Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

tgumienny

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O tgumienny

 • Ranga
  Początkujący
 1. tgumienny

  Ocieplana rura do wentylacji - problem

  Wywiewka na pewno wchodzi w środkową rurę, wiem bo sam montowałem, dodatkowo rura jest zaciśnięta opaską, podobnie na górze, kominek wchodzi w środkową rurę i rura jest zaciśnięta opaską. Dodatkowo zewnętrzna rura jest zaizolowana taśmą do kominka więc ewentualne skropliny powinny spływać na zewnątrz po rurze a nie do warstwy ocieplenia. Kominek i końcówkę rury pod dachem zaizolowałem resztkami wełny, nad dachem jest nieocieplony.
 2. tgumienny

  Ocieplana rura do wentylacji - problem

  No własnie też zadaję sobie to pytanie, wydawało mi się ze jeśli rura jest słabo ocieplona to najwyżej będzie się skraplać wewnątrz kanału i kapać przez anemostat w dół, a tu skrapla się pomiędzy rurami. Rurę mam zamontowaną jak na rysunku, wewnętrzna rura nachodzi z góry na anemostat i z dołu na kominek wentylacyjny
 3. Witam, postanowiłem wreszcie, po kilku latach mieszkania w domu, podłączyć kratki wentylacyjne z poddasza do kominków wentylacyjnych na szczycie dachu. W tym celu zakupiłem oryginalne rury ocieplane wełną, typu termoflex bez perforacji, czyli rura wewnętrzna -> warstwa wełny->rura zewnętrzna. Rury biegną przez nieocieplony strych, gdzie panuje temperatura prawie jak na zewnątrz domu. Po kilku dniach, będąc na strychu, zauważyłem, że dół każdej rury jest mokry. Po bliższym przyjrzeniu się się okazało się że skrapla się woda w warstwie ocieplenia, tj. woda znajduje się w wełnie, pomiędzy warstwą wewnętrzną a zewnętrzną i spływa na sam dół. Woda na pewno nie dostała się z zewnątrz, przy kominkach przewód jest szczelnie zamontowany i oklejony taśmą. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem, co może być przyczyną pojawiania się wody pomiędzy warstwami przewodów? Pozdrawiam Tomek.
×