Skocz do zawartości

corvi

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez corvi

  1. Cytat

    Kochany, prawo własności uber alles
    nie umotywujesz tego wystarczająco
    a specustawy nie zastosujesz
    na pinb nie ma co zwalać, bo oni tu nie grają żadnej roli




    O PINB mówię nie w tym konkretnym przypadku, ale o stosowaniu szeroko pojętego prawa budowlanego w ogóle. a co do tego konkretnego przypadku to warto zajrzeć do KCywilnego, zwłaszcza tzw. prawa sąsiedzkiego. Nie zawsze prawo własności uber alles
  2. Polskie prawo na to: idź do sądu. Przed sądem możesz domagać się odkupienia cześci gruntu swoich sąsiadów. Odpowiednio motywując swoje żądanie nie powinno to być problemem. Problemem natomiast będzie wycena przez sąd tego kawałka ziemi:/ Nie będzie to zwykła rynkowa wartość, pewnie trzeba będzie doliczyć do tego jakieś odszkodowanie.
  3. Cytat

    Dopowiem i doprecyzuję:

    W zasadzie sprawa wygląda tak:

    Przebieg granic nie ma tu nic do „rzeczy”.

    - zgodnie z Ustawą o drogach publicznych (Art.43.1.) odległość obiektu budowlanego (a ogrodzenie takim obiektem z reguły jest) od zewnętrznej krawędzi jezdni (drogi wojewódzkiej i powiatowej) powinna wynosić nie mniej niż 8m w terenie z zabudową i nie mniej niż 20m w terenie bez zabudowy.




    Bzdura!!! Ogrodzenie nie jest "obiektem budowlanym" a "urządzeniem budowlanym" (art. 3 pkt 9 ustawy Prawo budowlane). Tym samym ogrodzenie nie podlega ww. przepisom ustawy o drogach publicznych. Tym samym ogrodzenie można stawiać nawet w granicy działki, choć oczywiście w przypadku granicy z drogą publiczną podlega to zgłoszeniu (art. 30 pkt 3 Prawo budowlane : " budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m(...)" wymaga zgłoszenia)
×
×
  • Utwórz nowe...