Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

aker78

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O aker78

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam. Tak jak moi przedmówcy jestem za wynajęciem ochrony. Mieszkam w Poznaniu i sprawdziłem oferty kilku firm kosztują one w okolicy 50zł. Wcześniej było opisane wiele rzeczy ale zapomniano o kilku szczegółach. Jeśli zostaniesz sam lub sama w domu a ktoś zacznie sie włamywać lub będzie chciał pobić albo zgwałcić wtedy w swojej centrali alarmowej możesz wyzwolić alarm ,który zawiadomi ochroniarzy o tym że coś jest nie tak. Takie wyzwolenie można zrobić pilotem radiowym i mieć zawsze przy sobie. Jest jeszcze funkcja WYŁĄCZENIE POD PRZYMUSEM wtedy jak ktoś Cię napadnie na ulicy i karze rozbroić alarm, Ty wykonujesz to co on chcę ,ale po rozbrojeniu alarmu specjalnym kodem, złodziej zabiera się do rabowania uspokojony że wszystko załatwił, natomiast wtedy idzie cichy alarm do stacji monitorującej o WYŁĄCZENIU POD PRZYMUSEM i ktoś przyjedzie to sprawdzić. Jeszcze jedna sytuacja, jeśli ktoś dostanie np. zawału a będzie miał nadajnik w breloczku i odpowiednio zaprogramowaną centralkę to może uruchomić cichy alarm np.medyczny wtedy grupa interwencyjna wie co się stało i odszuka osobę w celu wyjaśnienia co się stało. Po za tym warto w swojej centrali zamontować urządzenie powiadamiające na swoją komórkę. Mam tu na myśli nie tylko włamanie ,ale na przykład zalanie. Wtedy będąc na urlopie będzie można uniknąć wielkiego rachunku za wodę i szkód. Poza tym oczywiście radze się ubezpieczyć. Nie ma złotego środka na wszystkie ewentualności ,ale zawsze trzeba zmniejszać prawdopodobieństwo powstania szkody.
 2. Witam. Pytanie 1. Zamierzam kupić integre 128 lub 64 i podłączyć do niej moduł ETHM-1. W tym module jest wyjście RJ-45. Czy po podłączeniu do Router 3G TP-LINK TL-MR3420 802.11n UMTS/HSPA http://www.dipol.com.pl/router_3g_tp-link_...-hspa_N2957.htm i podanie Internetu poprzez Play Online na kartę (podłączając do USB) będę mógł korzystać z wszystkich funkcji opisanych w instrukcji ETHM-1? Programowanie centrali za pomocą DLOADX, nadzór systemu centrali za pomocą GUARDX, obsługa systemu z poziomu przeglądarki WWW i telefonu komórkowego za pomocą aplikacji MobileKPD? Czy telefon nokia6300 będzie działał z aplikacją MobileKPD? W miejscu docelowym centrala nie ma lini telefonii stacjonarnej. Pytanie 2. Centrala integra 128-WRL spełnia pewne funkcje między innymi programowanie centrali za pomocą GPRS. Czy zwykła centrala integra 128 lub 64 po podłączeniu modułu GSM-4 będzie spełniał wszystkie funkcje co centrala integra 128-WRL? Mówię o komunikacji, wysyłaniu, odbieraniu przez sms oraz funkcję przekażnik telefoniczny. Z góry dziękuję.
 3. Witam, jest to ciekawe rozwiązanie. Jeśli nie wymyślę nic innego to coś takiego będe musiał zrobić. Człowiek który montował mi ten dach już nie żyje ,zmarł na raka wiec nie mogę go zapytać dlaczego tak go zrobił. Między wlotem powietrza a górną częścią dachu jest tylko 50cm, może w związku z tym przy tak małym nachyleniu dachu jest to dopuszczalne?
 4. Witam. Posiadam w domku na działce kanał wentylacyjny zaraz obok kanału palnego. Kanał palny jest 24cm na12cm natomiast wentylacyjny 12cm na 12cm. Oddziela je jedna cegła połażona na płask ,czyli 12cm. Czy mogę w tym kanale wentylacyjnym przeciągnąć kable na dach (antenowe)? Czy taka odległość jest wystarczająca żeby mi się nie topił kabel? Drugie pytanie: czy można przejść kablem w korytku plastikowym pod tynkiem na cegłach przechodząc po ścianie gdzie jest komin palny ? Dzięki za rady.
 5. Witam. Posiadam dach pełny deskowany dwu spadzisty 6x6m pokryty papą termozgrzewalną. Chcąc ocieplić to poddasze musze oczywiście zostawić 3 centymetrową wolną przestrzeń między deskami a watą. Powietrze w gorące dni będzie wchodziło przez dach z obu stron i kumulowało sie przy górnej części dachu. Jeśli będzie wiatr to może przedmuchać powietrze z jednej strony na drugą ponieważ między belkami jest przerwa ok 50 cm. Witam. Posiadam dach pełny deskowany dwu spadzisty rozpiętość 6mx6m wysokość ok 40cm, pokryty papą termozgrzewalną. Chcąc ocieplić to poddasze musze oczywiście zostawić 3 centymetrową wolną przestrzeń między deskami a watą. Powietrze w gorące dni będzie wchodziło przez dach z obu stron i kumulowało sie przy górnej części dachu. Jeśli będzie wiatr to może przedmuchać powietrze z jednej strony na drugą ponieważ między belkami jest przerwa ok 50 cm i leżą na belce środkowej. Niemogę odprowadzić ciepłego powietrza u góry ponieważ belki które schodzą sie z obu stron są oddalone od siebie ok 1-2mm więc przerwy między nimi nie ma. Czy ocieplenie mogę wykonać normalnie zakładając ,że powietrze przeleci z jednej strony na drugą, czy musze to jakoś inaczej wykonać? Z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...