Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

klimatysatory

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez klimatysatory

 1. @Kubalo Myślę, że lepiej jest zamontować klimatyzator ścienny niż przypodłogowy. Po pierwsze ścienny możesz zamontować na przykład ponad drzwiami, gdzie przestrzeń jest niewykorzystana. Po drugie, masz zdecydowanie większy wybór modeli naściennych i są one tańsze. @Mirosław45 Masz u siebie "zestaw" okien, więc oprócz zamontowania klimatyzatora, możesz dodatkowo okleić szyby specjalną folią, która będzie ograniczać przenikanie ciepła do wnętrza mieszkania. Jest dość duży wybór takich folii. Wiadomo, będzie docierać trochę mniej światła, ale zawsze można rozważyć takie rozwiązanie.
 2. Kiedyś liczyłam to i rzeczywiście jest różnica w kosztach. Możesz zobaczyć te obliczenia: http://www.klimatysatory.pl/wentylacja/ile...anicznej-w-domu http://www.klimatysatory.pl/klimatyzacja-w...la-mieszkania-2 Ale zawsze można zrobić etapowo, najpierw wentylację, a po jakimś czasie, gdy uzbieramy fundusze możemy sprawić sobie dodatkowo klimatyzator.
 3. Na Twoim miejscu wezwałabym fachowca, który musi odessać czynnik chłodniczy. A do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i doświadczenie. Gdy odłączysz rurki miedziane od jednostki zewnętrznej sam lub zrobi to zwykły budowlaniec, to czynnik chłodniczy na pewno ucieknie do powietrza. Pamiętaj, że potem będziesz musiał podłączyć rurki do jednostki zewnętrznej i uzupełnić czynnik.
 4. Dodatkowy atut to inwerterowa sprężarka, która pozwala na płynne dostosowanie wydajności urządzenia. Przekłada się to bezpośrednio na znaczne oszczędności na prądzie. Ponadto Art COOL Galeria wyposażona jest w plazmowy system oczyszczania powietrza. LG zadbało więc nie tylko o pozytywne wrażenia wzrokowe, ale również o nasze zdrowie.
 5. Dla mnie ważna jest funkcja autorestartu. W przypadku zaniku prądu klimatyzator zapamiętuje parametry, na jakie został ustawiony. Po ponownym uruchomieniu instalacji elektrycznej zaczyna pracować tak, jak zaprogramowaliśmy go przed awarią. Szczególnie przydatne jest to w przypadku klimatyzatorów pracujących w serwerowniach.
 6. Spotkałam się już z przypadkiem podłączenia okapu do instalacji z rekuperatorem. Montuje się dodatkową przepustnicę na linii wywiewnej przed samym okapem. W chwili włączenia okapu, rekuperator pracuje z maksymalną wydajnością. Firma Pro-Vent ma takie rozwiązanie, lecz przed zamówieniem centrali trzeba zaznaczyć, że chcemy, aby współpracowała ona z okapem.
 7. Myślę, że klimatyzacja jest bardzo przydatna dla osób cierpiących na alergie. Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w specjalne filtry wyłapujące alergeny takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, czy sierść zwierząt. Włączając klimatyzator, stosunkowo szybko oczyścimy powietrze w naszym mieszkaniu. Jednak należy pamiętać o przeglądach konserwacyjnych, co niestety wiąże się z kosztami. Ale cóż, zdrowie powinno być najważniejsze.
×
×
 • Utwórz nowe...