Skocz do zawartości

bogmar_72

Uczestnik
  • Posty

    44
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez bogmar_72

  1. Witam! Zrobiłem drugą warstwe kleju na ociepleniu elewacji, w nocy spadł deszcze i wygląda to niestety dość tragicznie. Co w takiej sytuacji należałoby zrobić. Zagruntować i wykonać jeszcze raz klejem ? Czy co innego. Pozdrawiam
  2. Druga ściana idzie znacznie lepiej wystarczyło więcej zdecydowanie zaciągać klejem pacą 0,5m a "nie pykać" małą packą :-)
  3. Pod listwą siatkę "obrabia" się klejem ?
  4. Ten rok jednak przeczekam z robieniem czegoś więcej. Taras ma tylko zwietrzałą wylewkę betonową wiec dużych szkód nie na robię i tym bardziej kusi mnie odkuć i zajrzeć do środka :-)
  5. Witam! Jak to właściwie powinno być. Daje się siatkę pod listwą startową przy ocieplaniu elewacji czy nie ? Pozdrawiam
  6. Witam! Jestem na etapie zaciagania II warstwy kleju na siatkę elewacyjną domu tzw. "na gładko". Po wyschnięciu na drugi dzień stwierdziłem, że tak doskonale to nie jest. Czy można zaciągnąć miejscowo klejem w miejscach niedoskonałości mojej pracy ? Może jest jakaś metoda dla laika aby doprowadzić to do idelanej gładkości. Zauważyłem z moich spostrzeżeń i nie wiem czy dobrze, że jakiś rezultat daje ostatecznie zagładzenie na mokro pacą metalową co daje efekt przeszklenia powierzchni. Pozdrawiam
  7. Niestety nie budowałem tego. Dodam tylko, że szukam rozwiązania ekonomicznego.
  8. W zasadzie to, że trociny są w stropie tarasu odkrylem w trakcie obecnego przekuwania otworu wentylacyjnego w ścianie łazienki. "Nie prułem" stropu aby dobrać się do tych trocin. Generalnie chodzi o to czy po zalaniu wodą trociny będą posiadały nadal funkcje izolacyjną lub czy stały się "pożywką" dla pleśni i wszelkiego innego robactwa. :-( Przecieki tarasu tymczasowo został zreperowane prepraratem bitumicznym na zimno.
  9. Witam, W zeszłym roku jesienią miałem problem z przeciekiem tarasu do pomieszczenia poniżej z powodu uszkodzenia lub wady izolacji. Wprawdzie przeciek został usunięty ale nie jestem pewien jak zachowa się izolacja "z trocin". Ktoś może się podzielić doświadczeniami z użytkowania tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym z stropem ocieplanym trocinami. Pozdrawiam
  10. Witam, A co można powiedzieć z własnych doświadczeń co świadczy o jakości samej siatki ? Pozdrawiam
  11. Mam problem z drzwiami drewnianymi zewnętrznymi nie osłoniętymi narażonymi na słońce, mróz, deszcze itd. W zeszłym roku odnowiłem stare sosnowe drewniane drzwi. Problem jest taki, że nie wiem czym najkorzystniej "załatwić" ubytki w pęknięciach. Szpachel z zeszłego roku mi wypadł i są teraz widoczne pęknięcia. Może jest jakiś silikon, który będzie pracował razem z drewnem ?
  12. W tym problem, że Alpol nie jest u nas dostępny w hurtowniach :-(
  13. Witam! Jestem przed etapem gruntowania ściany ocieplenia zewnętrznego domu jednorodzinnego. Z uwagi na cenę zdecydowani jesteśmy na położenie tynku mineralnego. Szukam rankingu pośród dostępnych obecnie na rynku firm produkujących systemy materiałów elewacyjnych. Coś możecie zaproponować a czego nie proponujecie ?
  14. Wczoraj odkopałem fundament w części niepodpiwniczonej. Wysokość fundamentu do poziomu ławy wynosi ok 0,8m. Zauważyłem, izolację poziomą z "papy" położoną na fundamencie (fundament-cegła-papa-cegła ściany) Na ile ta izolacja jest skuteczna ? Czy warto coś z tym robić ?
  15. Uszczegółowienie mojego pytanie brzmi izolacja przeciwwilgociowa i cieplna pionowa fundamentów do miejsca łączenia styku z izolacją cieplną (styropian) elewacji. Z postu powyższego wynika, że łączenie obu izolacji cieplnych powinno być na wysokości nieco powyżej terenu. Pytanie jest na jakiej max. głębokości powinno być zakończenie izolacji przeciwwilgociowej oraz na jakiej max. głębokości powinno być zakończona izolacja cieplna. Dom jest w 3/4 podpiwniczony, gdzie głębokość piwnicy wynosi 1,9 m. Nie znam dokładnie konstrukcji fundamentu, dzisiaj zacznę wykopy od części bez podpiwniczenia najniżej położonej w stosunku do poziomu terenu.
  16. Test przeprowadzony. Na korzyść gliny, Stara dobra glina :-))) Test przeprowadzony. Na korzyść gliny, Stara dobra glina :-)))
  17. No jasne. Z mojego rozeznania u mnie w mieście 42 tys ceny mają jakby zmówione :-) kwestia rabatu.
  18. W jakim zakresie procentowym można uzyskać rabat na materiały budowlane kupowane w hurtowni w odniesieniu do wartości zakupu ?
  19. Tak dylatację płyty osb przy ścianie. Osobiście planując ścianki działowe robiłem na poziomie belki podłogowej, więc problemu nie było.
  20. Dzisiaj zrobię test jak to wygląda chodząc po deskach na glinie i osb na wacie. Aha kładąc OSB pamiętaj o zachowaniu dylatacji na krawędziach bo przy mocnym spasowaniu chodząc skrzypi :-)
  21. Nabijanie dodatkowych desek z felcem jeżeli taki przewidziano jako podkład moim zdaniem nie ma sensu, gdzie minusem może być zmniejszenie wysokości pomieszczeń. Chyba, że to nie stanowi większego problemu jak i zwiększony nakład finansowy. Na pewno zwiększy to sztywność podłogi. Gorzej z wygłuszeniem. Nie mam doświadczenia z perlitem może ktoś się by wypowiedział kto go stosował w zabudowie drewnianej stropu. Ja mam glinę jeżeli była taka możliwość oraz wełnę (w części po łazience gdzie glina była w kiepskim stanie). Postawiliśmy z żoną na zdrowie i naturę :-)
  22. Tak jak powyżej, chociaż dla wypoziomowania zwykła podbitka na belkach wystarczy. OSB 22 lub 25 jest na tyle sztywna.
  23. Witam! Tanim rozwiązaniem wydaje się zostawić glinę na to deski lub osb 22 lub 25mm a dalej panel, deska lub płytki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...