Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mhtyl

Uczestnik
 • Posty

  28 216
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  322

mhtyl last won the day on czerwca 3

mhtyl had the most liked content!

Reputacja

1 674 Doskonały doradca

O mhtyl

 • Ranga
  mhtyl
 • Urodziny 01.01.1870

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  12949

Ostatnio na profilu byli

64 768 wyświetleń profilu
 1. Projekt musisz zrobić a jaki to zależy od zmian jakie chcesz dokonać. Czy projekt instalacji? nie zawsze jest wymagane. Nie, obowiązuje Cię prawo aktualne. Skąd takie pytanie? Czyżbyś podejrzewał albo wiedział ze ten spalony budynek to była samowola?
 2. A co to ma za znaczenie przy jeżeli chodzi o odległość 50 od drogi? Ty faktycznie żyjesz w innym świecie. Co, kto będzie odralniał jak nie wie czy na danej działce będzie mógł się wybudować, logiczne i normalne i powszechnie stosowane jest że pierwszym krokiem wystąpienie o WZ a drugim krokiem odrolnienie ziemi starając sie o PnB. Bzdury, gościu obok mnie chciał sprzedać działkę 20 ar (wydzieloną z pola o pow 1 ha) i wystąpił o WZ, dostał je ale kupiec odmyślił się a następny kupiec chciał kupić ale 30 ar i po raz kolejny wystąpił o WZ i ten ostatni co kupił działkę odralniał ją. I ja kilka lat temu tez tak robiłem, najpierw WZiZT a potem w trakcie składania PnB odralniałem ziemie. Taka jest procedura, natomiast wyłączenie gruntów z produkcji rolnej nie zawsze jest wymagane i obowiązkowe. Wg twojego toku rozumowania na podanym wcześniej przykładzie raz odrolnią mu 20 ar a za drugim razem będą mu odralniali 30 ar, a jak wcale by tej ziemi nie sprzedał i dalej uprawiał ją to co wtedy?
 3. Nikt nie wspomniał bo cena tych narzędzi to nie półka amatorska. I dziwna ta firma która na swojej stronie w wiekowości ofert podaje że cena do uzgodnienia
 4. WZ dostaje się wiadomo na co, jeżeli jest pozytywna to potem kolejny krok o ile na danej działce jest ziemia klasy III należy ją odrolnić, to samo dotyczy klas ziemi od IV wzwyż tylko z ta różnicą że te klasy odralnia sie z urzędu. Natomiast co do tych 4 warunków to nie wiem jak to sie ma te 50 m od drogi bo widziałem nie jeden dom który był wybudowany (działka była oczywiście ponad 5 m) grubo ponad 50 m od drogi i mowa tu o nowych domach. Cytuje się te fragmenty których dotyczy odpowiedź, wtedy nie będzie niedomówień.
 5. Przecież jesteś tak mądra że po co? abym kolejny raz dwadzieścia parę postów wyjaśniał? Masz neta, sprawdź jak to sie robi. Nie bądź bezszczelna, może jestem głupi, ale nie na tyle abym nie rozumiał co piszę i o co pytam a na co otrzymuje odpowiedź. Post #13 drugi Twój cytat i moja odpowiedź jest stwierdzeniem a nie pytaniem że to będzie długi proces itp itd. A Ty poście #14 odpowiadasz na moje słowa cytując to zdanie że o tym mówi zmieniając tym samym stwierdzenie na pytanie Rozumiesz teraz, czy dalej mam Ci wytłumaczyć?
 6. Oporna to niestety jesteś Ty, pisałem Ci abyś pisała w sposób bardziej wyrazisty a nie uogólniasz a potem epopeje piszesz aby mi coś wyjaśnić. I nie pisz bzdur bo ziemia klasy od IV wzwyż nie są zwolnione od odrolnienia, te ziemie się też odralnia. Dopowiem, że nawet jak nie ma planu to ziemię III klasy bo I i II nie wiem, można odrolnić. Czy Ty umiesz czytać? Pytałem i dostałem odpowiedź i o to ponownie nie pytałem. Co jest z Tobą? Pytałem o zmianę klas ziemi i odpowiedziałaś że na to jest Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych Dz. U. z 2017r poz. 1161 ze zm. Rozdział 2, art. 7 ust.2a.
 7. Chwilunia, napisałaś to tak jakby to tyczyło sie wszystkich klas ziemi a to nie jest prawda tak samo jak nie jest prawdą że nie stosuje sie odralniania dla terenów dla których nie sporządza się planu czyli rozumiem że miałaś na myśli że dla terenów objętych planem. A co z klasami ziemi od IV wzwyż? jak nie ma planu to takich ziem nie odrolnimy? Ustawę czyta sie w całości a nie wyrywa fragment. Nie wiedziałem że do zmiany klasy ziemi jest Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych Dz. U. z 2017r poz. 1161 ze zm. Rozdział 2, art. 7 ust.2a gdzie to piszą w tej ustawie??? bo nie doczytałem.
 8. Ten Pan może i potrzebuje pomocy ale na pewno nie tu na forum bo jak założył temat 13 kwietnia 2019 tak więcej tu już nie zawitał.
 9. Jaka znowu ustawa? Jak się nie odralnia jak się odralnia. I będzie to trwało bardzo, bardzo długo a wynik zmiany klasyfikacji i tak jest pod wielkim znakiem zapytania. Gdzie, w jakiej ustawie o tym piszą?
 10. Spróbować może, czemu nie nic do stracenia. Pomimo sklejenia zawsze będzie ten uskok gdzie kończy sie taśma, a i samo nawinięcie jej idealnie w okrąg nie będzie łatwe. Tylko przy koszeniu targa sie kosiarka w różne strony i pomimo że kosiarka wiele nie waży to swój opór daje. Sam się o tym kiedyś o tym przekonałem gdy właśnie zamieniłem kółka na łożyskowane, w porównaniu ze starymi plastikowymi niebo a ziemia, pchało się kosiarkę jakby nic nie ważyła.
 11. Owijanie nic nie da bo kółko się przecież okręca raz w jedna raz w druga stronę i nawinięta taśmę będzie ściskało i rozkręcało w zależności od nawinięcia taśmy na trzpień. Pierwsza rada to taka abyś udał sie na lokalne złomowisko, tam jest kopalnia części Nie wierze że nie znajdziesz tam jakieś starej kosiarki z kompletem kółek. Druga rada to polecił bym o ile jest możliwość zastosować odpowiedniej wielkości łożyska igiełkowe, po 2 szt na każde kółko. Jeżeli jest tyle zapasu w kole to rozwiercić na wym zewn łożyska igiełkowego i wcisnąć łożyska z obu stron. Dlaczego igiełkowe? bo ma mniejszą średnice zewnętrzna aniżeli kulkowe czyli potrzebuje mniej miejsca aby sie zmieściło w obudowie koła. średnica wewnętrzna nie musi być ściśle dopasowana do sworznia. I trzecia, ostateczna i najprostsza rada to kupić nowe kółka.
 12. Wiem o tym, może nie w takim sensie jak to opisałeś ale.. studium ma każda gmina a MPZP nie każda gmina może sie pochwalić jego posiadaniem, ale żeby pochwalić się MPZP to musi być studium, gdy wchodzi MPZP to studium nie jest wiążące bo wydawane są wszelakie papierki że to tak nazwie z planu a nie ze studium. I jak może studium być nadrzędne do planu??? to tak jakbyś powiedział że średnie wykształcenie jest nadrzędne do wyższego bo aby mieć coś co stoi w hierarchii wyżej trzeba posiadać to co jest niżej, więc pisząc że studium jest nadrzędne do MPZP jest nadinterpretacją z Twojej strony.
 13. Było wałkowane i jest a Ty tez pytasz jakbyś pierwszy raz miał spotkanie z czymś takim. Ile razy można pisać jedno i to samo? Pytasz jakie warunki/- WARUNKI ZABUDOWY !!!!!! a gdy jest MPZP to o co wnioskujesz? o WZ czy o wypis z MPZP? Z braku argumentów zachowujesz, to dobrze, przyda się kiedyś w dyskusji.
 14. Im większy kąt nachylenia dachu tym dłuższe krokwie przy takiej samej szerokości podstawy. Natomiast co do kwestii podnoszenia ścianki kolankowej a pozostawienia kąta nachylenia dachu bez zmian (chodzi o wydłużenie krokwi aby okap był na wysokości jak przed podniesieniem ścianki) to dom taki wyjdzie jak stodoła jeżeli nie wydłużymy krokwi aby obniżyć okap.
 15. Tak, w tym przypadku gdzie MPZP dopuszcza dach domu o nachyleniu 30-45 stopni i zmiana kąta o 5 stopni z 30 stopni na 35, nie jest zmiana istotną ale nie mów (choć było to w innym temacie Pb Art 36 ) gdy zmiana kąta spowoduje zmianę kubatury budynku i projektant wpisze że to zmiana nieistotna bo to śmiechu warte.
×
×
 • Utwórz nowe...