Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  25 503
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  256

Wszystko napisane przez mhtyl

 1. Mając na uwadze inny Twój wpis to kłamiesz w żywe oczy bo nie wierze aby w kilkadziesiąt minut wybudować dom, spamujesz forum i to w bardzo nieudolny sposób. Dla mało spostrzegawczych zaznaczam aby zwrócić uwagę na słowa "fundusze oczywiście były ograniczone i faktycznie zmieściliśmy się w budżecie" czyli jest to napisane w czasie przeszłym dokonanym.
 2. Kolego, widziałeś aby tynk miał grubość 1 mm? Taka grubość, tzn 1 mm może mieć gładź a nie tynk.
 3. Nie jest to prawdą, dlaczego expert nie sprawdzi a potem odpisuje tylko niepotrzebnie wprowadza ludzi w błąd? Masz status rolnika? Musiałbyś dostać nowe WZ dla działek tej wielkości jakie chcesz aby były, czyli 20 i 25 ar.
 4. Nie oczekiwania z drugiej strony, bo druga strona może mieć ogromne oczekiwania. Działka aby była budowlana musi posiadać drogę dojazdową w innym przypadku nie będzie to działka budowlana, a ten który ją kupi bez drogi dojazdowej nic na niej nie wybuduje bo nie dostanie pozwolenia. Gminy nie bardzo sie zgadzają aby przejmować drogi a jeżeli już się gmina zgodzi to nie licz na jakąś zapłatę, ciesz się że weźmie ją za darmo.
 5. Rozumiem, że już mury stoją i teraz chcesz zrobić wieniec tylko pytanie do czego ten wieniec zakotwiczysz? Zapewne nikt nie pomyślał i nie wypuścił zbrojenia z płyty do wieńca, bo jeżeli wylejesz wieniec to praktycznie on nic nie da. Przy takiej wielkości budynku gospodarczego 4 m X 3 m wieniec nie jest potrzebny, no chyba że ten budynek będzie miał z 7-8 m wysokości.
 6. Wieniec o takich wymiarach mógłby być, ale czy nie masz projektu że pytasz o wymiary? Co do dystansów to jak najbardziej zbrojenie musi leżeć na jakiś dystansach aby beton otulił zbrojenie.
 7. mhtyl

  Klasa gruntu

  A jaki status ma obecnie ta działka?
 8. Te dolne, wielkie okna to raczej witryna niż okna. Czy na parterze nie był kiedyś jakiś sklep czy biuro? Zrozumiałbym te wielkie przeszklenia gdyby był to domek jednorodzinny na dużej działce, postawiony z dala od drogi i wścibskich oczu, ale w bloku takie przeszklenia to nieporozumienie, zero intymności. Gdybym ja to miał robić to dół podmurowałbym na wysokość 1,2 m - 1,5 m i zwężył je.
 9. Tyle jest warta ile ktoś za nią zapłaci, ale żeby ktoś za nią coś zapłacił to po pierwsze musisz mieć WZ albo wypis z MPZP, bo teraz jest ona warta tyle co ziemia orna a nawet i mniej bo z opisu wynika że jest ona marnej klasy.
 10. Są panele wodoodporne imitujące płytki. Miałbyś wtedy dwa w jednym płytki i lekką klapę.
 11. I są pokazane wymiary ale nie na tym rzucie. Jak się nie zna to się buźki nie otwiera i wypadało by przeprosić za babola. Słyszałeś kiedyś o projekcie instalacji elektrycznej?
 12. Nie wypowiadałem się nigdy przeciw energii elektrycznej i taką też nieraz polecałem, bo bez gazu można żyć, bez prądu nie da się. Więc po co płacić dwa rachunki i opłaty abonenckie jak można płacić tylko jeden.
 13. Kilka razy od piątku do dzisiaj pojawia mi się taki komunikat gdy chcę otworzyć jakis temat po kolejnym odświeżeniu strony, temat wchodzi, ale wcześniej nic takiego nie miałem. Czy u innych użytkowników też takie coś się pojawia?
 14. Grzać będzie grzało, ale wykon do najlepszych nie należy, rurki są niechlujnie ułożone, po to jest folia z kratka aby w równych odstępach ułożyć rurki. To jest właśnie budowa deweloperska. Nie ułożenie rurek w miejscach gdzie będą stały meble jest błędem bo za meblami jest słaba cyrkulacja powietrza i tam najczęściej lubi pojawiać się wilgoć, nie muszą być ułożone tak gęsto jak w pozostałej części pomieszczenia.
 15. To nie prościej dopytać sąsiada o szczegóły jak ma zrobione? Ile pętli, jak rozprowadzone, jakie rozdzielacze itp itd.
 16. Jak już chodzi o rurki to wybrałbym alupexa np Kisana, jest w tej samej cenie to ten pe rt blue floorale ale alupex jest rura warstwową, zobacz jaka jest różnica na poniższych obrazkach. Gdybyś na parterze dał rozdzielacz na ścianie gdzie jest WC to puszczając rurki na poszczególne pomieszczenia przez WC to miałbyś ogrzewanie za "friko" w kibelku. Na parterze umieściłbym rozdzielacz w pralni, z rysunku widać jakby była na jednej wysokości co kotłownia, więc tylko rurki zasilające do pralni i dalej rozprowadzić po pomieszczeniach rurki.
 17. Długość pętli jest uzależniona przede wszystkim od średnicy zastosowanej rury, chodzi o opór przepływu. Autor tematu nie podaje jakiej średnicy chce zastosować rurki alupexa ale po długości pętli jakie podał 70-80 m domniemywam, że jest to średnica 14 mm lub 16 mm.
 18. Jak mówiłem wcześniej, kwadrat jest lepszym rozwiązaniem bo łatwiej ułożyć rurki. W pierwszym przypadku wystarczy jak zrobisz max trzy obwody a w drugim jeden obwód. Jaki planujesz dać odstęp między rurkami? Jaki jest układ ścian nośnych i działowych w tych pomieszczeniach?
 19. Z uwagi na łatwość układania rurek lepiej dzielić na kwadraty. Z tym że jeden obwód to jedna w całości rurka. Przy dużych przeszkleniach i ścianach zewnętrznych rurki powinno układać sie bliżej siebie aniżeli w dalszej części pomieszczenia, nie ma sensu robić osobnych obwodów przy oknach czy drzwiach tarasowych zewnętrznych.
 20. Ale to i tak nic nie zmienia, porostu to jest wbrew sztuce budowlanej aby oprawiać nowe okno w ramie starego. Jeżeli jest taka dużo rozbieżność cenowa to jeżeli producent okien gwarantuje swój transport to i zapewne i też montaż zapewnia. Natomiast co do pomiarów to jeżeli zapytasz producenta to Ci wyjaśni jakie masz mu podać wymiary aby zamówić dobrej wielkości okna. To jest blok czy dom? Bo dalej nie mogę sobie wyobrazić gdzie tam zmieszczą się te wielkie okna 3m X 2m w ilości 5 szt.
 21. Być może że przebitka cenowa jest, ale każdy Polak który pracuje zagranicą przelicza towar z kraju w którym pracuje na złotówki, a tak się nie robi.
 22. Jak już wcześniej napisałem, pomijając koszt okien to transport będzie miał za friko? nie wspominając o utracie gwarancji.
 23. Tylko czy zlecenie wykonania okien w Polsce a potem ich transport do jakiegoś tam kraju + ewentualne szkody okien podczas transportu za które producent nie będzie odpowiadał i nie udzieli na to gwarancji będzie tak bardzo opłacalne? Nie chcesz powiedzieć, że to rozwiązanie bierzesz na poważnie? Zwróć uwagę że autor chce wstawić okna energooszczędne a pozostawiona futryna drewniana o niewiadomej kondycji (może być miejscami spróchniała) będzie wspaniałym mostkiem termicznym. Nie chciałem postu #2 komentować aby nie posądził mnie ekspert o hejt, ale wypisuje bzdury tak doradzając.
×
×
 • Utwórz nowe...