Skocz do zawartości

kemtob

Uczestnik
  • Posty

    28
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kemtob


  1. myśle, że w kuchni to teraz ważne żeby mieć drewno więc polecałbym drewnianą ale
    bez zażynania się cenowo, dobrym wyborem będzie np. podłoga bukowa np. z barlinka - ładnie i rozsądnie cenowo, no i drewno
  2. a propo's olejowanych podłóg. Mnie akurat bardzo się podoba to jak wyglądają (mają bardziej "godny" wygląd) i też chyba co raz bardziej sa w modzie. Z tymże ja akurat mam dąb olejowany barlinkowy, który się kupuje poolejowany z założenia. Póxniej trzeba go olejowac już tylko pielęgnacyjnie.
  3. Drewno dębowe - dokładnie o to nam chodziło, postawiliśmy na dąb (rozsądna cena , ok. 85 zł z metra) - za dobrą jakość i plus, że dobrze "gra" z ogrzewaniem) i efekt jest dobry. Bardzo ładnie dąb współgra ze starymi meblami.
  4. przesadzacie, tak naprawde kluczowe jest drewno i doswiadczenie robiącego, jak firma jest od dawna tak jak stolpaw na rynku to robi dobrze drzwi a niedoróbka każdmeu od czasu do czasu wyjdzie
  5. Deska Young ma konstrukcje deski barlineckiej więc się na pewno nada na ogrzewanie podłogowe.
    Fragment z www Barlinka :
    Montaż deski barlineckiej na ogrzewaniu podłogowym
    1. Ustawić ogrzewanie na kilkanaście dni przed montażem na 21°C na powierzchni posadzki.
    2. Instalować w tej samej temperaturze zgodnie z instrukcją układania podłogi w systemie pływającym lub instrukcją klejenia deski barlineckiej do podłoża.
    Jako materiał podkładowy w przypadku systemu pływającego należy stosować tekturę falistą.
    UWAGA: Warunkiem przystąpienia do układania podłogi na ogrzewaniu podłogowym jest sporządzony i podpisany przez wykwalifikowaną ekipę montażową protokół z 21-dniowego wygrzewania posadzki grzewczej. Jeśli montaż nie odbywa się natychmiast, ale następuje później, na kilkanaście dni przed montażem należy ponownie ustawić ogrzewanie na 21 °C i w tej samej temperaturze instalować podłogę.
    Jako materiał podkładowy w przypadku systemu pływającego nałoży stosować tekturę falistą, z uwagi na jej najmniejszy opór cieplny.
    Aby drewno się nie paczyło, należy dopilnować, by w czasie układania wilgotność deski podłogowej nie wykraczała poza dopuszczalny zakres od 5% do 9%.
    Postępowanie po montażu podłogi.
    1. Pozostawić podłogę powolnemu działaniu systemu grzewczego. Pozostaw ustawioną temperaturę 21°C nie krócej niż 48h. Następnie powoli zwiększaj temperaturę o 1 lub 2°C dziennie, aż do uzyskania optymalnej temperatury.
    2. Nie podnosić temperatury powyżej 26°C na powierzchni podłogi.
    UWAGA: Niezależnie od stosowanego systemu grzewczego, w pomieszczeniu MUSI być utrzymana wilgotność względna przez cały rok 45-60% i temperatura podłogi nie większa niż 26°C. Gwarancja firmy Barlinek S.A. nie obejmuje podłogi, która zostanie przesuszona lub przegrzana poprzez stosowane temperatur wyższych niż dopuszczone.
    Dopuszcza się montaż deski barlineckiej na ogrzewaniu podłogowym zarówno w systemach wodnych jak i elektrycznych, wyposażonych w elektroniczne regulatory temperatury. Gatunki drewna o wysokim współczynniku skurczu bardziej reagują na zmiany temperatury i wilgotności powietrza, co w połączeniu z jasnym kolorem drewna może uwidaczniać powstające szczeliny.
    Należy zwrócić szczególną uwagę, aby mata grzejna była ułożona równomiernie, pod całą powierzchnię podłogi. Zapobiegnie to nierównomiernej pracy drewna i zagwarantuje największy komfort użytkowania - brak zimnych biegunów na podłodze.
    Zalecana wartość mocy jednostkowej maty grzejnej do 100W/m2.
  6. Mnie sie tez bardzo podoba drewno egzotyczne – np. Merbau albo Tali, jednak u mnie zdecydowałam się na klasykę – i położyliśmy drewno dębowe w desce barlineckiej . Tali jest przepiękne, ale podobno dość mocno się paczy – i mogą powstać szpary.
  7. Ciezko znalezc kociol uniwersalny u ktorego sprawdzi sie dobrze, bo kazdy jest troche inny. Z dostepnych na rynku wydaje mi sie ze poprawil marke Cichewicz w ostatnich latach, bardzo mi sie podobaja ich piece futuro
  8. Fajna dyskusja tylko dlaczego nikt nie powiedział nic o brykiecie?
    Tym bardziej ze brykiety mają, w przeliczeniu na objętość, zdecydowanie
    wyższą wartość energetyczną niż drewno kominkowe, a do tego wyższą i jednakową
    gęstość niezależną od rodzaju użytego drewna.

    No a poza tym jest czysto pachnąco i wygodnie, no i sucho. Dlatego właśnie
    wole taki ekobriket barlinka mimo ze droższy to jednak nie ma wokół niego
    chodzenia później.
  9. U mnie w biurze i na korytarzach pracy położona jest deska barlinecka dębowa wykończona olejem. Nie wiem jak w przypadku lakieru , ale olejowaniu (2x w roku) deska wygląda jak nowa, więc dla mnie wybór jest oczywisty.
  10. Po konsultacji z biurem, w koncu udalo nam sie wybrac projekt domu, "dom w rododendronach 5" archonu:


    Projekt już kupiony, teraz czekamy na rozmowę z architektem w celu omówienia ustalonych przez nas zmian, a zmian troche mamy, garaż wydłużamy o metr, likwidujemy ściankę przy schodach w pokoju nad garażem na rzecz balustrady. To będzie 'otwarty' pokój TV, taka niby antresola icon_wink.gif

    No i mamy tez podstawowe pytanie o podlogi. A konkretnie o podloge w salonie. Nasi tesciowie zostawiaja nam w spadku przepiekne, eleganckie meble przedwojenne, ktore w sam raz nadadza sie do salonu. Podobny zestaw wyladuje tez w gabinecie. No i od dłuższego czasu szukam opowiednich podlog, ktore beda godnie korespondowac z tymi meblami.

    Macie jakies pomysly?

    Od razu zaznaczam ze zadne panele nie wchodza w gre
  11. Skoro juz ocieplasz to idz za ciosem. Zostaw panele do garazu (tam bardziej sie nadaja) a do salonu to jednak lepiej polozyc deske Barlinecka, ladniej po prostu wyglada a jeśli chodzi o cieplo to jest teska o grubości 10 mm – która lepiej przewodzi cieplo.
×
×
  • Utwórz nowe...