Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

KIK - Budownictwo Pasywne

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O KIK - Budownictwo Pasywne

 • Ranga
  Początkujący
 1. KIK - Budownictwo Pasywne

  Klimatyzacja i zdrowie

  Klimatyzacja nie będzie szkodliwa, jeśli jest właściwie serwisowana. Należy pamiętać o jej odgrzybianiu. Warto zainteresować się rekuperatorami / gruntowymi wymiennikami ciepła.
 2. KIK - Budownictwo Pasywne

  Energooszczędne okna

  A czy spełniają takie same założenia projektu domu, jeśli chodzi o izolację ? Kluczem do wyboru jest kupienie produktu spełniającego założenia inwestycji a także będącego w dobrej cenie. Jeśli na papierze nie widać za co się płaci a tym bardziej oglądając dane modele, to po co przepłacać ?
 3. KIK - Budownictwo Pasywne

  Stosowanie innowacyjnych technologii do budowy swojego domu?

  Wiele rozwiązań uważanych za nowatorskie w Polsce, są już powszechnymi u zachodnich sąsiadów. Na szczęście "boom budowlany" u nas niekiedy skutecznie zmienia poglądy. Należy wybrać takie rozwiązania, które będą przynosiły wymierne efekty, nie generując dodatkowych kosztów czy problematyki podczas użytkowania. Dodatkowo można poszerzyć komfort mieszkania, czy zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem domu. Pozdrawiam
 4. KIK - Budownictwo Pasywne

  Dom Pasywny - budowa w przyszłym roku

  Świetny wybór jeśli chodzi wybór Budynku Pasywnego. Na pewno będziecie zadowoleni
 5. KIK - Budownictwo Pasywne

  Czy warto budować dom energooszczędny?

  Oczywiście że jest Zrobić to oczywiście należy z głową i niekiedy dokładniej policzyć jakie założenia nasz dom powinien spełniać i jakie koszty będą z tym związane. Budynki Pasywne są godne uwagi, ze względu na możliwe do uzyskania oszczędności. Jest to o tyle ważne, że często zapomina się, że oprócz samego docieplenia budynku, należy także zadbać o zdrową i wydajną wentylację. Odradzam wszelkie metody "na wyczucie", bo sprawiają one więcej kłopotów niż pożytku podczas długoletniej eksploatacji.
 6. KIK - Budownictwo Pasywne

  Dom Pasywny

  Mogę zaproponować link z podpisu www.buduj-efektywnie.pl. Podstawa to zbieranie wiedzy przez lata, kontakt z osobami tworzącymi te ideę i podchwytywanie doświadczeń od nich Zainteresowanie Budynkami Pasywnymi wzrasta, tak samo jak świadomość ludzi chcących postawić swój dom a jednocześnie zadbać o jak najniższe koszty eksploatacji. Cieszę się także, że koszt Budynku Pasywnego nie odbiega od kosztu budynku tradycyjnego na tę chwilę w sposób znaczący. Niekiedy nawet te koszty będą porównywalne, przy zachowaniu takiego samego standardu wykończenia.
 7. KIK - Budownictwo Pasywne

  dom energooszczędny

  Propagujemy Idee Domów Pasywnych już od jakiegoś czasu. Po przeczytaniu szeregu wypowiedzi, muszę potwierdzić, że często "budowlańcy" niezbyt chętnie podejmują tematy nowe a wolą wykonywać swoją pracę, wg metod znanych od dziesięcioleci. Jest to zastanawiające, bo Europa zaczyna budować pasywnie coraz dynamiczniej. Przecież my jesteśmy biedniejszą społecznością, więc także i nam powinno zależeć na skutecznym obniżaniu kosztów stałych. Dodatkowym faktem niech będzie to, że materiały potrzebne do wybudowania Budynku Pasywnego są powszechnie dostępne a kompletny koszt postawienia takiego budynku, będzie porównywalny, przy utrzymaniu takiego samego standardu wykończenia. Zapraszam serdecznie do lektury na naszej stronie internetowej www.buduj-efektywnie.pl. Staramy się ją cały czas wzbogacać o ciekawe o przydatne materiały. Mam nadzieję, że pozwoli ona na rozwianie niektórych wątpliwości a w razie potrzeby, zachęcam do skontaktowania się z nami
 8. KIK - Budownictwo Pasywne

  Zdrowy dom

  Brzmi ciekawie ale nie należy zapominać o zdrowym rozsądku. Trzeba zachować kompromis pomiędzy oczekiwaniami dotyczącymi zdrowia, pro ekologii a także realnymi możliwościami naszego portfela
 9. KIK - Budownictwo Pasywne

  Jakie okna wybrać?

  Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać Jeśli zależy nam na dobrym odizolowaniu, to warto wziąć pod uwagę okna z potrójnie przeszklone.
 10. KIK - Budownictwo Pasywne

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków - reklama

  Mogę z czystym sumieniem polecić oczyszczalnie ścieków firmy JFC. Mamy je w ofercie i muszę przyznać, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Kilka faktów: - naprawdę dobra cena - producent znany w Europie a cena Polska - brak kosztów podczas eksploatacji - zbiornik umieszczany jest pionowo a nie poziomo (mniej miejsca jest zajmowane na działce więc nie ma przeszkod przy przebudowie drogi czy aranżacji ogrodu) Więcej można poczytać na www.woda-kik.pl Tworzymy indywidualne projekty. Posiadamy w swoim zespole architektów, inżynierów jak i własną ekipę budowlaną, więc nie zlecamy prac innym. Budujemy całe budynki także standardzie pasywnym i niskoenergetycznym, wykonujemy szereg prac wykończeniowych i remontowych. Oddajemy, życzenie klienta budynek pod klucz.
 11. KIK - Budownictwo Pasywne

  Dom energooszczędny o powiężchni 200m^2

  Temat pewnie się już rozwinął ale może innym będę mógł pomóc. Bardzo ważne podczas projektowania Domu Pasywnego, jest dobranie odpowiednich materiałów. Sami używamy specjalnego programu, który już właśnie na etapie projektowania, pozwala na dobranie elementów tak, żeby spełnić założenia dotyczące zarządzania energią a także wziąć pod uwagę ceny różnych elementów. Daje to możliwości ucinania wydatków tam, gdzie jest to możliwe i nie wpłynie negatywnie na np: koszty ogrzewania. Budujemy całe budynki także standardzie pasywnym i niskoenergetycznym. Oddajemy, życzenie klienta, budynek pod klucz. Więcej informacji można uzyskać u nas w biurze w Lublinie na ul. Inżynierskiej 5, bądź na stronie internetowej www.buduj-efektywnie.pl.
×