Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Croc123

Uczestnik
 • Posty

  144
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Croc123

 1. Taką redukcję mam właśnie w tym kominku wentylacyjnym od strony strychu. Udało mi się kupić fajną redukcję z 75>110 i teraz tylko muszę znaleźć rurę, którą to połączę
 2. Ok ale teraz miałem giętki wentylacyjny i bardzo dużo wody się zbierało. Jak temu zapobiec?
 3. To ja sobie znajdę mufy do tego. Tam jest od 100+. Może to być giętka rura czy raczej sztywna pcv? Czy mogą tam być zagięcia? Trudny tam dostęp jest
 4. Jaką rurą jest to najlepiej połączyć?
 5. Pokrycie to Decra/Icopal ale nie mogę znaleźć tego kominka na necie. http://media.byggtjeneste.no/media/bilde/15290/xlarge Taki kominek. Jeden duży otwór od dołu.
 6. To się nie łączy z wentylacją kuchni. Łazienka jest nad kuchnia i ten odpowietrznik idzie od podłogi łazienki w górę czyli od sufitu kuchni. Ściekało po rurze i dlatego jest przeciek Tam wystaje tylko kawałek rury o średnicy 75mm. Nic więcej. Leci z tego gorąca para, która wcześniej mi się na strychu skraplała dlatego przy remoncie dachu poprosiłem o zamontowanie kominka aby to podpiąć. No bo to jest wentylacja od kanalizacji zapewne. Od nowej łazienki. Czyli raczej próbować mufami podpiąć pod kominek zamiast dawać wentyl odpowietrzający? Skropliny mogą spływać i wracać do środka?
 7. Mam kanalizacje starą. Mam jeszcze 1 odpowietrznik, który pewnie nie działa w "starej" instalacji. Ta teraz jest nowa. Jak kupowałem dom to już była. Para się skrapla bo jest to z prysznica zapewne jak leje się gorąca woda bo ten odpowietrznik jest z nowej łazienki. Czy to zakończenie odpowietrzenia rozwiąże problem?
 8. Dziękuję za odpowiedzi. Połączenie między rurą odpowietrzającą a kominkiem było robione na szybko i zostało zrobione źle. Mianowicie "specjalisci" zrobili to tak, że plastikową rurę o średnicy 75mm, która jest według mnie odpowietrznikiem bo leci z niej para i zapach (moze się mylę) połączyli z kominkiem dachowym o średnicy przynajmniej 125mm taką aluminiową rurą używaną do wentylacji np w wywiewniku w kuchni... Rury nie przycięli, nałożyli na rurę 75mm, zagięli i zakleili taśmą. Tam powstała nieszczelność i po rurze wydostająca się, skroplona woda, zaczęła spływać piętro niżej. Jak ściągnąłem tę rurę to w jej zagięciu było ze 3 litry wody. Musiałem wylewać to do wiadra... Żadnej harmonijkowej rury nie dostałem do kominka wentylacyjnego. Przypominam, że nie jest to kominek wentylacyjny przystosowany do kanalizacji a zwykły taki duży "grzybek". I teraz myślę czy kupić zawór napowietrzający i założyć na tę rurę na strychu czy jednak kombinować z przejściówkami i na siłę podłączyć pod wentylację na dachu?
 9. Witam serdecznie. Przychodzę z takim oto pytaniem. Kupiłem stary dom w którym była wymieniana kanalizacja. Na strychu wychodzi rura o średnicy 75mm, która prawdopodobnie jest odpowietrznikiem. Rura nie jest niczym zakończona. Z tej rury śmierdzi i wylatuje para Podczas remontu dachu poprosiłem o zamontowanie kominka wentylacyjnego w dachu (zwykły, nie kanalizacyjny bo nie było takowego w kolorze). Owa rura została podłączona do kominka ale zostało to źle wykonane, tj rura łącząca odpowietrznik z kominkiem dachowym była za długa i za szeroka przez co skraplała się para w środku i bardzo dużo wody wlewało się na strych i pionem do kuchni... I teraz pytanie: Czy lepiej kupić krótką rurę i połączyć dokładnie rure odpowietrzającą z kominkiem za pomocą muf itp czy może kupić jakąś końcówkę na rurę? Jaką? Czy coś takiego jest ok? Czy jeśli bym zamontował końcówkę na rurę to wtedy para wodna nie będzie mi się skraplać na strychu? Poprzedni właściciel to zaniedbał i była bardzo dużą wilgoć na strychu. Jeśli nie będzie się skraplać poza rurą to czy ta woda, która powstanie w rurze nie zaszkodzi w jakiś sposób, że się będzie cofać do rury wentylacyjnej? Pozdrawiam
 10. Według producenta jest to membrana nie przepuszczająca wody. Mówi Pan tylko o kalenicy czy o całym dachu?
 11. Bardzo proszę jeszcze o informacje. Załączam 2 dodatkowe zdjęcia z poprawy przecieku.. http://imgur.com/a/V7oh0 http://imgur.com/a/vJwzP http://imgur.com/a/rXf7f I teraz czy to jest dobrze wykonane bo nie jestem pewien? 1. Czy nie powinno tam być jeszcze jednej łaty kalenicowej, która by wystawała ponad dachówkę? Na zdjęciu, które zamieściłem kilka postów wyżej widać, że łata kalenicowa jest poniżej dachówki. Czy to jest normalne? 2. Ekipa załatała przeciek tyvekiem supro i na to nakleili taśmę kalenicową. Czy to spełnia swoją rolę? O tyle o ile tyvek jest chyba paro przepuszczalny to czy nie blokuje wentylacji dachu? Czy może tak zostać czy powinno się to inaczej zrobić? 3. Taśma kalenicowa jest tak jakoś płasko naklejona.. Czy jest to wina braku wysokiej łaty kalenicowej o czym pisałem w pytaniu 1? Czy taśma kalenicowa może być tak naklejona czy powinna być pod innym, bardziej stromym kątem? Czy może tak zostać czy powinno to mimo wszystko iść do poprawy? 4. Jakie rozwiązanie proponujecie Państwo na załatanie przecieku biorąc pod uwagę w/w zdjęcia i sytuację? 5. Czy jeśli mam położony sam tyvek supro na deskowanie to jest to wystarczające czy powinna pod to jeszcze iść papa? Już jest i tak za późno bo dach przykryty ale to pytanie nie daje mi spokoju. Dziękuje i proszę o odpowiedz.
 12. Czyli proponuje Pan np docięcie kilku cm blachodachówki aby przedłużyć istniejącą połać? Jak wtedy będzie z taśmą kalenicową, która nie będzie dolegała równo?
 13. Gąsiory mocowane są do kalenicy śrubami. Pod nimi jest taśma kalenicowa ale i tak woda się dostaje. Ciekawi mnie czy taka odległość jednej połaci blachy od kalenicy jest akceptowalna?
 14. Witam, Czy tak wykończone połacie blachodachówki są dobrze wykonane? http://imgur.com/a/V7oh0 Mam stary dach deskowany, pokryty nowa folia Tyvek Supro i jest przeciek w kalenicy tak, że woda dostaje się na strych i deskowanie zaczyna pleśnieć. Pozdrawiam
 15. Jest tak jak napisałeś. Dawniej pusta przestrzeń była izolacją 2 deskowane ściany spełniały także formę izolacji a papa służyła jako materiał do nie przepuszczania wiatru. Wiadome jednak, że czasy się zmieniają i człowiek chce coś innego. Wbrew pozorom dawniej domy drewniane budowano dużo solidniej niż teraz. Mieszka m w Norwegii i klimat tutaj jest jaki jest. Dużo wiatrów, dużo deszczu ale temperatura umiarkowana.
 16. Może być tak jak mówisz. Te skosy w pokojach są oddzielone ścianą i znajdują sie tam schowki. Wydaje mi się jednak, że może tam nie być ocieplenia ;) Właśnie wymieniane mam obicie domu gdyż nie było w ogóle izolacji w ścianach zewnętrznych a tylko pusta przestrzeń :O Była ściana zewnętrzna drewniana, pod nią kolejna ściana deskowana, pusta przestrzeń 9 cm, płyta wiórowa i płyta gipsowa w środku domu.
 17. Jest tylko mały stryszek gdzie się człowiek nawet nie wyprostuje. Czytałem, że takich poddaszy się nie izoluje na poziomie dachu. Prawda to?
 18. Folia to była przenośnia. Chodziło mi o materiał nie przepuszczający wody, pozwalający oddychać aby się tam wszystko nie pokisiło ;)
 19. Blachy na pewno nie chcę. Gontu bitumicznego raczej też nie. Jestem zainteresowany typową dachówką, może cementową, nic wydziwianego. Jeśli dach jest w całości deskowany to owe deski powinny być zerwane czy raczej powinno się na nich układać folię i na to dachówkę?
 20. Dom jest z 1946. Niedaleko od morza w sumie. Około kilometra. Dach widzę, że jest deskowany po całości i na tym papa i blacha. Wcześniej chyba był kamień na dachu połozony. Później blacha. Pewnie dach był stary i zrobili po taniości w latach 90 blachę.
 21. Nie piszę takich rzeczy gdyż nie wiem co jest pod blachą ;( Widzę to co jest na zewnątrz. Kąt nachylenia dachu około 27stopni tak na oko ;) Kilka zdjęć dachu: https://finncdn.global.ssl.fastly.net/dynam..._1981548944.jpg https://finncdn.global.ssl.fastly.net/dynam...4_889979239.jpg https://finncdn.global.ssl.fastly.net/dynam...74_61612728.jpg
 22. No tak, ale może warto go ratować np naprawiając przeciek i malując dach? Pytanie na jak długo to wystarczy i czy z tych zdjęć, które wkleiłem można wywnioskować, że na przykład się mylę i te ogniska rdzy nie są niebezpieczne i to tylko moja fanaberia ;)
 23. WItam. Mam kilka pytań do zacnego grona specjalistów. 1. Jaka jest średnia żywotność blachodachówki i po czym poznać, że jej żywot dobiega końca? 2. Jaka musi być grubość więźby aby móc położyć na niej dachówkę cementową jeśli aktualnie jest na niej blacha? 3. Dom jest stary i na takim małym daszku nad oknem jest kamienna dachówka dlatego wnioskuję, że przed blachą była na dachu dachówka kamienna i więźba może być pod ten ciężar. Dach jest z około 1990roku. Śruby są pordzewiałe, brakuje izolacji/wypełnienia pod gąsiorami i dach przecieka w jednym miejscu. Zastanawiam się czy naprawiać czy wymieniać. Jak wymieniać to chciałbym mieć dachówkę. Zdjęcia: http://imgur.com/a/giKrF
 24. No daleka. 21.10 wieczorem odbieram klucze to po tej dacie dopiero.
 25. No ja to rozumiem tak, że od 1 do 2 czyli między tymi dwoma
×
×
 • Utwórz nowe...