Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

felix33

Uczestnik
 • Posty

  36
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O felix33

 • Ranga
  Początkujący
 1. To łączy Pan w instalacji kanały elastyczne z kanałami miękkimi izolowanymi jeżeli jest taka potrzeba? Elastyczne w podłodze a miękkie na poddaszu.
 2. Estetyczna instalacja. Jak Pan izoluje te kanały na poddaszu nieocieplonym? Przykrywa wełną? Takie kanały jeżeli nie są zaizolowane nawet na poddaszu, które jest ocieplone ale nieogrzewane generują duże straty i z odzysku ciepła nici.
 3. Panie Tomaszu, co to są za zdjęcia? Wszędzie je pan wlkeja. Na tyle tysięcy zrobionych instalacji nie ma pan innych zdjęć? Czy jakieś realizacje na poddaszu Pan ma? Jak Pan ociepla te kanały? Proszę pokazać jakieś konkretne zdjęcia, jestem ciekaw jak to Pan robi. Pozdrawiam.
 4. A jakieś zdjęcia Pana instalacji optymalnej można zobaczyć?
 5. Panie Tomaszu mieliśmy okazję kiedyś rozmawiać i w wielu zagadnieniach ma Pan rację, w niektórych nie. Nie dopuszcza Pan myśli, że jak ktoś robi inaczej niż Pan, to może być to dobrze zrobione. Jest tu na forum wielu przedstawicieli firm, które robią wentylację, więc mogą się wypowiedzieć czy wentylacja powinna być zrobiona na kanałach miękich (flexach). A co np. z oporami? Z tego, co sie orientuję swoim klientom oferują wentylację na kanałach sztywnych. Może się mylę. Jest firma, w naszym pięknym kraju, która robi wentylację na Climav. i im to wychodzi. Jak Pan zrobił tyle tysięcy wentylacj
 6. Gdzie zostało napisane , że Climaver stosuje się tylko w instalacjach przemysłowych? W Stanach Zjed. i Kanadzie Climaver stosuje się do ogrzewania nadmuchowego i wentylacji w budynkach mieszkalnych. Żadna porządna firma nie wykona instalacji na miekich kanałach jakie pan zakłada. M.in. o tym pisał pan Maciej Kosowski tu na forum. Oczywiście, jeżeli źle dobierzemy średnicę w kanałach sztywnych to może być głośno.
 7. Jeżeli dam sztywne kanały i 10 cm wełny czy to wystarczy w okresie zimowym -15 i letnim +60?
 8. a ile tej wełny dać, aby nie było strat ciepła na nieocieplanym poddaszu? Miękie kanały jak się przykryje wełną to się raczej zduszą, a także wzrosną opory i nie jest to trwała instalacja.
 9. Dobrze. Tylko proszę mi powiedzieć jak ocieplić te kanały?
 10. 4 pokoje. Trudny wybór co do centrali, każdy swoje chwali. Jaką pan poleca? I co z tym ociepleniem kanałow?
 11. Panie Tomaszu to na jakich rurach się robi? I jak te pana rury ocieplić? A na Klimaverze można zrobić wentylację? Będzie to wystarczające ocieplenie na nieogrzewanym poddaszu?
 12. Witam. Proszę o poradę expertów! Cała instalacja wentylacji będzie rozłożona na poddaszu, które jest nieocieplone. Sztywne rury będą miały ocieplenie 5 cm Klimafixu czy coś takiego. Chcę te rury docieplić i tu jest problem. Jak docieplić i czym? Myślałem żeby porobić kanały ze styropianu lub nakryć matami wełny i dać paraizolację. A może otulić wełną i folią? SOrki za dublowanie postu.
 13. Witam. Proszę o poradę expertów! Cała instalacja wentylacji będzie rozłożona na poddaszu, które jest nieocieplone. Sztywne rury będą miały ocieplenie 5 cm Klimafixu czy coś takiego. Chcę te rury docieplić i tu jest problem. Jak docieplić i czym? Myślałem żeby porobić kanały ze styropianu lub nakryć matami wełny i dać paraizolację. A może otulić wełną i folią?
 14. Dziękuję za odpowiedz. Czy przy takim oddaleniu czerpni, powietrze z jednostki zew. nie "zakłóci" pracy rekuperatora?
 15. Czy czerpnia doprowadzająca powietrze do rekuperatora, może znajdowac się w podbitce, nad jednostką zewnetrzną pompy ciepła powietrze-woda? Czy przepływ powietrza przez jednostkę zewnetrzną nie wpłynie negatywnie na powietrze zasysane do rekuperatora?
×
×
 • Utwórz nowe...