Skocz do zawartości

flyoe

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

flyoe's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Zastanawiam się czy koniecznie trzeba skuć całość wylewki? Może wystarczy zrobić ze dwie - trzy szerokie bruzdy w posadzce przez całą piwnicę tak aby nie naruszać całości i tam włożyć drenaż? Pożniej to zalać betonem i następnie cała reszta(hydroizolacja, wylewka)?
  2. Tylko jak skuć posadzkę nie naruszając ścian działowych?
  3. Kilkuletni dom - w połowie podpiwniczony. Po dwudniowych (całodniowych) opadach wyciska mi wodę z gruntu poprzez nieszczelności posadzki. W ubiegłym roku kilka razy podtopiło mi piwnicę. Poprzedni właściciel zostawił w środku pomieszczenia studzienkę tylko nie wiem po co - żadna pompa się do niej nie zmieści - a wodę mi nią wyciskało więc zatkałem szczelnie. Stwierdziłęm przy okazji, że pod posadzką jest kilkucentymetrowa szczelina - czy woda wypłukała grunt? Dom posiada opaskę drenową + izolację pionową (ściany fundamentowe z betonu lanego, zabezpieczone jakimś mazidłem i papą). Niestety nie wiem z jaką dokłądnością wykonany jest drenaż i izolacja, bo dom kupiłem. Stoję przed dylematem - odkopywać i robić nowy lub drugi drenaż (jest gdzie odprowadzać), czy może uszczelniać posadzkę w piwnicy (czym?) i wzmocnić grubą wylewką (ta obecna jest cienka i w kilku miejscach przepuszcza). A może ze względu na tę szczelinę trzeba wyciąć (?!) obecną wylewkę i zrobić nową? Zastanawiałem się nad nową wylewką ze spadem w kierunku odpływu z piwnicy. Mam zamiar robić elewację a przy tym ociepić fragment fundamentu i boję się, że poźniej będzie mi trudniej z ewentualnym odkopaniem?. A może wystarczy jakąś meliorację wokół domu i zbierać wody rynnowe?
  4. Planuję wykonać elewację z połączenia kamienia i drewna. Dom zbudowany jest z betonowych fundamentów i cegły max - W połowie podpiwniczony. Do wysokości około 1m-1,2m chcę zrobić oblicówkę z kamienia, powyżej niej wykonać rusztowanie i przykręcić deski. Pod deski chcę zrobić rusztowanie z ociepleniem: Łata grubości 10cm, wełna grubości 10cm, folia, kontrłata grubości 2cm i deski. Pierwszym jednak etapem bdzie odkopanie fundamentów i zrobienie izolacji powiązanej z odwodnieniem i przygotowanie oblicówki. Najchętniej wykorzystałbym taką technologię, która pozwoli mi ocieplić podpiwniczone ściany a zarazem będzie wstępnym podkładem pod kamień. Tutaj chciałbym jak najwięcej dowiedzieć się na ten temat: - Jak przygotować podłoże pod kamień? Czy wykonywać izolacje termiczną i kłaść cienki kamień elewacyjny, czy może nie robić izolacji i murować gruby kamień? - Czy pod oblicówkę kamienną wykonywać jakiś fundament wzmacniający? Jaki? - Czy oblicówka powinna być schowana pod deskami czy wystawać ponad? - Jak ewenwtualnie powinna wyglądać kontrukcja izloacji termicznej pod kamień dekoracyjny? Czy iść w stronę styropianu kołkowanego i siatki szkalnej lub zbrojenia, czy iść w stronę styroduru (czy mógłbym kleić bezpośrednio do niego?), czy może konstrukcja z płyt wiórowych przykręconych do ściany i na to jakiś klej? - Jak powinna wyglądać wentylacja takiej ściany? - Jaki rodzaj folii pod deski? - wysokoparoprzepuszczalna?, wiatroizolacyjna? (spotykam się ze sprzecznymi informacjami) - Czy ścianę pod kamień i sam kamień czymś zakonserwować?
×
×
  • Utwórz nowe...