Skocz do zawartości

Georgo

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Georgo's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Wielkie, wielkie dzięki ! ! ! Niby mi tak z moich testów wychodziło, ale pewności nie miałem a i samo TeCe dawało mi wymijające odpowiedzi. Problem z moimi to głównie zabrudzenie, przez które nic nie widzę. Za 2-3 tygodnie ma do mnie podejść fachowiec celem wymiany samych rotametrów na magnetyczne. Pobawię się jeszcze parę dni i jak się uda ustawić na wyczucie, to zostane z brudasami
 2. Jeśli też masz TeCe to potwierdź mi proszę tylko jedno: czy kręcenie tymi pierścieniami to góry (tu na zdjęciu wykręcony na 1cm) powoduje zwiększenie przepływu pęti czy zmniejszenie? Resztę mam ogarniętą.
 3. Niestety mój model nie nadaje się do czyszczenia. Planuję zlecić wymianę na magnetyczne. Co do pomiaru temperatury, to tu mam otwarty dół. Podzielony jest na 3 pętle sterowane 3 termostatami. Kilku już fachowców stwierdziło, że to nie ma sensu i lepiej spiąć pod jeden. Stąd też moje pytania o te rotametry. Nie mogę ich tak wyregulować aby cały dół nagrzewał się równomiernie. Widzę temperatury na tych 3 termostatach i mam równicę do 1 stopnia.
 4. Niedogodności aż takich nie ma, ale potencjał jest i chciałbym wyczuć logikę. Dzwoniłem dziś do producenta i o dziwo nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. 3-dniowe testy sugerują raczej otwarcie pętli poprzez odkręcanie do góry.
 5. Witam, już od 8 lat użytkuję swoją podłogówkę z mieszaczami TeCe i ciągle coś odkrywam... Właśnie dotarło do mnie, że nie mam wyregulowanych rotametrów. Nie mam też dokumentacji, jedynie zdjęcia z instalacji. Problem w tym, że w międzyczasie strasznie się zabrudziły i nie jestem w stanie ich odczytać. W dostępnych instrukcjach czytam o ustawach miedzy 1 a 3. I tu moje nieśmiałe pytania: 1. Czy wykręcając pierścień rotametru (do góry) zwiększam przepływ obwodu i tym samym skuteczność grzania tej pętli? 2. O ile orientacyjnie przekręcać celem obserwacji zmian? 3. Ustawianie zacząć od wszystkich przekręconych (w dół)? Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
 6. No to melduje końcowy sukces! Wszystkie 3 skrzynki skorygowane i (wreszcie) działa jak powinno. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
 7. Niestety nie zakończyła się, bo hydraulik przesunął termin już 2 razy. Ostatecznie ma przyjść w środę. Z lepszych wieści to całkowicie przychylił się do tych zaworów na powrotach i podobno nawet je już zakupił. Mam nadzieję, że z końcem tygodnia dam ostateczny i pozytywny status.
 8. Czyli jak dam go tak, jak na poniższym rysunku, to będzie OK?
 9. Troszkę się pogubiłem... Czyli jeden zawór na całość czy po jednym na rozdzielacz?
 10. Panowie, dzięki jeszcze raz! Doceniam chęć pomocy, szczególnie w niedzielę. Zobowiązałem się wyżej, że podejmę próbę malunku, więc załączam. Gdyby hydraulik chciał wypaczyć nasze ustalenia, to szybciutko się z Wami podzielę.
 11. Dzięki, to już mnie urządza. W tygodniu przychodzi nowy hydraulik i "razem" coś wymyślimy ;)
 12. [attachment=22789:TECE_rozdzielacz.pdf] w moim chyba nie ma zwrotnego... TECE_rozdzielacz.pdf
 13. Dzięki MrTomo za błyskawiczną odpowiedź! Z tym szkicowanie to u mnie jak ze śpiewaniem... Nie wszyscy dostali tyle samo talentu... ale i tak za chwilę spróbuję. Z bufora wychodzi jedna nitka, która po jakiś 2 metrach rozdziela się na 3 nitki i te już idą do rozdzielaczy. Podobnie jest z powrotem. Wchodzi do bufora jedną, ale wcześniej łączy się z tych trzech. Pompka jest wbudowana w rozdzielacz/mieszacz. Jeśli dałbym te zawory na powrotach to musiałbym jednocześnie zwiększyć moc pompek? Coś mi ktoś kiedyś wspominał, że zawory zwrotne zwiększają opór (?)
 14. Witam Wszystkich na forum! Mam zagwozdkę, którą z Waszą pomocą może uda mi się rozwiązać przed zimą. Mam piętrowy domek z pokojem nad garażem (dla mnie półpiętro). Wszystko ogrzewane podłogówką z 3 rozdzielaczami TECE flex (parter, piętro i półpiętro). Wbudowane oryginalnie pompy Hupa 15/4/130. Zasilanie ciepłem idzie z bufora, następnie (jeszcze w kotłowni) rozdziela się na 3 rurki i zasila poszczególne rozdzielacze podłogówki. Co zauważyłem... Jeśli działa tylko jeden rozdzielacz (np. na parterze) to woda jest "rozcieńczana" / w sensie schładzana pomiędzy ciepłą z bufora i (najprawdopodobniej) zwrotem z pozostałych linii. Jak zakręcę zawory przy pozostałych rozdzielaczach to na dole robi się od razu OK. Żeby wyeliminować efekt "podkradania" wody musiałem ustawić pompki na najwyższych biegach. Jestem totalnym laikiem, ale nie powinno być jakichś zaworów zwrotnych? A może sama pompka w rozdzielaczu powinna blokować obieg w drugą stronę? Chyba nie muszę dodawać, że nie mam żadnej dokumentacji :] Zaufałem deweloperowi i tak na tym wyszedłem... Z góry dziękuję za wszelkie porady.
×
×
 • Utwórz nowe...