Skocz do zawartości

Piotrek78

Uczestnik
  • Posty

    71
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Piotrek78

  1. Cytat

    Meblami można jeździć po pokoju, z tym nie ma problemu. Gorzej jeżeli trzeba będzie dodatkowo przygotować = wyrównać podłoże ...


    wlasnie, kolezka kilka lat temu sam polozyl panele w malym pokoiku (ok 2x3m) i okazalo sie, ze podloga jeszcze z prlu - mega krzywa i z paneli zrobily sie "fale dunaju", a po kliku tyg. panele pekly na laczeniach
  2. Myślę że identycznie ma się sprawa z kotłami na pellet. Większość pali ekogroszkiem i nowe osoby kupujące kocioł idą też w tą stronę chociaż mogliby mieć mniej obsługowy kocioł na pellet którego koszt utrzymania jest podobny. Przy pellecie nie trzeba tak często wybierać popiołu a automatyczne zapalarki załatwiają sprawę rozpalenia. Ja przy swoim kotle nie robie praktycznie nic, sterownik wszystkim zarządza, ustawia, rozpala, itp
  3. Cytat

    Czy faktycznie grzaniem peeletem jest tak (prawie) bezobsługowe (orócz uzupełniania zasobnika) jak gaz?
    Ponieważ w pobliżu działki nie ma sieci gazowej mam do wyboru:
    albo prąd (boję się zwyżki cen i przerw w dostawach)
    albo propanem (drogo ale bezobsługowo)
    albo paliwem stałym (kłopotliwa obsługa ekogroszku).
    Zimą z ekogroszkiem to jeszcze nie jest taki problem bo raz rozpalasz i tylko dosypujesz (i usuwasz popiół) ale poza sezonem aby mieć CWU musisz codziennie rozpalać i wygaszać lub zużywać darmo węgiel.
    A pellet z zapalarką i czujnikiem powinien sam się włączać i wyłączać, czy tak jest faktycznie? Jakie są problemy, bo ciężko uwierzyć że jest tanio i bezproblemowo?


    Wiadomo że do gazu to troche temu brakuje bo trzeba nie tylko dosypywać do zasobnika ale i wybierać popiół raz na pare tygodni i generalnie przeczyścić kocioł ze 2 razy w roku. Dla mnie osobiście nie stanowi to problemu. A co do zapalarki to faktycznie sama rozpala, nawet jak zabraknie prądu i kocioł się wyłączy to po wznowieniu dostaw sam się rozpala i nagrzewa do zadanej temp. No i oczywiście jest ekologiczniej bo ekogroszek jedyne co ma to eko w nazwie.
  4. Ja pale głównie pelletem i musze przyznać że w porównaniu do ogrzewania zwykłym węglem to niebo a ziemia. Mam kocioł z podajnikiem, zapalarką, pogodówką i termostatem pokojowym i mam w końcu więcej czasu na relaks. Nie musze ganiać rozpalać, dokładać co pare godzin i wybierać popiołu prawie codziennie. Ustawiam sobie że jak wychodzimy to w domu ma być 18 stopni a godzine przed przyjściem ma nagrzać do 23. Przychodze z pracy a w domu ciepło i przytulnie - od razu moge prysznic wziąść bo woda ciągle ciepła. Do tego w kotłowni czyściutko a popiołu żona używa jako nawóz. Wszyscy myślą że palenie pelletem to luksus ale jak ma się odpowiedni do tego kocioł to naprawde nie wychodzi to dużo drożej niż ekogroszek. Mam możliwośc spalania ekogroszku ale i tak grzeje tylko pelletem.
  5. Cytat

    Mam plan (jak wielu z nas) wybudować domek. Mam na oku działkę która była ogłoszona jako dz budowlana ale kiedy pan z nieruchomości zaczął zbierać dokumenty okazało się że pan właściciel podał mu błędny opis działki. Zamiast dz budowlanej z wz jest to dz rolna! Napiszcie jak to załatwiać i na co zwrócić uwagę bo jestem jeszcze zielona w tym wszystkim. Jest to działka narożna 1670m, klasa gruntu jest chyba niska bo sam piach. Działka jest we wsi pod Bydgoszczą i po przeciwnej stronie są zabudowania (stoją tam od 20 lat), z boku za drogą stoi domek równie leciwy, a w lewo za dwiema ziałkami jest pobudowany nowy domek. Wody brak (właściciel sugeruje włąsną studnie) a prąd jest w drodze (ile się czeka na zrobienie skrzynki do działki?) Dodam że teren nie ma MPZP i o warunki należy wystąpić... tylko czy dostaniemy a jeżeli juz to w jakim terminie?



    Jeżeli na sąsiedniej działce są zabudowania to nie powinno być problemu z uzyskaniem WZ (chyba że jest do zabudowa siedliskowa lub zagrodowa). Ale z tego co piszesz to jest więcej domków także nie powinnaś mieć problemów. Koszt uzyskania warunków zabudowy to jakieś 300 pln także nie jest to jakiś wielki wydatek (trochę trzeba się tylko nalatać). Rozumiem że jak prąd jest w drodze to działka ma też dostęp do drogi publicznej
  6. Nie użytkowałem kotła Defro także nie mam porównania ale kocioł Beta można spokojnie zaliczyć do solidnych konstrukcji. Dobre blachy i palnik, ślimak też dosyć żywotny (u mnie pracuje już 3 rok), spalanie jest ekonomiczne - to kocioł płomienicowy więc ma dobrą sprawność grzewczą. Co do emisji hałasu to jak na kocioł z podajnikiem ślimakowym jest naprawdę cichutki. No i trzeba dodać że jest wygodny w czyszczeniu.Ja jestem zadowolony - niewygórowane pieniądze ,dobra jakość i przemyślane rozwiązania.

    No i plus za dodatkowy ruszt do spalania węgla i drewna (niewiem czy Defro Duo go ma).
  7. Ktoś mi kiedyś wspominał o czyszczeniu klawiatury benzyną ekstrakcyjną - ale to i tak trzeba było wyciągnąć klawiaturę z laptopa, przepłukać ją benzyną i dobrze wysuszyć. Nie testowałem tego sposobu tylko o nim słyszałem ale wydaje się sensowny bo benzyna dobrze wyparowywuje. Ktoś próbował już takie manewry ?
  8. Najgorsze ze cięzko znależć specjalistyczne oprogramowanie na linuksa, a niektóre programy nawet nie istnieją w wersji na pingwina. I chciał nie chciał trzeba pracować na windowsie (chodzi mi o specjalistyczne programy np geodezyjne)
×
×
  • Utwórz nowe...