Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Migacz

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Migacz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  No to chyba muszą strasznie hałasować. Ja chciałem umieścić moduł zewn. jakieś 2 metry od tarasu. Jeśli tam będzie głośno to kiepsko z wypoczynkiem na tarasie.
 2. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Interesuje mnie (książkowe)najlepsze umieszczenie modułu zewn. pompy ciepła powietrze/woda. Wg mnie to bardzo ważny „szczegół” aby pompa spełniała swoje zadanie latem i zimą bez poroblemów. Zimą wiadomo aby moduł nie był narażony na wiatr wiejący bezpośrednio na nie, niosący śnieg- najlepsze miejsce wg mnie to strona południowa budynku. Rzadko wiejące wiatry i poza tym jeśli juz to cieplejsze. U mnie akurat od strony południowej jest budynek sąsiada więc nie wieje w ogóle. Natomiast latem gdy ma być uruchomiona funkcja chłodzenia strona południowa odpada bo duże nasłonecznienie i wysoka temp. Jednak te urządzenia nie znoszą za wysokich temp. bo wzrasta ciśnienie i presostat wyłączy pompę. Jeśli ktoś ma proszę napisać jak i gdzie ma umieszczony ten moduł. Poza tym interesuje mnie hałas spowodowany pracą urządzenia. Jak myślicie sąsiad będzie mógł spać gdy 7 metrów od niego będzie pracował moduł z wentylatorami.
 3. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Myślę, że nie odejdzie ponieważ takich jak ja, którzy mają wybierać pomiędzy gazem z butli a pompą ciepła jest i będzie wielu. Jeszcze jest duża różnica pomiędzy kosztami eksploatacji używania gazu płynnego i pompy ciepła.
 4. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Właśnie w radiu usłyszałem, że od przyszłego roku najbiedniejsi będą płacić o 30 mniej za energię. Tak naprawdę to inni czyli m.in. ja zapłacimy. Ale ja nie o tym JAk to jest, że przewiduje się duży wzrost cen energii po 2013 roku gdy ceny zostaną uwolnione. Jakie to uwolnienie, ja się pytam. Niestety to jest monopol i dyktat. Już obecnie jesteśmy na 3cim w europie miejscu w rankingu najdroższej energii elektrycznej. No to jeszcze tylko wprowadzą podatek kastralny i przeprowadzam się do blokowiska.
 5. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Wydaje mi się, że przy PC powietrze/woda nie mają sensu 2 taryfy, ponieważ w nocy jest faktycznie taniej, ale są niższe temp. zewnętrzne. Chyba, że się mylę?!!
 6. Migacz

  Pompa ciepła powietrze-woda

  Będę instalował LG Thermę. Czy jest sens wpinać bufor 380l w układ jeśli ta PC posiada inwerter? Ogrzewanie na parterze podłogowe, poddasze to grzejniki. Bufor (zbiornik mieszający) generalnie po to aby wpiąć obecny kocioł na paliwo stałe.
 7. Ja trochę z innej beczki, ale mam nadzieję, że się nie wkurzycie. Interesuje mnie (książkowe)najleposze umieszczenie modułu zewn. pompy ciepła powietrze/woda. Wg mnie to bardzo ważny „szczegół” aby pompa spełniała swoje zadanie latem i zimą bez poroblemów. Zimą wiadomo aby moduł nie był narażony na wiatr wiejący bezpośrednio na nie, niosący śnieg- najlepsze miejsce wg mnie to strona południowa budynku. Rzadko wiejące wiatry i poza tym jeśli juz to cieplejsze. U mnie akurat od strony południowej jest budynek sąsiada więc nie wieje w ogóle. Natomiast latem gdy ma być uruchomiona funkcja chłodzenia strona południowa odpada bo duże nasłonecznienie i wysoka temp. Jednak te urządzenia nie znoszą za wysokich temp. bo wzrasta ciśnienie i presostat wyłączy pompę. Jeśli ktoś ma proszę napisać jak i gdzie ma umieszczony ten moduł. Poza tym interesuje mnie hałas spowodowany pracą urządzenia. Jak myślicie sąsiad będzie mógł spać gdy 7 metrów od niego będzie pracował moduł z wentylatorami.
×