Skocz do zawartości

-=S=-

Uczestnik
  • Posty

    35
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez -=S=-

  1. Wracam do pytania montował ktoś rekuperator EkoZefira? Zaproponowano mi modele: RK-600EKE i RK-500 SPE.
  2. Witam Wracając jeszcze do pytania czy wg Was jest jakaś różnica między firmami jakie podałem na początku?
  3. Krokwie będą przykryte 2cm warstwą piany. Oczywiście wcześniej zamocuję uchwyty do stelaży.
  4. W ogóle nie mam nic wspólnego z branżą budowlaną oprócz budowy domu. Zerkniecie na fotki domu jaki buduję. Dach jest mocno połamany i niestety ma wiele różnych łączeń krokwi które zazwyczaj tworzą ciasne trójkąty. Dodatkowo mam sporo metrów szpar 2 i 3cm między ścianą a krokwią które trzeba wypełnić. Wiem, że dobra ekipa pewnie wełną by to dobrze zrobiła ale na etapie budowy nie znalazłem ani jednej dobrej, solidnej firmy która wykonuje swoje roboty (zazwyczaj to wina robotników pozostawionych bez nadzoru) dlatego wolę dmuchać na zimne. Dom zaprojektowany jest na ocieplenie wełną ale jak wyczytałem wełna raz zmoczona traci parametry na stałe Takie informacje mi przekazano ponieważ mam krokwie grube na 18 cm i nie chcę mocniej obniżać sufitu bo nie robiłem ścian kolankowych. Wreszcie konkrety. Możesz mi podać wzór na U ( w wolnej chwili policzę sobie dla każdej z firm. Na deskowaniu leży folia paroprzepuszczalna. Jak pisałem wyżej to są argumenty firm oferujące pianę więc jest bardzo prawdopodobne, że są marketingowe. Jednocześnie napisałem, jakie informacji naczytałem się od tych firm a Wy twierdzicie, że to moje słowa Lubię konkrety dlatego napisałem czego się dowiedziałem. W związku iż zdaję sobie sprawę firmy lubią nawijać na uszy kit więc moje pytanie trafił.o na forum
  5. Nie porównuję piany z innymi materiałami choć są lepsze na które mnie nie stać. np: jeżeli natryskujemy 18 cm otwarto komórkowej to zamknieto komórkowej wystarczy 7cm na deskowaniu mam folię a od spodu foli na pianę nie można zakładać. Te rzeczy, o których piszę to są rzeczy o których dowiedziałem się od firm wizytujących budowę i większość mówi to samo tj: 1. na otwarto komórkowej będzie wiadomo gdzie jest przeciek (wg mnie nie do końca) 2. lepiej wygłusza od zamknięto komórkowej 3. ma gorszą lambdę od zamknięto kom. 4. więcej trzeba natrysknąć w porównaniu z zamknięto kom aby otrzymać te same parametry U. Jak bym się znał to nie pytałbym o pomoc w podpowiedzi. Jani_63 prosiłbym abyś coś napisał i pomógł a nie tylko to jest głupie tamto też ale nie wykażesz na co zwrócić uwagę jakie parametry były by dobre i w koncu która piana jest dobra. Jedyna oczywistość to na mój dach piana jest 100 razy lepsza niż wełna. Jeszcze wrócę do mojego pierwszego pytania tj czy jest duża różnica w pianach w zależności od jej producenta? .
  6. To proszę o więcej informacji a nie odpowiedź, z której nie dużo wynika. Z tego co wiem to woda w piance otwarto komórkowej przecieknie w tym miejscu, w który się do niej dostała a nie w siąknie na zasadzie gąbki.
  7. Dach jest wykonany z krokwi drewnianych, z odeskowaniem, przykryty dachówką ceramiczną. Dodatkowo na odeskowaniu jest folia paroprzepuszczalna. Krokwie mają szerokość 18cm. Ze zdobytych informacji ( a cały czas się czegoś nowego dowiaduję) to na taki dach nie powinno się stosować piany zamknięto komórkowej ze względu na fakt, że w momencie uszkodzenia dachu (które nie jest widoczne) woda będzie płynąć po pianie, która nie przyjmuje wody (przyjmujemy, że uszkodzeniu uległa folia). Woda będzie wsiąkać w drzewo i je niszczyć. Proces niszczenia pewnie będzie trwał. Dodatkowo z minusów to piana zamknięto komórkowa jest znacznie droższa, fakt że nie natryskuje się jej dużo ale i tak wychodzi całościowo drożej. Jak bym teraz budował to pewnie wziąłbym ją na ocieplenie i izolację fundamentów.
  8. Na dach z odeskowaniem musi być otwarto-komórkowa piana.
  9. Witam Zdecydowaliśmy z żoną że dach ocieplimy pianą. Otrzymaliśmy wiele ofert z Polski na ocieplenie dachu i kilka firm wizytowało budowę. Niestety okazało się że jest kilku producentów pian i każdy zachwala swoje a w szczególności firmy które pryskają pianami firmy Demilec USA i PUR Incynene. Wykonawcy np: pianą technopol, polychem system, pcc prodex i purinova informują że przy natrysku 18cm (taką chcemy grubość) nie ma znaczenia jaką firmę wybierzemy. Proszę o informację czy naprawdę patrzeć wyłącznie na cenę, sprzętem jakim firma dysponuje oraz jakie ma referencję czy też wziąć pod uwagę dostawcę piany. Z różnych stron dowiedziałem się że współczynnik lamda, o której chętnie mówią firmy tak naprawdę jest stały nie zależy od grubości nałożonej piany. Proszę o podpowiedź bo niedługo chcemy wybrać firmę.
  10. Ostatecznie Ytong został nacięty fleksą i wciśnięta piana rozprężna.
  11. Po pierwsze wątpie żeby było powietrze zamknięte w szczelnej komorze bo idealnie już nie zalepią dziury. Sam radziłeś w poprzedniej wypowiedzi zasmarowanie klejem co jest błędem ponieważ nie można (nie powinno się) zasmarowywać klejem chyba, że zmieszanym z pyłem po np : cięciu ytong'a ale takiego już u mnie nie ma. U mnie tak jak pisałem wyżej w środek pianka a na zewnątrz masa do wypełniania ubytków Ytongu. Ja za uzupełnianie ubytków nie płacę dodatkowow ponieważ wymagam tego od firmy która budowała dom,
  12. Klej wejdzie max 3cm co da w sumie max 6cm. a tak mają wcisnąć na całości. Dla mnie tż jest dziwne aby na ścianie o grubości 40cm były prześwity.
  13. Jeszcze do tematu dorzucę Ja buduję dom z ytong'a 40cm i docieplam wełną 5 cm. Dużo osób pisze że to głupota ale powiedzcie mi gdzie znaleźć super ekipe która nie spartoli choć trochę roboty? Miałem osoby które od początku kiedy wszedł ytong z niego budują i okazało się że na grubości 40 cm bloczka znalazłem 38 szpar na wylot na ŁĄCZACH POZIOMYCH tam gdzie powinien być klej. Docieplenie wełną (bo rozmawiałem z przedstawicielem Xelli, i styropianem ytong od grubości 30cm nie wolno docieplać ze względu na odparzanie Ytonga) ma zabezpieczyć mnie przed mostkami (szparami) termicznymi których nie zauważyłem. Obecne szpary będą nacinane po 10 cm z każdej strony fleksą uzupełniane pianką. Mam nadzieje, że to pomoże.
  14. Witajcie Mamy problem z błędami w wykonaniu dachu polegających na użyciu wadliwych materiałów oraz brakami w porównaniu do oferty. Umowę na całość budowy mam z firmą powiedzmy X natomiast co do kwestii dachu Firma X ma umowę z firmą podwykonwczą Y. W związku iż termin oddania dachu upłyną kilka m-cy temu nie można się doprosić o usunięcie braków i usterek dlatego zdecydowałem się sprawę oddać do sądu. I tu moje pytanie w mojej umowie z firmą X jest termin oddania dachu wraz z zapisem o karach grożących gdy nie zostanie dotrzymany natomiast firma X z firmą Y mają tylko zapis o terminie wykonania (bez kar). Firma x namawia mnie aby wystąpić wspólnie do sądu przeciwko firmie Y. I tu moja obawa, czy w przypadku jak by coś poszło nie tak to zamyka mi się wówczas droga egzekwowania przed sądem braków w wykonastwie ale wówczas skarżąc firmę X ?
  15. -=S=-

    Uśmiech Penelopy

    Dom Uśmiech Penelopy , bardzo fajny ale przestrzegam przed firmą BPB ARKADA z Konina. Problem z otrzymaniem kompletnego projektu i Bardzo, BARDZO dużo błędów w samym projekcie!!!
  16. Zaproponujcie proszę z trzy modele godne polecenia odpowiednie do mojego domu. Tak żebym mógł coś wybrać. Oczywiście dane, które podaliście są ważne ale firmy i modele rekuperatora również. Na pewno są lepsze firmy i gorsze oraz lepsze rekuperatory i te drugie. Zaproponujcie jakieś konkretne modele.
  17. Co znaczy to pytanie (odnosi się do tego jaka powinna być cena czy jako odpowiedź do pytania ? ) Ile uważacie, że powinien wynosić montaż wg tego projektu: https://forum.budujemydom.pl/static/gallery/129667..._648_225847.jpg
  18. OK, nie mniej niż 180m3/h, a jest jakiś max, żeby nie przesadzić? I co myślicie o firmie Mitsubishi ? Wiem, że polecacie Renovent HR i Brinka 400 czy może coś jeszcze? Czy ceny jakie otrzymałem za montaż są przesadzone: otrzymałem rozpiętość od 7tyś do 9 za kanały metalowe i 11-12 tyś zł za Uniflex?
  19. Napiszcie proszę w takim razie jaki dobry rekuperator na mój dom wystarczy (aby można było też podłączyć go pod inteligentny dom) i będzie służył (spełniał swoje zadanie) a nie tylko był.
  20. Czyli w projekcie jest przesadzone? Bo widzę że większość pomieszczeń ma ustawioną wymianę na 50m3/h x współczynnik 1,5 to wychodzi 75m3/h dobrze liczę?
  21. Ja też szukam firmy pod Olsztynem Znalazłem ale porównując koszta urządzeń i montażu to dużo taniej wychodzą firmy z Polski które w cenie mają dojazd do Olsztyna. Pozdrawiam
  22. Nie wiem dlaczego 1,5. Takie wyliczenia widnieją w projekcie. Czyli rekuperator wskazany w projekcie MISTRAL 250 Econo nie jest za mały i śmiało można go brać lub inny rekuperator o podobnej wydajności. Napisałem, że ten z projektu MISTRAL 250 Econo jest za mały ponieważ firmy wyceniające mi urządzenia i montaż tak mnie poinformowały ale po przejrzeniu opisów niektórych zaproponowanych urządzeń np: SELEN 800 okazuje się, że są na dużo większe powierzchnie (selen 800 jest przeznaczony do wentylowania aż 650m2). W takim razie jakie modele rekomendujecie ?
×
×
  • Utwórz nowe...