Skocz do zawartości

versace77

Uczestnik
  • Posty

    50
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez versace77

  1. Cytat

    hej icon_smile.gif

    Czy ktoś z Was robił u siebie PERGAMENO z Magnata????? Strasznie mi się ta struktura podoba. Na filmie instruktażowym wszystko wygląda na łatwe do zrobienia. Chcę wiedzieć jak jest w realu???? Kładzenie tego jest naprawdę takie proste???

    http://www.magnatfarby.pl/


    pozdrawiam icon_smile.gif


    Robiłem ostatnio,ale z primacola,co do stopnia trudnosci to nie jest takie straszne! z cameleo pergamin jest troszkie cieńszy i wzor wychodzi delikatniejszy niz w primacolu,a magnata pergaminu nie uzywałem,ale zasady sa takie same,musisz uwazac na połaczenia,przy cieńszym pergaminie sa one latwiejsze do ukrycia.Na zdjeciu sciana na wprost jest zrobiona grubym pergaminem.

    DSC01446.jpg

  2. Cytat

    A mój stiuk pęka. Właśnie położyliśmy pierwszą warstwę i odpryskuje. Może ktoś wie dlaczego?




    Moze po prostu za gruba warstwa?tak sie robi jak jest ciepło,a warstwa jest zbyt gruba,pewnie tez jest to stiuk akrylowy?
  3. Cytat

    Ha HA HA rezydencji chlopie obudz sie u nas w Polsce rezydencja(toc to nie Hollywood),zgadzam sie natomiast ze kazdy ma robic tylko i wylacznie to na czym sie zna bo jak ktos jest od wszystkiego to jest zrobione wszystko do d...py.Mam na to kilka przykladow w moim otoczeniu...Pozdrawiam,zycze owocnej pracy w rezydencjach


    Nie rozumie twojego aroganckiego smiechu,sadzac po miejscu zamieszkania "koza z nosa"to mowi samo za siebie,mysle ze z wrazenia sandały by Ci spadły jak bys zobaczył rezydencje ktora robiłem,ludzie tacy nie chca miec wizytacji,czy to takie dziwne,jedyne co mogie pokazac to zdjecia i mysle ze to powinno wystarczyc, nawet nie wiesz ile potrafia miec ludzie pieniedzy i jak wykonczone domy.Co do pracy w rezydencjach,to praca dla wymagajacego klienta,ale i owocna,nie znaczy to ze nie zrobie dla zwykłego kowalskiego,to tez klient i nalezy mu sie dobrej jakosci robota i szacunek,bo robiac dla takiego przysłowiowego Kowalskiego to wiem ze robie mu cos na lata i staram zrobic to jak najlepiej.
  4. Cytat

    Gwoli scislosci - nie tadelak, tylko tadelakt i nie marmolino tylko marmorino. icon_wink.gif

    Mam marmorino - tak jak pisalam - jest to wloski produkt naturalny i nadaje sie on tak do wewnatrz jak i na zewnatrz. Roznica polega tylko na pigmentach - wewnatrz wystarczy uzyc zwyklych pigmentow malarskich (artystycznych) rozmieszanych z woda (mozna tez uzywac gotowych, ale tu niestety nie ma standardowych kolorow i stosowane sa nazwy handlowe niemajace nic wspolnego z nazwami barw uzywanymi w malarstwie - jakas czern sloniowa i takie tam...), do zastosowania na zewnatrz faktycznie trzeba uzyc pigmentow fabrycznych, gdyz tylko one odporne sa na dzialanie czynnikow atmosferycznych. Co co wymieszania koloru, zeby byl identyczny - sa na to sposoby, ktorych nie zdradze. icon_wink.gif Mam ten tynk w lazience od grudnia, 2 osoby kapia sie codziennie. Jest lekko zaimpregnowany, ale wcale nie woskiem (tu tez tajemnica zawodowa). Nikt nie mowi, ze woda nie wsiaka w tynk. Wsiaka, ale odparowuje calkowicie. Pod nim jest podklad kwarcowy.

    Nie wiem szczerze mowiac jak tynk zachowywalby sie w kuchni, w miejscu gdzie bylby bezposrednio narazony na tluszcz, wiec nie bede sie wypowiadac, ale mam zamiar zrobic pewne proby i jesli sie powioda zaloze watek: kuchnia bez kafelkow. icon_wink.gif


    Widze ze lubisz sie mądrzyć,ja pisałem z głowy nie sprawdzałem jak sie pisze,a twoje tajemnice mnie rozsmieszaja,wiem jak sie dobiera kolor i wcale nie jest to zadna tajemnica jak ktos w tym siedzi,o tyle ze łatwiej jest zostawic numer koloru klientowi niz probkie w słoiku,chyba ze obawiasz sie ze wezmie kogos innego i nie zostawiasz probki klientowi i jest zdany wtedy na Ciebie ,pod kazdy wapienny stiuk jest podkład kwarcowy,sa tez akrylowe grunty pod akrylowe stiuki,moze sie pochwalisz czym zaimpregnowałas a nie jestes cały czas uszczypliwa,forum sluzy do wymiany pogladow,a nie zwalczania sie i wytykania błedow.
  5. Cytat

    Z tego co widze to nie masz pod prysznicem,a o to mi głownie chodziło,w tym przypadku woda koło wanny tez nie stoi wiec tez nie jest narazony na długe działanie wody,a przy dobrym zawoskowaniu jak sie woda pochlapie to nic sie nie stanie,a wracajac do tego ze masz w łazience i nic sie nie dzieje to zobaczysz i ocenisz po pewnym czasie,ale w tym przypadku nie powinno byc niespodzianek jezeli jest dobrze zawoskowany,gorzej jest w kuchni gdzie stiuk jest narazony na tłuszcz szczegolnie w miejscu gdzie sie gotuje,jedynym sposobem jest zastosowanie szkla bo inaczej robia sie plamy nie do usuniecia,czy tez Margaretko bedziesz pisała ze w kuchni mozna,powiem ze tak bo sam nakładałem,ale i odradzałem i jednak miałem racje bo nie zdazyłem skonczyc kuchni a juz plamy były od gotowania.


    Własnie zobaczyłem ze jednak masz pod prysznicem,to nie to zdjecie podsumowałem,moze napiszesz jaki masz stiuk,bo mi sie wydaje ze jest to marmolino zewnetrzne.
  6. Cytat

    I troche teorii:

    Stucco Veneziano - tynk przeznaczony do wnetrz, o wysokich walorach dekoracyjnych, stylizowany na stiuki antycznych weneckich palacow.
    Moze byc nanoszony nie tylko na plaskie powierzchnie, ale takze na kolumny, pilastry, mozna nim rowniez wykanczac detale architektoniczne (narozniki, konsole, itp.).

    Moze byc stosowany na:
    - tynki cementowo-wapienne,
    - tynki na bazie wapna i drobnego piasku,
    - nowe badz wczesniej malowane podłoza gipsowe i z karton - gipsu,
    - tynki na bazie cementu,
    - podloza drewniane.


    Z tego co widze to nie masz pod prysznicem,a o to mi głownie chodziło,w tym przypadku woda koło wanny tez nie stoi wiec tez nie jest narazony na długe działanie wody,a przy dobrym zawoskowaniu jak sie woda pochlapie to nic sie nie stanie,a wracajac do tego ze masz w łazience i nic sie nie dzieje to zobaczysz i ocenisz po pewnym czasie,ale w tym przypadku nie powinno byc niespodzianek jezeli jest dobrze zawoskowany,gorzej jest w kuchni gdzie stiuk jest narazony na tłuszcz szczegolnie w miejscu gdzie sie gotuje,jedynym sposobem jest zastosowanie szkla bo inaczej robia sie plamy nie do usuniecia,czy tez Margaretko bedziesz pisała ze w kuchni mozna,powiem ze tak bo sam nakładałem,ale i odradzałem i jednak miałem racje bo nie zdazyłem skonczyc kuchni a juz plamy były od gotowania.
  7. Cytat

    Nie rozumiem dlaczego, skoro jak sam piszesz nie wychodzi grzyb... Ja mam wszedzie i nic sie z nim nie dzieje.



    Oczywiscie wapienny i oczywiscie wloski. Reszta to brzydkie podrobki.




    Kolor nie ma znaczenia, pigmenty kosztuja grosze. Chyba, ze tynk mialby byc polozony na zewnatrz - wtedy faktycznie trzeba go zamowic w okreslonym kolorze. Moim zdaniem okreslenie ceny za metr oczywiscie po poznaniu powierzchni i rodzaju materialu (ewentualnie udziwnien typu - dwa kolory) jest uczciwe. Chyba, ze ktos nie umie obliczyc powierzchni walca, to juz inna sprawa.

    Poza tym watek ten nie sluzy do celow reklamowych ani do wyzywania wykonawcow od naciagaczy, ale aby pokazac, ze istnieja inne mozliwosci niz lazienka cala w plytkach. Jesli masz jakies ciekawe realizacje to prosze wklej foty, jesli nie - off topic.


    Co do tego ze pisalem ze nie wychodzi grzyb to fakt,ale tez napisałem ze nie powinno sie stosowac w miejscu gdzie jest narazony na ciagly kontakt z woda np.prysnic chyba ze jest to "tadelak",odnoszac sie czy włoski czy inny to kwestia wyboru,jeden jezdzi mercedesem inny polonezem i to samochod i to,odnosnie koloru to ma znaczenie bo stiuk najlepiej barwic maszynowo,jak zabraknie to wiemy jaki numer i mozemy dorobic,a grosze to kosztuja ale te z markietu co trzeba wlac 200ml zeby kolor osiagnac,a jezeli juz barwic to pigmentem z maszyny wtedy wystarcza krople,odnosnie powieszchni,nie chodzi o problem z obliczaniem ale o wieksza trudnosc w wykonaniu i dlatego cena jest inna metra sciany niz metra kolumny,jezeli masz zrobiony stiuk to chetnie zobacze moze czegos nowego sie naucze,jezeli chodzi o moje zdjecia ta sa w galerii.Jezeli chodzi o wyzywanie wykonawcow to sobie nie przypominam zebym wyzywał,chodzi mi jedynie o podawanie cen w ciemno,mogie tez podac cene ze kłade za 50zł,ale jezeli przyjdzie do wypłaty to powiem ze za jedna warstwe,czy ma to sens, sposoby sa rozne,ale nie o to chodzi zeby raz wyrwac kase i zniknac,tylko o to zeby za jakis czas wrocic i znowu zaproponowac klientowi cos fajnego,bo stały klient to skarb, ja podaje cene stała,bez niespodzianek na koniec.Jezeli chodzi o kwestie reklamowa to zapewniam Cie ze sa lepsze sposoby niz tu na forum.
  8. Najlepszym sposobem jest rozliczanie sie etapami za prace,jezeli podoba sie zleceniodawcy praca to przystepujemy do nastepnego etapu,najgorzej jest jak nazbiera sie duzo pieniedzy to pozniej szuka sie dziury w całym zeby urwac wypłate,ale i z fachowcami jest roznie biora zaliczkie i znikaja zmieniaja karte w telefonie i szukac wiatru w polu,dlatego uwazam ze kazdy fachowiec powinien robic to co robi najlepiej i miec na to papiery,przynalezec do zrzeszenia lub tak jak kiedys do cechu i wtedy nie jest anonimowy,do poki mamy fachowcow od wszystkiego to tak naprawde od niczego,co skutkuje fuszerkami i nie znajomoscia materiałow i ich zastosowania.Bum na budowlankie minoł,ale fachowcow pozostało i nie konkuruja precyzja wykonania tylko cena,jeszcze nie dawno jeden z drugim zajmował sie uprawa roli,ale pomalował obore i wydaje mu sie ze jest malarzem z doswiadczeniem,co pozniej skutkuje tym ze odchodzi farba przy nastepnym malowaniu bo nie dał podkładu.Jezeli chodzi o ogladanie poprzednich prac to nie jest to do konca takie proste chyba ze sa to miejsca publiczne,nikt z moich klientow napewno by sie nie zgodził zeby mu wycieczki przyprowadzał do rezydencji.
  9. Cytat

    Piszę jeszcze raz w tym temacie bo może ktoś z naszych Ekspertów będzie umiał pomóc rozwiązać nasz problem:) z góry dziekuję
    Kiedyś pisałam Wam że spodobał nam się stiuk wenecki do połozenia na kominek. No i kupiliśmy. Ładnie położony stiuk pieknie wygląda, nie wiem czy widzieliście, w dotyku jest gładki jak marmur (i w pełni zmywalny), daje wrażenie nierównego koloru i odbijania się swiatła, jest jakby przestrzenny. Kupiliśmy konkretnie to http://www.chemiplast.com.pl/pliki/produkt.php?id=40 bo tą właśnie giadę widzieliśmy u znajomych na ścianie i pięknie wyglądała.
    A taki powinien być efekt.. http://deccoria.pl/galeria,id,7850
    tylko że nie jest Nasz pan malarz mowi że nakładał dokładnie wg instrukcji, tylko, że to nie było takie gęste jak tu jest pokazane http://sklep.nina.com.pl/product_info.php/...roducts_id/1412 to było raczej rzadkie, jak farba. Zadzwoniliśmy do chemiplastu, ale powiedzieli nam że to jest gotowy produkt, niczego się nie dodaje itp. Efekt jest taki że kominek wygląda jakby go poprostu pokryć gladzią czy pomalowac farbą nic ciekawego. Nie wiem co zrobić. Mamy jeszcze około 2/3 wiaderka tego stiuku, bo całego nie zużyli (to jest dosyć drogie) ale nie wiemy tak do końca w czyj był błąd czy produkt był nie taki jak powinien, czy był jakiś błąd w technice nakładania?


    Stiuk wenecki to nie taka prosta sprawa i malarze nie powinni sie za to brac bez przeszkolenia,trzeba troszkie poeksperymentowac zeby pozniej u klienta nie wyszła kiszka, jak zaczynałem to po kazdym szkoleniu na ktorym byłem,probowałem sobie w domu,teraz jak patrze na to, to widze wszystkie błedy i bedzie trzeba kiedys to zrobic dobrze,kazdy z nas ktory zajmuje sie stiukami nie wezmie nie sprawdzonego materiału,kazdy z nich ma inna konsystencje inaczej sie rozprowadza inaczej wypala,ostatnio dos duzo porobiło sie firm ze stiukami,a raczej sa to akrylowe tynki dekoracyjne bo stiuk to jest wapienny,nalezy tez stosowac wszystko z jednej firmy ,wtedy nie ma niespodzianek.Tak to jest jak bierze sie ktos kto nie miał z tym nic wspolnego,a z instrukcji to duzo sie człowiek nie dowie,a co do efektu to moze byc zarowno wina materialu i napewno wykonawcy,firma ktora podajesz wogole jest mi nie znana,zreszta maja trzy produkty na krzyz,raczej jako dodatek do swoich innych produktow.
  10. Po to sie robi tynki gipsowe zeby nie szpachlowac,ale to zalezy od fachowcow no i od własciciela jaka chce miec gładz,moze wystarcza poprawki,trzeba pomalowac gruntem i zobaczyc co wyjdzie,na gruncie bedzie widac nie rownosci,wtedy zrobic poprawki i malowac.
  11. Dekorator,projektant wnetrz to bardzo potrzebna osoba jezeli nie ma sie pomysłu na własne wnetrze,chodzi mi o to ze ludzie zajmujacy sie tym na codzien sledza trendy w dekoracjach ,wystrojach wnetrz i moga cos ciekawego zaproponowac,cos co własciciel mieszkania ,domu,nie widzial,caly czas wchodza nowosci i trzeba sledzic rynek zeby byc na bieząco z nowosciami,a po za tym trzeba wiedziec gdzie co kupic i w dobrej cenie,projektanci znaja tez ekipy ktore sa w stanie wykonac dany projekt,maja przewaznie sprawdzone ekipy ktore nadzoruja zeby nie było fuszerki i zrobili zgodnie z projektem.
  12. [quote name='margaretka2002' date='9.04.2010, 12:18 ' post='87871']
    A co to znaczy drogie - tak z ciekawosci?
    [/quo
    Znaczy to ze drogi jest materiał i robocizna,szczegolnie kominki sa pracochłonne,ale to zalezy od wzoru kominka,mam dwa w swojej galerii mozna zobaczyc,jeden własnie w jasnym kolorze.
  13. Cytat

    Witam.Słyszałem o takiej metodzie na pęknięcia sufitu podwieszanego iż na całą powierzchnię sufitu zakłada się siatkę elewacyjną i zaciąga to klejem zbrojącym do siatki. Oczywiście wcześniej na łączenia płyt taśma i gips.Czy ktoś tak robił i czy zdaje to egzamin i czy klej zbrojący do styropianu można stosować do zwykłej płyty g/k???


    Co to za metoda,to chyba jakis złota raczka wymyslił zeby siatkie na płyty dawac i klej na to do siatki,jezeli juz to sa na uciazliwe pekniecia specjalne maty ktore naklada sie na specjalny klej,cos takiego ma napewno flugier,ale najpierw trzeba ustalic przyczyne bo juz zdejmowalismy sufity w prawie całej rezydencji bo pekały ,co sie okazało to w pomieszczeniu ponad 20 m2 nie było sufitu zrobionego w kratownice tylko co 80 cm profil,i wtedy nie ma co tego kleic tylko sufit na nowo robic,po za tym sa fizeliny ktore sie stosuje do łaczen,lub siatki,lub kleje do laczen g/k oraz kiedys stosowałem specjalny akryl na pekniecia ktory po zaschnieciu mozna szlifowac .Przykładowe zdjecie fuszery nawet było brak na scianie profilu.

    DSC01446.jpg

  14. Powod jest prawdopodobnie taki ze plytki nie były oczyszczone przed fugowaniem z kleju i to powoduje przebarwienia,fugowac trzeba jak najpozniej,nigdy nie stosowałem renowatorow wiec na ich temat sie nie wypowiadam ,ale pewnie skuteczne jezeli sa to sprawdzonej firmy.
  15. Cytat

    A jak duży pokój malowałeś? Wiesz co ja wcale nie mam zamiaru oszczędzać na sprzęcie malarskim. Po prostu kompletnie nie wiem co wybrać bo tyle jest różnych akcesoriów na rynku. Na przykład wałki z dłuższym włosem, z krótszym, a to różne szerokości... icon_sad.gif a skoro tyle tego jest, to chyba przypisane są im różne zadania.


    Po co sie głowic jakie kupic,wydawac na wałki,przeciez od tego sa malarze,a jak zle pomalujesz i farba bedzie odchodzic to znowu robota i wydatek na materiały i wałki.
  16. Cytat

    Na pewno w przypadku "karo" najłatwiej ukryć braki kątów w pomieszczeniu. Słyszałam też, o magicznym kącie (coś koło 20 stopni), który daje najmniej odpadów icon_biggrin.gif ale tylko słyszałam...
    W przypadku nierównych płytek (tanie gresy) stosuje się układ w cegiełkę z przesunięciem 2/3 płytki.
    Odnośnie powiększania pomieszczeń istnieje wiele ogólnych zaleceń ale ja jestem zwolennikiem podchodzenia do sprawy indywidulanie icon_smile.gif



    Płytki w karo powiekszaja pomieszczenie,stosuje sie taki układ w korytarzach,w łazienkach płytki połozone w poprzek na scianach,lustra,jasne kolory.
  17. Cytat

    Właśnie nie wiem dlaczego. Skoro w specyfikacji technicznej trawertynu
    (akurat z Lakmy, z serii Francesco Guardi, nie wiem jak z Magnatem)
    jest napisane, że można go stosować do aplikacji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych?
    Poza tym skoro nie mógłby być wykorzystywany w pomieszczeniach
    wilgotnych, jak mógłby być odporny na wszelakie pleśnie i grzyby?


    Sa trawertyny na zewnatrz,podobno ten z Lakmy tez taki jest(czekam na materialy od nich wiec sprawdze)co do Magnata to sprawdzałem w ich teczce przed chwilka i nie ma wzmianki ze mozna stosowac na zewnatrz,wiec napewno do stosowania wewnatrz,co do brudzenia do trawertyn sie lakieruje lub woskuje,w mojej galerii jest zdjecie z trawertynem zawoskowanym.
  18. Cytat

    a ja poszukiwałem ostatnio odpływu z takim kołnierzem i powiedzieli mi w Krakowie, że takich nie robią!


    Moze w Krakowie nie produkuja,ale własnie cos w tym stylu powinno sie zamontowac i przede wszystkim dobrze porobic izolacje przeciwilgociowe tak zeby sasiad nie miał pretensji co chwile ze mu na glowe cieknie,sa specjalne gumy w płynie i uszczelniacze ktore stosuje sie w miejscach przechodzenia rur,do tego odpowiednie spadki zeby woda nie stala pod prysnicem jezeli nie ma brodzika.
  19. Stiuk ładnie wyglada w lazience,ale nie ma co kłasc w miejscach gdzie jest narazony na ciagły kontakt z woda,chyba ze stiuk marokanski "tadelak",stiuk sprawdza sie w łazience bo nie wychodzi grzyb,ceny wachaja sie wzaleznosci od stiuku,jaki kolor,jaka firma,czy akryl,czy wapienny,czy produkcji polskiej z markietu,czy włoskiej od przedstawiciela,a i od wykonawcy,czy robi to pierwszy raz,albo od czasu do czasu bo na codzien kładzie dachy,ile metrow ,czy sciany ,czy łuki,czy wneki,czy kolumny, wszystko to ma znaczenie,nie mozna okreslic jednoznacznie ze m2 kosztuje z materialem 100zl,bo sam stiuk potrafi kosztowac 200zł kg,nie kupi sie mercedesa w cenie poloneza.Ktos kto podaje cene na oslep nie wiedzac jaki kolor jaka powierzchnia to jest naciagaczem.W mojej galeri jest pare przykładow stiuku.
  20. Najlepszy jest granit,ale za to marmuru jest duzy wybor kolorystyki i uzylen,jezeli chodzi o podłogie to koniecznie podgrzewana,no a jezeli chodzi o finanse to pozostawiam bez komentarza,zalezy to od kamienia i od metrow i wydziwien,mam w galerii lazienkie swojego projektu i nadzoru,wazne jest zeby znalesc dobrego wykonawce,bo fachowcy od pomnikow nie chca sie podejmowac takich łazienek,wiem cos na ten temat bo kilku z nich odwiedziłem.
×
×
  • Utwórz nowe...