Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

KIK - Budownictwo Pasywne

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O KIK - Budownictwo Pasywne

 • Ranga
  Początkujący
 1. Klimatyzacja nie będzie szkodliwa, jeśli jest właściwie serwisowana. Należy pamiętać o jej odgrzybianiu. Warto zainteresować się rekuperatorami / gruntowymi wymiennikami ciepła.
 2. A czy spełniają takie same założenia projektu domu, jeśli chodzi o izolację ? Kluczem do wyboru jest kupienie produktu spełniającego założenia inwestycji a także będącego w dobrej cenie. Jeśli na papierze nie widać za co się płaci a tym bardziej oglądając dane modele, to po co przepłacać ?
 3. Wiele rozwiązań uważanych za nowatorskie w Polsce, są już powszechnymi u zachodnich sąsiadów. Na szczęście "boom budowlany" u nas niekiedy skutecznie zmienia poglądy. Należy wybrać takie rozwiązania, które będą przynosiły wymierne efekty, nie generując dodatkowych kosztów czy problematyki podczas użytkowania. Dodatkowo można poszerzyć komfort mieszkania, czy zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem domu. Pozdrawiam
 4. Świetny wybór jeśli chodzi wybór Budynku Pasywnego. Na pewno będziecie zadowoleni
 5. Oczywiście że jest Zrobić to oczywiście należy z głową i niekiedy dokładniej policzyć jakie założenia nasz dom powinien spełniać i jakie koszty będą z tym związane. Budynki Pasywne są godne uwagi, ze względu na możliwe do uzyskania oszczędności. Jest to o tyle ważne, że często zapomina się, że oprócz samego docieplenia budynku, należy także zadbać o zdrową i wydajną wentylację. Odradzam wszelkie metody "na wyczucie", bo sprawiają one więcej kłopotów niż pożytku podczas długoletniej eksploatacji.
 6. Mogę zaproponować link z podpisu www.buduj-efektywnie.pl. Podstawa to zbieranie wiedzy przez lata, kontakt z osobami tworzącymi te ideę i podchwytywanie doświadczeń od nich Zainteresowanie Budynkami Pasywnymi wzrasta, tak samo jak świadomość ludzi chcących postawić swój dom a jednocześnie zadbać o jak najniższe koszty eksploatacji. Cieszę się także, że koszt Budynku Pasywnego nie odbiega od kosztu budynku tradycyjnego na tę chwilę w sposób znaczący. Niekiedy nawet te koszty będą porównywalne, przy zachowaniu takiego samego standardu wykończenia.
 7. Propagujemy Idee Domów Pasywnych już od jakiegoś czasu. Po przeczytaniu szeregu wypowiedzi, muszę potwierdzić, że często "budowlańcy" niezbyt chętnie podejmują tematy nowe a wolą wykonywać swoją pracę, wg metod znanych od dziesięcioleci. Jest to zastanawiające, bo Europa zaczyna budować pasywnie coraz dynamiczniej. Przecież my jesteśmy biedniejszą społecznością, więc także i nam powinno zależeć na skutecznym obniżaniu kosztów stałych. Dodatkowym faktem niech będzie to, że materiały potrzebne do wybudowania Budynku Pasywnego są powszechnie dostępne a kompletny koszt postawienia taki
 8. Brzmi ciekawie ale nie należy zapominać o zdrowym rozsądku. Trzeba zachować kompromis pomiędzy oczekiwaniami dotyczącymi zdrowia, pro ekologii a także realnymi możliwościami naszego portfela
 9. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać Jeśli zależy nam na dobrym odizolowaniu, to warto wziąć pod uwagę okna z potrójnie przeszklone.
 10. Mogę z czystym sumieniem polecić oczyszczalnie ścieków firmy JFC. Mamy je w ofercie i muszę przyznać, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Kilka faktów: - naprawdę dobra cena - producent znany w Europie a cena Polska - brak kosztów podczas eksploatacji - zbiornik umieszczany jest pionowo a nie poziomo (mniej miejsca jest zajmowane na działce więc nie ma przeszkod przy przebudowie drogi czy aranżacji ogrodu) Więcej można poczytać na www.woda-kik.pl Tworzymy indywidualne projekty. Posiadamy w swoim zespole architektów, inżynierów jak i własną ekipę budowlaną, więc nie zlecamy prac innym.
 11. Temat pewnie się już rozwinął ale może innym będę mógł pomóc. Bardzo ważne podczas projektowania Domu Pasywnego, jest dobranie odpowiednich materiałów. Sami używamy specjalnego programu, który już właśnie na etapie projektowania, pozwala na dobranie elementów tak, żeby spełnić założenia dotyczące zarządzania energią a także wziąć pod uwagę ceny różnych elementów. Daje to możliwości ucinania wydatków tam, gdzie jest to możliwe i nie wpłynie negatywnie na np: koszty ogrzewania. Budujemy całe budynki także standardzie pasywnym i niskoenergetycznym. Oddajemy, życzenie klienta, budynek pod klucz.
×
×
 • Utwórz nowe...