Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

moni_veron

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O moni_veron

 • Ranga
  Początkujący
 1. Adam, dzięki za chęci, ale to nijak ma się do mojego pytania. To nie chodzi o wielkość pompy, lecz o sterowanie ! Powtórze zatem pytanie: Czy zwiększając moc rekuperatora np. z 150 do 300 m3 czy także zwiększa się obroty pracy pompki obiegowej od GWC?
 2. Pisałem, ale nie odpisał Ale może ktoś inny wie?
 3. Na niektóre pytania nie mogę znaleźć odpowiedzi - czy ktoś posiada GWC glikolowy - Dospela lub inny robiony własną siła? Jeśli tak to czy pompe obiegową macie nastawioną cały czas na tę samą prędkość, czy przy zwiększaniu mocy wentylatorów rekuperatora dla chłodzenia prędkość przepływu także się zwiększa? czy zostaje cały czas taka sama?
 4. Nie wiem skąd wziąłeś 20 tys zł, ale troszkę przesadziłeś - chyba, że masz domek ponad 250 mkw, weźmiesz drogą ekipe, położysz 25 cm styropianu oraz tynk silikatowy. Ale jeśli zrobiłbyś docieplenie budynku 25 cm na ścianie i tyle samo strop oraz podłoga, to zapewniam Ciebie, że zużycie węgla wyjdzie tobie ok. 2 tony na sezon - czyli oszczędności ok. 4 tony x 600-700zł tona - to oszczędności są na poziomie ok. 3-4tys rocznie - czyli zwrot inwestycji po ok. 8 latach!!
 5. Troszkę źle podchodzisz do zagadnienia Państwo NIGDY z własnej woli nie będzie dotowało czegokolwiek, zmuszą ją do tego urzędnicy z Brukseli. Polska także nie chciała zmniejszyć emisji dwutlenku węgla, a jednak.... Tak samo będzie z dotacjami na PC, kolektory, piece akumuacyjne itp.
 6. A czym docieplać kanały ocynkowane? Proszę o jakiś link. (szukam różnych przekrojów) Kanały elastyczne mają już 2,5 cm docieplenia - ale tych kanałów raczej nie będę używał.
 7. Hmmm. pytam, gdyż niektórzy instalatorzy podają wymiane od 0,2 - 0,8 krotności. Natomiast w kilku znalezionych projektach z neta wszędzie podana jest wielkość nawiewu i wywiewu dla danych pomieszczeń (najczęście od 30 do 70 m3/h) A tych dwóch systemów się przecież nie da połączyć.
 8. REASUMUJĄC: - czy wentylacje ustawia się na krotność wymiany - czy na m3/h dla danego pomieszczenia? Bo jedno wyklucza drugie...
 9. A ile kosztuje montaż wentylacji dla domku ok. 200mkw
 10. Mam pytanie: - jak powinno się wentylować suszarnie? Tylko wywiew, czy także nawiew? - czy w domu piętrowym także wentylować korytarz, schody? jeśli tak to samo pytanie, czy nawiew czy wywiew?
 11. Mam pytanie: - jak powinno się wentylować suszarnie? Tylko wywiew, czy także nawiew? - czy w domu piętrowym także wentylować korytarz, schody? jeśli tak to samo pytanie, czy nawiew czy wywiew?
×
×
 • Utwórz nowe...