Skocz do zawartości

Michał

Uczestnik
  • Posty

    35
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Michał

  1. Nareszcie rozsądne podejście do tematu. Wentylacja wtedy jest skuteczna gdy zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Wszystkie wyliczenia, normy dla domów jednorodzinnych można spokojnie pominąć przyjmując maksymalną wymianę na poziomie 0,5- krotnej wymiany. Krytycznym okresem dla wentylacji są temperatury zewnętrzne w przedziale 5 - 15 st C i wtedy intensywność wymiany jest największa. Przy silnych mrozach wentylację można zredukować do minimum a i tak w pomieszczeniach będzie za sucho.

    Warto też wiedzieć, że do oddychania zużywamy ok. 0,5m3/h i potrzeba intensywniejszej wentylacji wynika konieczności odprowadzenia wilgoci, zapachów, produktów spalania itp. i tu główną rolę pełnią niezależne, załączane oddzielnie wyciągi kuchenne i w w.c.
  2. Miałem - wyłączyłem. Długość obiegu ok, 30 m a straty na przesyle + pompa to ok. 150W w cyklu 12/24h daje to zużycie ok. 2 kWh na dobę. Przy napełnianiu wanny cyrkulacja bez sensu - najpierw zleci chłodna później uzupełni gorąca. W w.c. zainstalowałem elekt. podgrzewacz przepływowy zasilany ciepłą wodą - zużycie dzienne prądu 0,3 - 0,5 kW w pozostałych bateriach po dłuższej przerwie czekam 15 - 20 sek na dopływ dobrze ciepłej wody.
  3. Występując do urzędu gminy o wydanie warunków technicznych na podłączenie do sieci wodociągowej i odprowadzenie ścieków otrzymałem warunki techniczne, które mnie zaszokowały. U.G każe mi wykonać przyłącze jako PVC fi 90 w dwóch działkach, zakończony hydrantem i zaślepiony do dalszej rozbudowy. Do mojej działkiwykonać jako PE32 wraz z projektem technicznym. Podobnie dla kanalizacji.

    Czy U.G. może żądać wybudowania sieci zewnętrznej wodociągowej i kanalizacyjnej. Czy to jest zgodne z obaowiazującym prawem?
  4. Czy jest sposób na uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU tylko w czasie, gdy korzysta ktoś z łazienki (WC, zlew). W sumie mam 9 punktów poboru CWU.

    Zastanawiam się też, czy przy obiegu cyrkulacyjnym CWU z bojlerem na 200 l, można załączyć w obiegu mały bojler na 30 l przed łazienką, gdzie będę korzystał podczas dłuższej nieobecności innych domowników.
  5. Czy stary tynk (30 lat) należy usunąć przed wykonaniem ocieplenia styropianem metoda mokrą, cz też można go jakoś wzmocnić, zaimpregnować?

    Czy jeśli tynk był położony na klejonych płytach styropianowych gr. 2 cm to należy je usunąć, czy można od razu położyć ocieplenie 12 cm styropianu?
  6. Przebudowuję dom po moich dziadkach i mam mały problem z dachem a dokładnie z jego deskowaniem Jedni mi radzą, żeby zastosować deskowanie a później papę, a inni żeby obrazu na cegle położyć folie i blachę.

    Chce poddasze zrobić mieszkalne a dach ma być kopertowy. Nie wiem jak mam zrobić. Dlatego się zwracam do was żebyście mi pomogli. Chciałbym wiedzieć jakie są wady i zalety tych dwóch zastosowań i dokonać dobrego wyboru.
  7. Cytat

    Czy mogę je cyklinować? Rodzina mi to odradza ; mówią że to za trudne dle cykliniarza i że lepiej samemu. Nie wiem jak "samemu" Proszę oradę.



    Najlepiej jakbyś kupił tanią szlifierkę taśmową a do tego zestaw papierów ściernych. Zaczynasz o grubości ziarna 26, żeby zerwać stary lakier. Następnie zeszlifuj 80, a skończ na cyklinowaniu 180.

    Później nałóż Sadolin i zchody gotowe.
  8. Tak, ekipa już skończyła i wszystko jest o.k.

    Teraz mam problem z drzwiami wewnętrznymi - wszystkie, które do mnie dotarły są uszkodzone. Zamówiłem je u lokalnego dystrybutora, który brał od innego dystrybutora i firma która je dostarczyła nie poczuwa się do odpowiedzialności. Tak czy siak, nie zamierzam tak tego zostawić.
  9. Dzieje się to w Wyszkowie, czyli województwo mazowieckie. Tynk jest narzucany ręcznie.
    Uch, widać, że tanio mi się udało ich załatwić. Pamiętam, że poprzednia ekipa miała brać 13 zł/m2 i wydawało mi się, że już teraz przepłacam.
  10. Do montażu okna była wybrana firma jedna z wielu, ta która oferowała najniższa cenę za usługę.

    Okno było wstawione w sufit wykończony płytami g-k. "fachowcy" wycięli w dachu (blachodachówce) otwór, a następnieprawdopodobnie kopniakami wypchnęli płytę (od góry).

    Jak wyszło sami widzicie na zdjęciach.
  11. Kiedyś czytałem taką rubrykę w Budujemy Dom "co by tu panowie sp..."

    Właśnie znalazłem materiał na kolejny odcinek tej rubryki.

    Firma z Wyszkowa sprzedająca m.in okna dachowe zaproponowała mojemu znajomemu okno dachowe z montażem. Efekt ich pracy dostępny jest na zdjęciu.
    Przy czym powiedzieli, że kolejna ekipa, która miała malować poddasze poradzi sobie z tym problemem.

    Czekam na komentarze.

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  12. Mam wybudowany dom według projektu indywidualnego. Chciałbym podzielić się z wami kilkoma uwagami na temat tego jak powinien być mój drugi dom.

    Piszę o tym, bo zamierzam go wybudować i ciekaw jestem waszych opinii, co chcielibyście zmienić, a co zostawić ze swojego domu jeśli moglibyście budować drugi?

    Obecnie chcę wybudować mały dom, bo dzieci nas tylko odwiedzają i więcej jak 150 m2 mi ni potrzebne. Drugi dom powinien być cieplejszy sauną, ogrodem zimowym i koniecznie w cichy miejscu.

    To tyle marzenia...

    Wspomnę tylko, czego chcę uniknąć w drugim domu? Mam obecnie za małą kotłownię, ocieplone poddasze a moim zdaniem poddasze powinno być użytkowe, ale nieocieplone. Nie mam też wymarzonej oranżerii, zbyt skomplikowany dach oraz brak pomieszczenia gospodarczego.

    Pozdrawiam

    Michał
×
×
  • Utwórz nowe...