Skocz do zawartości

norbi1

Uczestnik
  • Posty

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez norbi1

  1. autor: arch. Maciej Matłowski 085-740-87-53 maciej.matlowski@mtmstyl.pl
  2. My mamy obniżony salon, ale nie jestem jeszcze na tym etapie, żeby myśleć o jego wykończeniu. Niestety w tej kwestii nie pomogę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za tydzień będą nasze okna:) W zimę planuję tylko instalacje elektryczną i wod-kan. A potem od kwietnia ruszymy z tynkami, posadzkami, itp, itd... Na razie nie mam pojęcia jak zaplanować gniazdka, oświetlenie... Mam "gołe" ściany a już muszę sobie wyobrazić jak to ma wyglądać za rok, żeby było ładni i funkcjonalnie :( Zima to czas do przemyśleń, musimy zaplanować jeszcze elewację (myślimy o gładkim tynku +elementy drewna), system ogrzewania (pompa ciepła [gruntowa lub powietrzna] + ogrzewanie podłogowe). Podłogówka jest fajnym rozwiązaniem, ale trochę krzyżuje nam plany wykończenia podłóg. Na poddaszu planowaliśmy wykładzinę dywanową, a w salonie panela. Jeśli ktoś z czytających ma doświadczenia z takim połączeniem proszę o informacje jak takie połączenie się sprawdza. Jak będę miał okna wrzucę jakieś fotki.
  3. Witam po przerwie, cisza nastała na forum. Jak tam posunęły się prace w Waszych Amberkach? My wybraliśmy okna, będą to okna energooszczędnę Oknoplast Thermic 90 w kolorze jasno-szarym (RAL 7001). Do tego myślimy o elewacji z gładkiego tynku + miejscami elementy drewna elewacyjnego. Zobaczymy czy przez zimę nic nam się nie zmieni. Odnośnie ogrzewania to pewnie będzie to pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe całym domu. Zdjęć nie wrzucam bo od ostatnio dodanych nic praktycznie się nie zmieniło.
  4. No jest to mostek termiczny. Jak ściana dotyka do deski, nad którą nie ma już ocieplenia (tylko pustka wentylacyjna i dachówka) to ciepło będzie tamtędy "uciekać" lub zimno będzie "chodzić" do domu. Z tego co ostatnio obserwowałem to większość tak robi, że dosuwa ścianę do dachu. Ja osobiście tego pilnowałem i mam zostawione miejsce na wełnę. Moim zdaniem szczególnie istotne będzie to przy systemie ogrzewania opartym na pompie ciepła, gdzie bardzo ważne jest dobre ocieplenie domu. Na szczęście budujesz z takiego materiału, że można to jeszcze poprawić. Gorzej by było gdybyś budował z ceramiki. Trzymając się ścisło projektu oprócz tej przerwy powinny też być na tych skosach wieńce betonowe. Jeśli się nie mylę to "Kataliza" buduje tak, jak w projekcie.
  5. A od której strony świata macie wejście do domu? I ile macie ocieplenia na poddaszu?
  6. Za położenie całego dachu z obróbkami okien, kominów i orynnowanie - 8,5 tyś. Materiał to kwestia indywidualna, zależy od negocjacji z dostawą, rabatów, producenta materiałów... "Ewa i Marcin" mam trzy pytania: 1. Jak w praktyce sprawdza się szklany przedsionek, czy zmienilibyście coś w nim teraz? 2. Czy zmieniliście grubość ocieplenia fundamentów? Wydaje mi się, że jest u was uskok w grubości na łączeniu ocieplenia ścian i fundamentów. O jakiej elewacji myślicie, takiej jak w projekcie, czy coś innego? My chcielibyśmy zrobić gładkie (bez "baranka") ściany w połączeniu z elementami drewna. 3. Czy pokoje na poddaszu są wystarczająco doświetlone przez okna balkonowe, czy warto pomyśleć o oknach dachowych? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdr. N.
  7. A czy w garażu zmieści się Wam ta kosiarka? ;)
  8. Dachówkę mam w kolorze grafitowym, obróbka jest blachą tytan cynk firmy RHEINZINK w kolorze szaro-niebieskim. Dla mnie efekt jest super. Gdyby obróbka była również w graficie dach moim zdaniem wydawałby się zbyt masywny, a tak jest pas odcinający dach od elewacji. Wykończenie, jakość i trzymanie wymiaru dachówki jest jak najbardziej w porządku. Co do jakości to dekarze bardzo sobie chwalili, bardziej narzekali na ceramikę Rupp (mało dachówek trzyma ten sam wymiar).
  9. "Ewa i Marcin" oraz inni co mają już elewacje, możecie wrzucić jakieś zdjęcia. Jak po zamieszkaniu oceniacie szklany przedsionek. Nie chodzi mi o efekt wizualny, bo ten jest świetny, tylko o praktyczny. Mi właśnie kryją dach, ale zdjęcia zamieszczę jak już będzie gotowy. Pozdr. N.
  10. Strop i schody zalane (26,5 m3 betonu). Teraz krótka przerwa i idziemy dalej w górę )) W chwilach wolnych myślimy o dachówce. Jest duże prawdopodobieństwo, że wybór padnie na Brass Tegalit oraz nad ogrodzeniem (spodobało nam się jedno, pracujemy nad wyceną).
  11. norbi1

    stan surowy

  12. Jak najbardziej. Te 30 tyś to koszt samej robocizny budowlańców. U nas koszt robocizny waha się od 150 do 200 zł. za m2. Trochę negocjacji i udało się taką cenę wywalczyć. Odnośnie stropu to strop lany, jeśli jest dobrze zazbrojony i odpowiedniej grubości ( a w projekcie jest 14 cm i 18 cm nad salonem) nie jest akustyczny. Dodatkowo styropian też robi swoje. Niemniej jednaj terivy nie przekreślam i nie odradzam ponieważ nie znam tej konstrukcji za dobrze. My chcieliśmy mieć tradycyjny strop i dlatego nic nie zmienialiśmy. Pozdr.
  13. Mnie stan surowy bez więźby wyniesie ok 30 tyś. Niestety koszt trochę urósł, ponieważ z pierwszym budowlańcem musiałem się rozstać, a ten drugi dolicza parę złotych za poprawki po poprzedniku. Strop zalewamy zgodnie z projektem (teriva mi jakoś nie pasuje). Solidny, tradycyjny strop. Pozdr. N.
  14. No pięknie. Super wygląda ta kuchnia. Widzę, że zlikwidowaliście drzwi na taras z jadalni. Czy okno w kuchni ma wymiar z projektu (200x120), bo jest super. Miłego mieszkania i dużo zdrówka dla maluszka.
  15. Mam pytanko do Ewy i Marcina. Jak po zimie prezentuje się cegła CRH Nuths 01 ? Podoba się nam ta cegła i byliśmy na nią prawie zdecydowani, dopóki nie zobaczyliśmy ekspozycji w dwóch składach budowlanych. Widać było, że stoi ona tam dość długo, na jednej ekspozycji wyhodował się już mech, a cegła niczym nie przypominała tej ze zdjęcia, tej pięknej, piaskowej cegły. Była brudna, szara i mało zachęcająca do zakupu. Cegła ręczne formowana ma swój urok i fajnie wkomponowuje się w nowoczesne budownictwo, ale jej nierówna struktura jest bardziej podatna na osadzanie się różnych zanieczyszczeń. Oprócz CRH braliśmy pod uwagę cegły VANDERSANDEN, ale po tym co zobaczyliśmy, jak te cegły wyglądają po latach (a może lepiej napisać bez mycia i konserwacji), mamy duże obawy. Napiszcie jak to jest u was (nie tylko Ewa i Marcin) i jakiej cegły użyliście. Myśleliście o połączeniu cegły elewacyjnej z drewnem elewacyjnym i tarasem drewnianym. Na dachówkę pewnie wybierzemy grafitową płaską dachówkę Brass Tegalit Cisar. Pozdr. N.
  16. Witam wszystkich amberowiczów. Mam pytanie odnośnie komina na tarasie. Czy jest on jakoś konstrukcyjnie połączony z budynkiem? U mnie budowlaniec proponuje połączenie komina z budynkiem, żeby był stabilniejszy i jak on to nazwał "nie bujał się na wietrze". Uważa że komin z klinkieru wysoki na 8 m nie może być postawiony "luzem" bez połączenia ze ścianą. Przy takim rozwiązaniu nie będzie styropianu pomiędzy ścianą a kominem, czy to nie wypłynie na energooszczędność domu? A jak rozwiązujecie problem ogrzewania wiatrołapu? Przy zastosowaniu szklanych ścian i drzwi zimą pewnie będzie tam dość zimno i będzie trzeba zamontować szczelne drzwi pomiędzy wiatrołapem a korytarzem. Latem może tam być bardzo gorąco. Czy planujecie montować w wiatrołapie ogrzewanie lub rekuperację?
×
×
  • Utwórz nowe...