Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

AUTOMAT_82

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O AUTOMAT_82

 • Ranga
  Początkujący
 1. AUTOMAT_82

  Kiedy wstawiać okna?

  A niektórzy mają centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła
 2. AUTOMAT_82

  Kiedy wstawiać okna?

  Czyli połączeniu ościeżnica - ościeże nie grozi utrata szczelności w czasie pierwszej zimy? Bo właśnie nie chciałbym zrobić czegoś co mogłoby obniżyć szczelność budynku. A okna oczywiście PCV. Mozesz mi polecić dobrego producenta z rozsądnymi cenami? Sam mam na oku firmę Assilam, oferują 6-komorowe okna o K=1,1 (dla szyby).
 3. AUTOMAT_82

  Kiedy wstawiać okna?

  buduję z Ytonga na zaprawie cienkospoinowej. Ale jak to nie ocieplałaś? Po wstawieniu okien raczej należy z zewnątrz polożyć ocieplenie aby zaszło na ramy okien. Mowię dość amatorskim językiem ale tak to mi mniej więcej tłumaczono, że jak okna to i od razu ocieplenie.
 4. AUTOMAT_82

  Kiedy wstawiać okna?

  Chciałbym zasiegnąć informacji kiedy najlepiej wstawić okna. W marcu rozpocząłem budowę i w tej chwili zakończył się stan surowy z pokryciem dachowym. Słyszałem opinię że z montażem okien należy się wstrzymać aż dom przezimuje. Z kilku względów bardziej pasowałoby mi zamontować je jesienią tego roku oraz ocieplić dom z zewnątrz. Proszę o sugestie.
 5. Chciałbym poprosić o poradę jaki drenaż powinienem zrobić u siebie na działce. Początkowo został wykonany drenaż opaskowy na wysokości ław. Teren to glina. Rozpoczęliśmy budowę pod koniec marca, zaraz po roztopach i glina wydawała się bardzo mokra a do tego było podejrzenie żyły wodnej, dlatego zrobiliśmy drenaż według zaleceń naszego wykonawcy. Jednak teraz gdy pora jest sucha i po wykopach prawie na całej działce rowów pod kolektor pompy ciepła widać że żadnej żyły wodnej nie ma, glina pod powierzchnią jest sucha a problem występuje gdy pojawia się woda na powierzchni gruntu. Chciałbym zasięgnąć informacji czy drenaż opaskowy w takim wypadku ma sens? W ostatnim czasie się zastanawiam czy nie lepiej fundamentów nie wyłożyć w koło folią aby glina nie miała kontaktu z domem, jak również zastosować odwodnienie liniowe aby wodę deszczową w okresie deszczy czy odwilży odprowadzić z powierzchni. Dziękuję z góry za opinie.
×