Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

marek5pl

Uczestnik
 • Posty

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez marek5pl

 1. Witam. Zdecydowałem się na kupno grzejników w których producent podaje moc grzewczą pojedynczego żeberka 160W. Mój problem polega na tym że nie wiem jaką moc należy przyjąć na ogrzanie 1 m. przestrzennego. Proszę o fachową poradę.
 2. W takim przypadk dla ścieków zrobię około 4% a dla deszczówki jeszcze się zastanowie po zrobieniu wykopu. Dziękuję wszystkim forumowiczom za posty.Dyskusa okazała sie dla mnie pomocna.
 3. Zgodnie z normami jakie zostały przytoczone rozumiem że tolerancja spadku dla rury d=0,15m wynosi od 1,5% do 15% Mam jeszcze takie pytanie czy takie same normy odnoszą się również do instalacji deszczowej. Chodzi o odprowadzenie wody z rynien do deszczówki miejskiej.
 4. Witam Będę robił odprowadzenie ścieków z budynku do kanalizy. Odległość od budynku do kanalizy ok. 8 m.b. Mam pytanie jaka powinna być wielkość spadku poziomu i jakie to ma znaczenie.
 5. No to co ja mam teraz zrobić? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
 6. Dach jest dwuspadowy z wypustem też dwuspadowym nad facjatą. Zarówno dach główny jak i ten nad facjatą jest stromy pod kątem 45 stopni. Na początku myślałem że śnieg nawiewa pod kalenicą, ale teraz to już nie wiem. W miejscach opierzenia dachu jak i w miejscu połączenia dachu głównego z tym nad facjatą są podłożone rynienki pod blachodachówkę, ale uszczelek w tych miejscach nie ma. O jakie podkładki uszczelniające chodzi? Bo blachodachówka jest przykręcona wkrętami z podkładką, natomiast łaty i kontrłaty przybijane są do kozłów gwoździami bez żadnych podkładek.
 7. . Witam Mam dom w stanie surowym zamkniętym. Na dachu więźba, membrana paro przepuszczalna, blacha. Dach pokryłem 3 lata temu. Pod gąsiory zastosowałem typową do tego celu uszczelkę z gąbki. Przez pierwsze 2 lata pod blachę nawiewało mi śniegu który zalegał na membranie. Odparowywał następnie i spływał po membranie w naturalny sposób nie robiąc widocznej szkody. Jednak aby zniwelować nawiewanie śniegu, w ubiegłym roku wymieniłem uszczelkę z gąbki pod gąsiorem na taśmę kalenicową dekarską. Nic nie pomogło, śniegu i tak nawiało. Tej zimy woda z topniejącego na membranie śniegu ciekła po gwoźdz
 8. Witam. Posiadam budynek w stanie surowym zamkniętym. Po rozłożeniu wszystkich instalacji chciałbym wytynkować ściany wewnątrz tynkiem cementowo-wapiennym na to położyć gładż gipsową. W takim stanie miałoby to zostać przez dwa może trzy lata. Usłyszałem jednak taką opinię że jeśli położę gładż gipsową i zostawię to na zimę bez ogrzewania to na wiosnę mam gwarantowany grzyb na ścianie. CZY TO PRAWDA ?
 9. Witam Wasze odpowiedzi trochę mnie uspokoiły, ale czy mogę taką ścianę tynkować w przyszłym roku.
 10. ]Witam Ubiegłego roku pobudowałem budynek w stanie surowym zamkniętym. Tego roku do istniejącego budynku dobudowałem garaż również w stanie surowym zamkniętym. Połączenie budynku z garażem wygląda tak; ściana budynku 25 cm. z ceramiki, między ścianami styropian 8 cm. , ściana garażu 25 cm. z ceramiki. W lipcu zalałem strop nad garażem, wówczas między ściany budynków dostała się spora ilość wody. Póżniej nastąpiło kilka dni des
 11. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem przekonany o zaletach i będę montował kratkę. ALE ? Tu mam następny dylemat. Otóż odpływ z kratki chcę podłączyć pod deszczówkę. Ażeby przykre zapachy z kanalizacji deszczowej nie cofały się do garażu kratka powinna być z zasyfonowaniem. Garaż będzie nie ogrzewany. Zimą temperatura zwłaszcza przy posadzce będzie schodziła poniżej zera. Woda w syfonie kratki będzie więc zamarzać. Mam więc obawy że lód rozsadzi kratkę tym bardziej że kratka bezie z tworzywa sztucznego aby wyeliminować problem rdzy. bardzo proszę o opinię na ten temat.
 12. Problem wody w garażu dotyczy tylko okresu kiedy pada śnieg. W naszym kraju nie jest to zbyt długi okres. Słyszałem opinie że wystarczy wtedy wygarnąć wodę z garażu miotłą i po problemie. Czy rzeczywiście jest to tak mało kłopotliwe? Może podzielił by się na ten temat swoim zdaniem ktoś kto nie ma kratki w garażu.
 13. . Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego z garażem . Zastanawiam się czy jest sens wydawać pieniądze na montaż kratki ściekowej w garażu i robić sobie dodatkowe trudności z ukształtowaniem spadków posadzki . Nie wiem na ile taka kratka może ułatwić użytkowanie garażu , ani też czy brak takiej kratki jest jakimś dużym utrudnieniem . Dlatego proszę wszystkich którzy użytkują takie garaże zarówno z kratką jak i bez o opinie na ten temat oparte na podstawie własnych doświadczeń
 14. Witam. Dzięki za porady. Teraz będę pamiętał aby wciągnąć płyty na górę jak nabiję połowę desek. Ewentualne docinki zrobię na górze pilarką ręczną. Przerwy między płytami to cenna informacja, w ogóle o tym nie pomyślałem.
 15. Witam. Strych ma być używany jako przechowalnia mało używanych rzeczy. Będzie tam też zbiornik wyrównawczy od CO. Chciałbym jednak aby ta podłoga była w miarę solidna i zbytnio się nie uginała, gdyż pod spodem będzie do niej podwieszony sufit z płyt kg. Jętki na których będzie leżała podłoga mają rozmiar gr.4cm. wys.16cm. dł.5m. Jętki są montowane podwójnie. Po dwie jętki przy każdej krokwi. Gdybym chciał robić z samej płyty osb to musiałbym odcinać z każdej płyty po 20cm. bo taki jest rozstaw jętek ( co 90cm. ). Dlatego pomyślałem o pierwszej warstwie z desek. Poza tym deski były by długie i
 16. Witam. Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Jętki rozstawione co 90 cm. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.
 17. Uszczelka oczywiście jest i na pewno odpowiednia. Nie wiem tylko czy dość starannie założona. Tego śniegu nie wiem ile jest bo przez folię tego nie widać. Ale jak popukam w folię to słychać jak śnieg osuwa się na dół.
 18. Przepraszam za pomyłkę w tekście. Oczywiście chodzi o folię poroprzepuszczalną.
 19. Witam Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym z dachem dwuspadowym porytym blacho-dachówką pod kątem 45 stopni.Na kalenicy pod gąsiorem pomimo założonej uszczelki nawiało mi śniegu. Śnieg zalega na membranie paroizolacyjnej. Fachowiec który zakładał mi dach twierdzi że to normalne i niema się czym przejmować bo kiedy śnieg stopnieje to spłynie po folii do rynny.Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest to normalne czy też jest to jakiś błąd który należy naprawić.Każdego kto jest zorientowany w temacie proszę o radę
×
×
 • Utwórz nowe...