawiają. Rozmawiałam z wieloma architektami i takie proste bryły i dwuspadowy dach oraz powierzchnia do 140 m2 powierzchni to najekonomiczniejsze rozwiązanie.
    http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-385/m-110
    Pozdrawiam
    Baśka



    Ależ mi się spodobał ten domek! Zastanawiam się tylko, czy on jest tani w realizacji. Wg kosztorysu architekta da się go wybudować poniżej 300 000. Do tej pory myślałam o takim:

    http://www.poprojekt.pl/projekt,lk726,psb,...=0&studio=0

    No i teraz mam zagwozdkę. Jak myślicie, czy koszt budowy tych domów jest podobny? Nie myślę oczywiście o adaptacji poddasza w tym parterowym.
  2. Dziękuję za radę. Przyjrzałam się dokładniej projektowi i tam faktycznie od komina do pieca nie będzie więcej niż 2m.
    Z przestawieniem komina byłby chyba problem, bo na górze wypada akurat okno. Poza tym przechodziłby on przez pokój na dole i na górze.
  3. Zamierzam usytuować kotłownię w pomieszczeniu za garażem, które nie ma bezpośredniego dostępu do komina. Z pracowni architektonicznej otrzymałam odpowiedź, że najlepiej jest uzgodnić odległość pieca na paliwo stałe od przewodu dymowego z producentem konkretnego pieca. Na razie nie wiem, jaki to mógłby być piec. W związku z tym mam pytanie, czy możliwe jest w ogóle zainstalowanie pieca w odległości np. 2- 3m od komina, tak jak to jest zaznaczone w projekcie.


    DSC01446.jpg

  4. Cytat

    nie wiem co chcesz udowodnić
    gmina wyrwie Ci tą kasę, chociażby w opłacie adiacenckiej i rencie urbanistycznej
    a prawda jest taka, że plany inwestycyjne gminy nie muszą iść w parze z Twoim ego, ergo - przepisy możesz se cytować, a gmina mieć to w.... czyli planach inwestycyjnych w Twoim wieku emerytalnym i możesz naskoczyć
    to wszytko zależy od rady gminy która niekoniecznie musi być zgodna z Twoim widzimisię i przepisami, które będziesz wykrzykiwał niczym Rejtan u wejścia do



    Chcę udowodnić, że opłaty adiacenckie sa zgodne z prawem i gmina nic nie "wyrywa", natomiast wszelkie inne opłaty za przyłącze wod-kan ( o energii nie wspominałam)- nie i gmina je wyłudza. Do inwestora należy, czy daje na to przyzwolenie, bo mu się to kalkuluje.

    A poza tym nie lubię, jak ktoś źle interpretując przepisy prawne, wprowadza innych w błąd. W wątku było pytanie o obowiązki gminy, a nie o to jak wyglądają realia i jak inwestorzy tłumaczą sobie cwaniactwo urzędników.
  5. Cytat

    Odpowiedź na to pytanie zależna jest od tego, czy budowa jest na WZ, czy też MPZP.

    Jeśli budujemy na WZ, to w Ustawie o planowaniu ………, wyraźnie stwierdzono, że uzbrojenie terenu należy do inwestora (Art.61.5) a działka ma posiadać (tylko) dostęp do drogi publicznej (Art.61.1.2) – a to może być np. służebność.



    Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie
    uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między
    właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem

    Gdzie to jest wyraźnie napisane? To gmina powinna zagwarantować w umowie podłączenie do sieci wod-kan., gdyż należy to do jej zadań własnych.

    Jeśli chodzi ustalanie kosztów, kto i za co ma płacić:

    Niedopuszczalne jest obciążenie właściciela przez gminę obowiązkiem wybudowania urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych z własnych środków, nawet za jego zgodą. Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, który zawierałby takie postanowienia, jest sprzeczny z prawem (por. wyrok z 5 grudnia 2006 r. WSA w Gorzowie Wielkopolskim, sygn. II SA/Go 432/06

    Wiem, że realia są inne, ale nie wmawiajcie ludziom, że czarne jest białe.
  6. 13 września 2007 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął w sposób ostateczny Uchwałą sygnt. akt III CZP 79/07 (patrz Załącznik), że obowiązkiem gminy jest pokrycie kosztów wykonania przyłącza kanalizacyjnego ze środków własnych gminy, tj. przyłącza kanalizacyjnego od sieci ulicznej do studzienki kanalizacyjnej na terenie nieruchomości odbiorcy.

    Budowa urządzeń wodno-kanalizacyjnych należy na podstawie art.7 pkt 3 Ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym do zadań własnych gminy (patrz Załącznik).

    Ich udostępnienie nie powinno być obciążone dodatkowymi kosztami.

    UMOWY O REALIZACJĘ INWESTYCJI pomiędzy GMINĄ a „INICJATOREM" są niezgodne z prawem – bez ustawowej podstawy prawnej, a także z naruszeniem samorządowych zasad ustrojowych. Wszelkie świadczenia wpłacone w związku z Umową zostały pobrane nienależnie i podlegają zwrotowi na mocy art. 410 Kodeksu Cywilnego.
  7. Cytat

    Dzieki kalumet za komentarz, ale nie do konca o to mi chodzilo. Zdaję sobie sprawę, że wiele czynników ma wpływ na cenę działki - mi jednak bardziej zależy na tym, by się zorientować czy w wymienionej przeze mnie gminie Proszowice/małopolskie ceny działek półarowych to rząd np 500tysi czy 50tysi - bo i takie i takie wartości znalazłam.

    Zastanawiam mnie co ma wpływ na takie zróżnicowanie - pomyłki, różnice w kształcie działki (wspomniane przez Ciebie), czy po prostu naciąganie i ukryte koszty.




    Te tańsze to prawdopodobnie działki rolne, a te 10 razy droższe - budowlane.
  8. Cytat

    Nam z żoną chodzi tylko o to aby razem widniec na PNB żeby przy ewentualnym załatwianiu jakiś spraw nie okazało się że żona nic nie załatwi sama bo nie widnieje jako współwłasciciel.Reszta nas nie interesuje.

    Pozdro bobiczek GieKSa GÓrNIK




    Gratuluję. I tak trzymaj!
  9. Cytat

    w WZ mamy, że naszej działki nie trzeba odralniać
    babka w St Pow twierdzi inaczej
    na stwierdzenie, że ktoś dał dupy przytaknęła
    ale nie powiedziała czy to oni czy wójt wydając WZ
    w załączniku jest skan część WZ zawierający zapis o odrolnieniu
    plus część pisma o przedłożeniu decyzji o wyłączeniu z produkcji rolnej
    wysłanego ze St Pow

    [attachment=8717:NA_FORUM.jpg]

    kto w tym przypadku ma rację
    gdyby się okazało, że babka zajmująca się PnB nie miała w tym wypadku racji
    to przynajmniej przy następnych problemach można by jej to wypomnieć
    a tych problemów pewnie będzie jeszcze dużo




    Chyba mam podobną sytuację: działka rolna 30a, klasa ziemi 3b. Moja działka również nie wymaga odrolnienia, ale aby uzyskać pozwolenie na budowę trzeba wyłączyć z produkcji rolnej teren pod planowanym budynkiem oraz wjazd. Do 5a to nic nie kosztuje, a powyżej 5a przy klasie ziemi 3b są to już spore pieniądze. Myślę, że pani w starostwie właśnie o to chodziło.
×
×
  • Utwórz nowe...