Skocz do zawartości

aleksandra2

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez aleksandra2

  1. Na mojej działce , którą zresztą kiedyś planuję sprzedać rosną sosny samosiejki ., już kilkuletnie . Słyszałam że w przyszłości mogę mieć problem z ich wycięciem . Czy ktoś z Was się orientuje jak "ustawa " przewiduje
  2. napiszę Wam że tu chodzi cały czas o ten pagórek ( pisałam już o nim w innym wątku ale jakoś nie rozwinął się mi tamten temat )
    Cytat

    Brak obrazka
    tak tam napisałam
    "Witam .Mam ogromną prośbę do znawców roślin gł. iglaków . Na mojej POŚ ( oczyszczalnia) mam usypany nasyp , niewysoki . Ponieważ nie mogą tam rosnąć rośliny z rozbudowanym sys. korzeni , wymyśliłam ze posadzę tam rośliny iglaste płożące,odporne na suszę , na słąbą glebę , żeby nie chodzić koło nich za dużo. Chciałabym żeby rosły jakoś piętrami , wyższe dalej , niższe bliżej , ale jednocześnie żeby ich zieleń nie była taka sama ( chodzi mi o żółte, jasno , ciamno zielone , kolorowe ) Niestety nie umiem tak tego skomponować żeby zagrało . Czy miałby ktoś z Was pomysł , na taką górkę jak na zdjęciu w oddali po lewej stronie ?ma ona 10 m szerokości i 15 długości .
    Zaczyna się przy tym białym leżaku a kończy w okolicach usypanej kostki granitowej . Dziękuję za zainteresowanie "

    Taraz właśnie wymyśliłam że z przodu dam trawy po lewej pięciorniki a całość obsadzę b. płaskim jałowcem zielonym a na środku górki dla kontrastu właśnie dam jakiś wysoki żółty jałowiec lub 2 albo 3 zależy jakie to będą . I tego układu teraz poszukuję połączenia jałowca płożącego - płaskiego - zielonego z innym żółtym -wysokim ale nie kolumnowym - oj ciężki temat do przejścia , dla mnie coraz trudniejszy icon_sad.gif


  3. Może orientujecie się który z jałowców najlepiej zadarni powierzchnię?
    Juniperus Communis (jałowiec pospolity) "Corielagen czy Jałowiec płożący 'Wiltonii' A może inny iglak ( ale musi być na płasko i zielkono - nie srebrno czy szaro niebiesko)
  4. witam , mam pytanie : na zdjęciach , na pierwszej stronie jest skrzydlinka i gożdzik poduchowaty . Czy te rośliny po przekwitnięciu też ciekawie wyglądają , , co należy z nimi potem zrobić - skrócić , ??/ Jak kwitna sa piękne ale jeżeli dam je na eksponowane stanowusko to chciałabym włściwie wiedzieć co będzie po tym pięknym kwitnieniu?/ Podobnie z tą kocimiętką i armerią , czy będą straszyć badylami - jak długo kwitną , co po przekwitnięciu?
    Aha i jeszcze mam pytanie czy " smółki, bodziszki, przywrotniki, żurawki oraz wysmukła naparstnica ,poduchy rogownicy, żagwinu, floksów szydlastych, macierzanki, goździków, rozchodników, dąbrówki itp.
    ,
    " to są rośliny wieloletnie ?
×
×
  • Utwórz nowe...